Dobre zawody Małachowskiego w Szwecji

, piątek, 23 sierpnia 2013

Piotr Małachowski tym razem wygrał zawody z cyklu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Tym razem naszemu dyskobolowi do zwycięstwa wystarczył rzut na ponad 65 m.

avatar

Zawodnik Śląska Wrocław pod nieobecność mistrza świata Roberta Hartinga okazała się bezkonkurencyjny. Małachowski rzucił dyskiem na odległość 65,86 m co dało mu wyraźne zwycięstwo. Drugi w tych zawodach był Irańczyk Ehsan Hadadi, rzucając 63,64 m. Na ostatnim stopniu podium stanął Niemiec Martin Wierig (63,20). Drugi z Polaków, Robert Urbanek zajął w konkursie 5. miejsce.
Zwycięstwo Małachowskiego znacznie przybliżyło go do wygrania całego cyklu Diamentowej Ligi w tym sezonie. Wicemistrz świata prowadzi obecnie wyprzedzając o 4 pkt. Gerda Kantera oraz o 6 Hartinga. Jeśli uda mu się utrzymać prowadzenie, to będzie jego drugi taki triumf. Poprzednio sukces ten świętował w 2010 r., jako jedyny Polak w historii Diamentowej Ligi. Decydujące starcie za tydzień w Zurychu.

W zawodach w Sztokholmie wystąpiła również Justyna Kasprzycka, inna z wrocławskich reprezentantek. Zawodniczka AZS AWF Wrocław w skoku wzwyż zajęła 5. miejsce skacząc 1,90. Z tą samą wysokością, ale pozycję wyżej uplasowała się Kamila Stepaniuk. W tej konkurencji ponownie najlepsza okazała się mistrzyni świata, Rosjanka Swietłana Szkolina, skacząc 1,98.


Katarzyna Powidłowska


źródło: brak danych


Proste pytanie: 6 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
Sonda
Mundial 2018 w Rosji: Czy Polska wyjdzie z grupy??