Derby Dolnego Śląska dla Wałbrzycha

, poniedziałek, 3 października 2016

Po pierwszej połowie sobotnich derbów Dolnego Śląska nic nie zapowiadało porażki wrocławianek. Podopieczne trenera Radosława Belli zdobyły bramkę do szatni i kontrolowały sytuację na boisku. Jednak po przerwie zagrały tak, jakby ktoś zaciągnął im hamulec ręczny. Zabójczą bronią wałbrzyszanek okazały się stałe fragmenty gry, najpierw precyzyjnie wykonany rzut wolny, a następnie dwie jedenastki.

AZS PWSZ Wałbrzych wygrał ekstrakligowe derby Dolnego Śląska (fot. Ł. Haraźny)

Obie drużyny przystępowały do derbów w odmiennych nastrojach. W lepszych wrocławianki, które w ostatnich dniach zaprezentowały doskonałą formę ofensywną i w dwóch meczach zdobyły aż 9 bramek. Pięć z nich w niezwykłym spotkaniu w Szczecinie, gdzie przegrywały już 1:4, ale dzięki doskonałej dyspozycji strzeleckiej Marty Cichosz (jej pierwszy hat-trick w ekstralidze) zdołały wyjść na prowadzenie 5:4, by ostatecznie zremisować 5:5. Pod wrażeniem gry wrocławianek w tym meczu był nawet selekcjoner kobiecej kadry Miłosz Stępiński, który kilka godzin później rozesłał powołania na zgrupowanie selekcyjne. Na liście znalazły się nazwiska aż trzech wrocławianek (chociaż akurat nie Cichosz, co w kontekście jej świetnej dyspozycji od początku tego sezonu, jest niespodzianką). Uznania w oczach selekcjonera nie znalazła za to żadna z wałbrzyszanek, co mogło być pokłosiem m.in. ich drugiej z rzędu porażki przed własną publicznością. Podopieczne Kamila Josińskiego w środę niespodziewanie uległy na własnym boisku Sztormowi Gdańsk.

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".