Daniel Waszkiewicz w kadrze szczypiornistów?

Łukasz Haraźny, środa, 25 kwietnia 2012

Dwukrotny mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław jest głównym kandydatem do objęcia schedy po Bogdanie Wencie w reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. 

avatar
Fot.de.wikipedia.org

 

Jak informuje Super Ekspress Daniel Waszkiewicz miałby poprowadzić kadrę wspólnie z byłym podopiecznym Bogdana Wenty w kadrze - Damianem Wleklakiem.  

 

Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak obejmą kadrę szczypiornistów pod jednym warunkiem. Musi to spodobać się Bogdanowi Wencie. A wg Andrzeja Kraśnickiego (prezes ZPRP) tak właśnie jest.
- Niedługo spotkamy się z Bogdanem i jeśli od niego usłyszymy to samo, to podejmiemy się tego zadania. Chcę być lojalny wobec Wenty, Damian tak samo. Zbyt wiele razem przeszliśmy i za bardzo go szanujemy, by teraz postępować wbrew niemu - powiedział Waszkiewicz w rozmowie z Super Expressem.
- Nie mam żadnych obaw. Przecież nie byłem asystentem przez całe życie, dwukrotnie doprowadziłem piłkarzy Wybrzeża Gdańsk do mistrzostwa Polski, doskonale znam kadrowiczów. A Damian Wleklak co prawda niedawno dołączył do naszego sztabu szkoleniowego, ale jest niezwykle pracowity, cieszy się szacunkiem zawodników, ma wielkie doświadczenie z boiska - dodał Daniel Waszkiewicz.Ale obaj panowie obejmą reprezentację pod jednym warunkiem. - Musi to spodobać się Bogdanowi Wencie. A wg Andrzeja Kraśnickiego, prezesa ZPRP, tak właśnie jest - twierdzi SE. 

Obaj panowie obejmą kadrę pod jednym warunkiem. - Musi to spodobać się Bogdanowi Wencie. A wg Andrzeja Kraśnickiego (prezes ZPRP) tak właśnie jest - twierdzi SE. 

 

- Niedługo spotkamy się z Bogdanem i jeśli od niego usłyszymy to samo, to podejmiemy się tego zadania. Chcę być lojalny wobec Wenty, Damian tak samo. Zbyt wiele razem przeszliśmy i za bardzo go szanujemy, by teraz postępować wbrew niemu - powiedział Waszkiewicz, który przez wiele lat był związany z Dolnym Śląskiem. Urodził się w Chocianowie, ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy. Nad Kaczawą rozpoczął także swoją przygodę ze szczypiorniakiem. Jest wychowankiem Miedzi Legnica, skąd przeniósł się do Śląska Wrocław. Tu dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Polski.

Ostatnio był asystentem Bogdana Wenty w kadrze Polski, w której jako zawodnik rozegrał aż 210 meczów. 

 

 
źródło: SE/własne


Proste pytanie: 2 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.