Druga porażka Impela Wrocław

, sobota, 13 października 2012

Coraz mniej ciekawie prezentuje się sytuacja siatkarek Impela Wrocław. W drugiej kolejce Orlen Ligi zespół, który ma medalowe aspiracje i apetyty, przegrał w Bydgoszczy z miejscowym Pałacem 1:3. Punktów brak – a co gorsza – gra póki co również nie napawa optymizmem. 

avatar
Kim Staelens nie zaliczy pierwszych dwóch kolejek Orlen Ligi do szczególnie udanych (@ fot. K. Ziółkowski)

Piątkowy pojedynek był mocno szarpany. Od samego początku solidniej w mecz weszła ekipa miejscowych, które – wydawałoby się – kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Trener Impela Rafał Błaszczyk starał się odpowiednio rotować składem (weszła m.in. Milena Rosner), ażeby premierową partię uratować. Plan ten powiódł się z nawiązką, bo wrocławianki wygrały seta do 23. 

Kto wie jak by potoczyło się to spotkanie, gdyby wrocławianki zgarnęły – wydawałoby się „wygranego” – drugiego seta. Przebieg był bowiem bliźniaczo podobny do pierwszej partii. Tym razem to jednak przyjezdne pod koniec seta miały czteropunktową przewagę. Impelówki wypuściły jednak szansę z rąk i w efekcie przegrały do 24. Później coś się w grze wrocławianek, zwyczajnie posypało…

Właściwie najbardziej zastanawiającym jest, w którym momencie gra wrocławskiej drużyny wskoczy na odpowiednie tory. Póki co wygląda to powiem tak, jak gdyby siatkarki Impela za bardzo nie wiedziały, czego od siebie oczekują na boisku. Mowa tutaj przede wszystkim o braku dobrego zgrania z rozgrywającą Kim Staelens. W umiejętności Holenderki wątpić nie można, trzeba chyba uzbroić się w sporo cierpliwości…

PAŁAC BYDGOSZCZ – IMPEL WROCŁAW 3:1 (-23, 24, 19, 12)
Pałac: Schulz, Martinez, Mazurek (MVP), Lilom, Adams, Czyżnielewska, Kuehn-Jarek Marta (libero) oraz Grejman, Krzywicka, Sosnowska.
Impel: Staelens, Mroczkowska, Wilson, Jaszewska, Pyziołek, Djurisic, Medyńska (libero) oraz Szkudlarek, Konieczna, Nowakowska, Rosner, Polak. 


źródło: własne


Proste pytanie: 2 + 1 =


Komentarze:
  • nickname:
    6 lat temu

    jak nie zmienicie trenera nie widze szans na poprawe,facet kompletnie nie wie o co chodzi

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.