Dlaczego trzeba zobaczyć The World Games 2017?

, poniedziałek, 19 czerwca 2017

The World Games 2017 już za miesiąc, zawodnicy szykują więc formę, a Wrocław już czeka, także na sportowych kibiców. Dla tych nieprzekonanych jeszcze do nowych, nieolimpijskich dyscyplin przygotowaliśmy listę dziesięciu przykładowych powodów, dla których warto zostać naocznym obserwatorem lipcowego wydarzenia. 

avatar
Stadion Olimpijski ugości zawodników żużla i futbolu amerykańskiego - warto zobaczyć zarówno rywalizację, jak i sam obiekt (fot. K. Ziółkowski)

10. Bądź świadkiem ceremonii otwarcia. 

The World Games 2017 to wydarzenie sportowe, ale ceremonia otwarcia zainteresuje nawet tych, którzy ze sportem nie mają na co dzień wiele wspólnego. 20 lipca mocno ukontentowani będą przede wszystkim fani muzyki, na Stadionie Wrocław wystąpią bowiem znane gwiazdy sceny pop, pop-rock, reggae oraz muzyki klasycznej. Obecność zapowiedzieli Radzimir Dębski, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Igor Herbut z zespołu LeMon, BeMy, a także wyjątkowo ciekawie zapowiadający się reprezentanci brzmień poważnych (choć też nie do końca) – dj Steve Nash&Turntable Orchestra. To rzecz jasna nie wszystko. Podczas oficjalnego otwarcia na stadionowych telebimach będzie można dostrzec kadry ukazujące cały region, a widzowie mają być zaopatrzeni w rekwizyty, które na chwilę zmienią ich w… krasnali.

9. Doceń pracę organizatorów.

Stolica Dolnego Śląska była starannie przygotowywana do tegorocznych igrzysk przez kilkadziesiąt miesięcy. Imprezy mistrzowskie, które w poszczególnych dyscyplinach odbywały się we Wrocławiu właśnie ze względu na TWG, budowa nowych i renowacja istniejących już obiektów, programy edukacyjne w szkołach, zaangażowanie znanych zawodników do promocji wydarzenia – działania Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017 (a także międzynarodowej federacji IWGA, miasta Wrocław oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki) były przemyślane i zrównoważone, jednocześnie pozbawione megalomanii i zbędnej górnolotności. Śledząc tę aktywność na bieżąco, można stwierdzić, że tym, którzy odpowiadają za koordynację imprezy, po prostu zależy. A to się zawsze ceni.

8. Przekonaj się, czego nowego uczą się dzieci.

Dyscypliny The World Games doczekały się w ciągu ostatnich lat wielu projektów i programów edukacyjnych w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach. Dzieci i młodzież w ramach zajęć wychowania fizycznego mogli poznać alternatywę dla najbardziej popularnych, często praktykowanych dyscyplin, a także aktywnie spędzić czas pozalekcyjny (w ciągu tygodnia albo chociażby na feriach zimowych). Z nowym rokiem, w jednej ze szkół, otwarte zostaną klasy sportowe, w których położy się nacisk właśnie na dyscypliny z programu igrzysk.

7. Poznaj przybyszów z całego świata.

W ślad za swoimi narodowymi drużynami przyjadą z pewnością kibice. Nawet jeśli nie z dalekich zakątków globu, to chociażby ci, którzy mieszkają w naszym kraju lub po prostu tu przebywają. Jest szansa zapoznania się z inną kulturą kibicowania, a nawet ich samych. Na zawodach sportowych jest o to łatwiej niż w przepełnionym obowiązkami, codziennym życiu. Wszyscy z pewnością przywiozą ze sobą przyjazne nastawienie, będą chłonni wiedzy o mieście gospodarzu, tudzież trzech miastach wspomagających Wrocław w organizacji eventu.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 4 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment