Dotkliwa porażka Śląska Wrocław z Legią Warszawa

Maciej Piasecki, poniedziałek, 28 listopada 2016

Śląsk Wrocław szybko pozbawił swoich kibiców jakichkolwiek złudzeń w niedzielny wieczór. Po siedmiu minutach przegrywał już 0:3 z Legią Warszawa. Ostatecznie uległ 0:4, a bramki dla gości zdobywali Miroslav Radović i dwie Aleksandar Prijović. Samobójcze trafienie dorzucił także Goncalves.

avatar
Śląsk Wrocław był bezradny w starciu z Legią Warszawa (fot. K. Ziółkowski)

W Śląsku wiele zmian na decyzyjnych stanowiskach, ale trener Mariusz Rumak zapewniał w piątek, że nie wpłynie to na jego zespół. – Podziękowałem już ustępującym osobom za współpracę. Teraz czas skupić się na wydarzeniach boiskowych, bo tym musimy się zająć. Mecz w Poznaniu nie poszedł po naszej myśli. Budowaliśmy akcje, mieliśmy okazje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Lech natomiast był piekielnie skuteczny, choć nie zagrał imponującego spotkania. Porażka 0:3 zabolała, a na kolejną niedzielę trzeba było pozbierać się na pojedynek z uczestnikiem Ligi Mistrzów – warszawską Legią. – To najlepszy zespół w Polsce. Meczów z europejskiego czempionatu nie można przekładać na boiska ekstraklasy. Z Legią musimy zagrać prawie idealne spotkanie, żeby wygrać – zapowiadał szkoleniowiec WKS-u. Niezdolny do gry był jedynie kontuzjowany Pawelec, który jesienią na boisku się już nie pojawi. W pierwszym składzie w niedzielny wieczór na boisko wyszli Riera oraz Mervo. Jeżeli Rumak miał jakikolwiek plan taktyczny na to spotkanie, to legł on już w 23 sekundzie! Podanie za obronę gospodarzy wykorzystał świetnie Radović, pobiegł na bramkę i pokonał Kamenara. Fatalnie rozpoczęło się to spotkanie dla WKS-u, ale to były tylko złe gorszego początki. Legia robiła, co chciała. Przemieszczała się pod pole karne Śląska czy to skrzydłami, czy też środkiem, a zielono-biało-czerwoni snuli się po murawie jak dzieci we mgle. Wkrótce było 0:2. Przepiękną bramkę zdobył Goncalves.

RAFAŁ STEFANIAK

Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 7 + 2 =


Komentarze:
  • jaś:
    rok temu

    I podobne manto będzie z Wisłą Płock, każdy kto uważa inaczej nie ma pojęcia o piłce moi drodzy http://www.interbookie.pl/aktualnosci-bukmacherskie-sportowe/wydarzenia-sportowe/typy-bukmacherskie-na-mecz-legia-warszawa-wisla-plock . Legia to jest w tej chwili takqa potęga że na na krajowym podwórku nikt jej nie podskoczy przez kilka następnych sezonów. Wspomnicie moje słowa

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.