Czekamy na Kowalczyk i Sikorę

, poniedziałek, 27 lutego 2017

Spadł śnieg, zaświeciło słońce, dopisała frekwencja – na Rodzinną Dziesiątkę zjechały narciarskie familie z całego kraju i nie tylko! Pobity został rekord frekwencji – do mety dotarło 340 osób. Wygrali Łukasz Bronowicki i Anna Gałek, a wśród rodzin Haniszewscy. To była pierwsza konkurencja 41. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. A już w najbliższy weekend na jakuszyckich trasach zobaczyć będzie można Justynę Kowalczyk i Tomasza Sikorę.

avatar
Tak prezentował się zwycięzca Rodzinnej Dziesiątki (fot. archiwum Biegu Piastów)

Po raz kolejny w tym sezonie aura okazała się łaskawa, dzięki czemu organizatorzy mogli dobrze przygotować trasę i sobotnia Rodzinna Dziesiątka (bieg na 10 km techniką klasyczną) został rozegrany zgodnie z planem. Na trasie walka toczyła się jednak na całego. Piotr Habrat uciekł rywalom i bardzo długo prowadził, ale Łukasz Bronowicki nie poddawał się. Zaatakował na ostatnim kilometrze i zwyciężył. Na mecie promieniał radością – to jego pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Anna Gałek okazał się najlepsza wśród pań. Na mecie mówiła wprawdzie, że narty słabo jechały, ale i tak jej przewaga nad drugą Moniką Judką była spora. – Startujemy tu od 1980 roku, ja byłem pierwszy! – opowiadał z entuzjazmem i szampanem w ręku lider zwycięskiej drużyny rodzinnej Lesław Haniszewski. Przez dziesięciolecia rodzina Haniszewskich się powiększała, a start w Biegu Piastów stopniowo stawał się rodzinną tradycją. Dziś jej zespół liczył aż dziewiętnaście osób, które w sumie mają 669 lat. – Mamy jeszcze rezerwy – mówił lider drużyny. W Rodzinnej Dziesiątce pobiegło aż 70 rodzin, oprócz nich wiele osób wystartowało indywidualnie. Ustanowiony został rekord frekwencji – do mety dotarło 340 zawodników i zawodniczek, podczas gdy w ubiegłym roku 318. W niedzielę rozegrano bieg na 15 km klasykiem Memoriał Stanisława Michonia – legendarnej postaci narciarstwa biegowego, trzykrotnego zwycięzcy Biegu Piastów, w tym pierwszej edycji w 1976 roku, a później odkrywcy wielu talentów narciarskich i ich trenera.

Najlepsze dopiero przed nami
Co jeszcze przed nami? Między innymi bieg główny. W piątek, 3 marca, zorganizowany zostanie start na 30 km (jedyny techniką dowolną w programie 41. BP). Jest on zaliczany do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet. Weźmie w nim udział ponad 400 osób. Tego samego dnia wystartuje też bieg na 9 km, który zgromadzi ponad 800 zawodników.

RED

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 9 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment