Devils i The Crew zagrają razem jako Giganci Wrocław!

, poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Dwie najlepsze drużyny futbolu amerykańskiego w Polsce połączą się! Nowa drużyna, powstała z fuzji między Devils i Crew, ma nosić nazwę Giganci Wrocław. Jej prezentacja odbędzie się na nowo budowanym Stadionie Miejskim we Wrocławiu 3 września, podczas typowo amerykańskiej imprezy Monster Jam. Cel takiego rozwiązania jest jasny – zwiększenie szans w rywalizacji o europejskie puchary.

avatar
Gracze Devils i The Crew do tej pory toczyli zacięte boje. Teraz przyjdzie im zagrać pod jednym szyldem (fot. K. Ziółkowski)

Devils i Crew to kluby, które nigdy nie pałały do siebie sympatią. Już dawno przyzwyczailiśmy się do sprzeczek o to, który z nich powstał jako pierwszy, który po raz pierwszy wystąpił w europejskich pucharach, a który w owych pucharach zdobył dla Polski pierwsze przyłożenie. Mecze między zwaśnionymi do tej pory ekipami były godnymi uwagi widowiskami futbolowymi w naszym kraju. Zawodnicy szczególnie mocno trenowali z myślą o derbach. Walka o dominację we Wrocławiu przerodziła się z czasem w rywalizację o mistrzostwo kraju – oba zespoły przez dwa ostatnie sezony zdobyły po jednym tytule mistrza i wicemistrza Polski. W przyszłym roku derbów Wrocławia między Devils i Crew jednak nie będzie. Dlaczego?


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 4 + 4 =


Komentarze:
 • miro:
  7 lat temu

  jak nie maja z kim kon#cenzura#wac ? a warszawa? pomorze? juz nie badzcie tacy zadufani w sobie – mieli kase to mieli czarnuchow ktorymi wygrywali. a ze wujek z ameryki zakrecil kurek, na czarnych kasy braklo to sie polaczycli. oni nie wygrywali polakami tylko sprowadzanymi murzynami

 • zią:
  7 lat temu

  zagraja od II ligi?

 • asd:
  7 lat temu

  wiem od 100% osoby ze jednak bedzie "GIGANCI WROCŁAW"

 • zbyniu:
  7 lat temu

  Przecież to plotka wyssana z palca.

 • Proste:
  7 lat temu

  Nie bo rugby to niezbyt ciekawy sport =] Futbol jest najlepszy ;)

 • nickname:
  7 lat temu

  A nie lepiej się rugby zając?

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.