Druga porażka biało-czerwonych

, piątek, 6 września 2013

Reprezentanci Polski w koszykówce praktycznie pogrzebali swoje szanse na awans do drugiej rundy Eurobasketu. Po rzucie z dystansu w ostatnich sekundach dali sobie wydrzeć zwycięstwo i ulegli reprezentacji Czech 68:69.

(Fot. pzkosz.pl) Marcin Gortat miał być naszym najmocniejszym punktem, tymczasem rzucił tylko 5 punktów

Biało-czerwoni chcieli zapomnieć o wysokiej porażce z Gruzją i zrehabilitować się w rywalizacji z naszymi południowymi sąsiadami. Zaczęło się bardzo dobrze, po pierwszej kwarcie Polacy schodzili z parkietu z przewagą 13 punktów (25:12). Sytuacja zmieniła się w drugiej kwarcie, Czesi zaczęli odrabiać straty wygrywając drugą i trzecią część meczu, odpowiednio 13:22 i 11:16. Niezwykle emocjonująco wyglądała czwarta kwarta. Na 2,5 minuty przed końcem spotkania, nasi zawodnicy mieli 8 oczek przewagi, między innymi dzięki skuteczności Macieja Lampe. Po rzutach z dalszej odległości rywale zmniejszyli jednak dystans, a po trafieniu Lubosa Bartona za 3 punkty na kilka sekund przed końcem, mogli cieszyć się z wygranej.

Polska: Ignerski 17, Lampe 14, Kelati 10, Waczyński 9, Koszarek 7, Gortat 5, Ponitka 4, Hrycaniuk 2, Zamojski 0, Chyliński 0.

Polacy są teraz na ostatnim miejscu w grupie i mają już tylko iluzoryczne szanse na awans do dalszej fazy turnieju. W sobotę o 17:45 podopieczni trenera Bauermanna zmierzą się z Chorwacją.