Derby Dolnego Śląska dla KGHM Zagłębia Lubin

Derby Dolnego Śląska dla KGHM Zagłębia Lubin! W niedzielnym spotkaniu zamykającym 24. kolejkę PKO Ekstraklasy Miedziowi pokonali na własnym terenie Śląsk Wrocław 3:1 i zbliżyli się do pierwszej ósemki ligowej klasyfikacji.

Nie była to powtórka z jesieni, kiedy obie ekipy zafundowały kibicom aż 8 trafień i emocje spotykane jedynie w czołowych ligach europejskich, ale trudno było takowej oczekiwać. Wszak takie spotkanie zdarza się raz na dekadę. Nie było się jednak do czego się przyczepić. Szybkie tempo, składne akcje i 4 gole – derby przyniosły sporo dobrej piłki.

Miedziowi mieli przewagę już w pierwszej, bezbramkowej połowie, ale nie potrafili udokumentować jej bramką. Sytuację mieli zaledwie jedną. Tuż przed przerwą, po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego, strzał głową oddał Sasa Balić, ale zmierzającą do bramki piłkę sprzed linii wybił Diego Živulić.

ARKADIUSZ BARSKI

Po raz 44.

W niedzielę o godzinie 17:30 w Lubinie zabrzmi pierwszy gwizdek w derbowym starciu między KGHM Zagłębiem a Śląskiem Wrocław. Będzie to 44.

Kosztowne potknięcie

Gdyby nie rzut karny z 5. minuty (dodajmy – niewykorzystany), nie byłoby o czym pisać.

Punkt za ambicję

Emocje do ostatnich sekund i powrót z dalekiej podróży – w taki, trzeba przyznać niebanalny sposób, Śląsk Wrocław rozpoczął „rundę wiosenną” PKO Ekstraklasy. Na dwie bramki byłego piłkarza WKS Flavio Paixao gospodarze odpowiedzieli trafieniami Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu karnego i Michała Chrapka w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Medaliści na rozruch!

Głodni piłkarskiej rywalizacji na najwyższym krajowym poziomie? Apetyt będzie można zaspokoić już w najbliższy weekend.