Derbowe status quo

, środa, 16 kwietnia 2014

Udał się rewanż za porażkę w rundzie jesiennej piłkarkom Zagłębie Lubin. Miedziowe zaprezentowały bardzo dobry i futbol i zasłużenie wygrały 2:0. Obie bramki dla przyjezdnych strzeliła Chorwatka, Katarina Kolar.

(Fot. K. Ziółkowski) Rewanż za jesienny mecz udany – piłkarki Zagłębia świętują derbową wygraną we Wrocławiu

Powrót na własne boisko, z którego akademiczki nie mogły korzystać jesienią ze względu na remont nie było szczęśliwe. Na trybunach pojawili się m. in. Michał Listkiewicz, który pełnił w tym meczu rolę obserwatora oraz prezydent stolicy Dolnego Śląska, Rafał Dutkiewicz. Od pierwszego gwizdka przewagę osiągnęły piłkarki z Lubina, którym chyba zależało na rewanżu za jesienną porażkę. Ekipa Andrzeja Turkowskiego chciała szybko zdobyć bramkę, ale ta sztuka im się nie udała. Później gra się wyrównała i gra toczyła się głównie w środku pola, chociaż lekka przewaga należała do przyjezdnych, które częściej gościły pod bramką Anny Bocian. Warto zaznaczyć, że pierwszy strzał gospodynie oddały dopiero w 26. minucie. W dalszej kolejnych minutach walki nie brakowało, ale to wszystko co można powiedzieć o pierwszej połowie. Po przerwie to Zagłębie wyszło na prowadzenie. Katarina Kolar urwała się na lewej stronie i strzałem w długi róg pokonała Bocian. Kilka chwil później akademiczki ucieszyły się z wyrównania, ale arbiter dopatrzyła się pozycji spalonej. Niestety, na tym złe wieści dla akademiczek się nie zakończyły, czego dowodem czerwona kartka dla Aleksandry Jaworek. W 70. minucie mogło być 0:2, gdy sama przed Bocian znalazła się Emila Bezdziecka, ale bramkarka AZS obroniła ten strzał. Dwanaście minut przed końcem Kolar zadała decydujący cios. Karolina Gradecka straciła piłkę na rzecz Karoliny Bochry, która dograła piłkę do niepilnowanej Chorwatki, a ta nie miała najmniejszych problemów z wpakowaniem piłki pod poprzeczkę. Zagłębie zachwyciło na stadionie rywala agresją i zaangażowaniem. - Zimą przyszły do nas trzy zawodniczki i już na sparingach było widać, że jakość gry się poprawiła. Wiedziałem, że tutaj nie oddamy tak łatwo punktów jak u siebie. AZS ma silną ekipę i jestem przekonany, że w kolejnych meczach ich gra będzie zdecydowanie lepiej wyglądać – stwierdził po meczu opiekun Zagłębia. Widać, że przerwa zimowa została w Lubinie przepracowana bardzo solidnie. Choć to dopiero pierwszy mecz w tej rundzie, można stwierdzić, że nikomu nie będzie łatwo pokonać podopiecznych Turkowskiego. AZS tymczasem musi się szybko otrząsnąć po tej porażce. W najbliższy weekend akademiczki pauzują, ale za dwa tygodnie podejmą na własnym obiekcie KKP Bydgoszcz, z którym nikomu nie gra się łatwo.

POWIEDZIAŁY PO MECZU:

Kamila Okoń (Zagłębie): - Założyłyśmy sobie, że wyjdziemy na ten mecz skoncentrowane od pierwszej minuty. Zwycięstwo w meczu derbowym cieszy podwójnie. Wystartowałyśmy bardzo dobrze i mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej.

Joanna Wróblewska (AZS): - Zagłębie zepchnęło nas do defensywy i nie potrafiłyśmy się temu przeciwstawić. Próbowałyśmy kontrataku, ale dzisiaj nie wychodziło nam nic. Dziewczyny z Lubina zagrały dzisiaj o wiele lepiej niż my i zasłużenie wygrały te derby.

AZS WROCŁAW – ZAGŁĘBIE LUBIN 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Kolar (53), 0:2 Kolar (79).

Żółte kartki: Jaworek, Wróblewska oraz Bochra, Okoń.

Czerwona kartka: Jaworek (63-za drugą żółtą).

AZS: Bocian – Janicka, Gradecka, Sołtys (17 Jaworek), Michalczyk, Płonowska (77 Ciesielska), Nazarczyk, Ostrowska, Aszkiełowicz (55 Wróblewska), Gonzalez (77 Cichosz), Dereń (55 Szaj) .

ZAGŁĘBIE: Bugajska – Ratajczak, Salwa, Balog, Bosacka, Grad, Okoń, Mika, Bezdziecka (87 Klimczak), Kolar, Bochra (83 Barlewicz).

W pozostałych meczach: Biała Podlaska – Częstochowa 0:0, Konin – Bydgoszcz 6:1, Łęczna – Piaseczno 1:1, Mitech – Unia 3:0 wo.