Dolnośląskie Akademie Kolarska i Piłki Ręcznej

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 24 września 2018

W maju na Dolnym Śląsku powstały kolejne dwie akademie sportowe: Dolnośląska Akademia Piłki Ręcznej oraz Dolnośląska Akademia Kolarska. O pierwszych miesiącach ich działalności mogliśmy posłuchać podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez oba dolnośląskie związki tych dyscyplin.

avatar
Na spotkaniu podsumowującym pierwsze miesiące egzystencji obu akademii obecna była marszałek Iwona Krawczyk (fot. archiwum)

Zanim jednak wgłębimy się w szczegóły obu akademii warto wspomnieć, skąd wzięły się środki na te przedsięwzięcia. Zarówno związek kolarski, jak i związek piłki ręcznej napisały projekty akademii, które złożone zostały w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Przychylna dla kolarzy, jak i piłkarzy ręcznych była Iwona Krawczyk – wicemarszałek Dolnego Śląska. Pani marszałek również pojawiła się na zeszłotygodniowym spotkaniu, żeby zapoznać się pierwszymi, owocami pracy w akademiach. – Bardzo się cieszę, że spotykamy się w takim zacnym gronie, że jest z nami pan marszałek Rafał Jurkowlaniec, który podczas swojej kadencji bardzo wspierał sport i był dla mnie inspiracją, a teraz jest wręcz perfekcyjnym prezesem Dolnośląskiego Związku Kolarskiego – mówiła podczas spotkania marszałek Iwona Krawczyk. – Bardzo nam zależy, żeby sport stał się marką Dolnego Śląska, żebyśmy mogli z dumą mówić nie tylko o osiągnięciach, ale o tym, w jaki sposób wspieramy finansowo różne przedsięwzięcia. Pierwsza akademia, akademia siatkówki zainaugurowała swoją działalność rok temu i nie mieliśmy wtedy pojęcia, że okaże się ona tak dużym sukcesem. Patrząc na Wasze działania w pierwszych miesiącach, sądzę, że będzie podobnie. Bardzo się cieszę, że przekonaliście mnie do swoich pomysłów i mam nadzieję, że za parę lat będziemy mogli się cieszyć z sukcesów naszych wychowanków i że systematycznie będziemy mogli zwiększać środki na działalność akademii – mówiła Iwona Krawczyk.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment