Czekają ich znoje

Emilian Siemsia, środa, 29 czerwca 2011

W miniony piątek 23 zawodników przeszło w Lubinie serię badań, które otworzyły cykl przygotowawczy Zagłębia Lubin do sezonu 2011/2012. Podopieczni Jana Urbana w najwyższej formie muszą być już na inaugurację rozgrywek, bowiem na starcie czeka ich konfrontacja z kandydatami do tytułu mistrza Polski.

avatar

Już pierwszego dnia, po powrocie z krótkich urlopów, lubińscy piłkarze zostali zmuszeni do wysiłku. Najpierw były biegi na starym stadionie, a potem ćwiczenia w sali gimnastycznej. A wszystko pod okiem specjalistów, badających między innymi odporność piłkarzy na urazy. Na pierwszych zajęciach zabrakło Grzegorza Bartczaka i Dawida Plizgi, którzy podpisali trzyletnie kontrakty z Jagiellonią Białystok, oraz Fernando Dinisa, Wojciecha Kędziory, Przemysława Kocota, Amera Osmanagicia i Michała Stasiaka, którzy szukają sobie nowych klubów. Za to w gronie testowanych w piątek znaleźli się nowi gracze: Błażej Telichowski i Michal Hanek, pozyskani ze zdegradowanej Polonii Bytom, Patryk Rachwał z Polonii Warszawa i… Szymon Kapias, któremu trener Jan Urban sugerował znalezienie nowego pracodawcy. W tym tygodniu na treningach na kilka dni pojawi się pomocnik Miedzi Legnica Marcin Garuch (szerzej piszemy o tym na str. 6). Poza tym wiele wskazuje na to, że na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego z ekipą Zagłębia być może wyjedzie Maciej Małkowski z GKS-u Bełchatów. A na transferowej giełdzie, w kontekście zasilenia klubu ze stolicy polskiej miedzi, przewijają się jeszcze nazwiska obrońcy Adama Banasia z Górnika Zabrze i bliżej nieznanego Szymona Kiwały z Hutnika Warszawa.

Wiadomo za to na pewno, że podopieczni trenera Urbana do 4 lipca będą przygotowywali się na własnych obiektach, a w dniach 5-16 lipca będą trenowali na obozie przygotowawczym w Grodzisku Wielkopolskim. Na obiektach Groclinu już 7 lipca podopieczni trenera Urbana zagrają z Lechem Poznań, 11 lipca z wicemistrzem Cypru Omonią Nikozja, a 13 lipca z GKS Bełchatów. Na 15 lipca zaplanowany został mecz sparingowy z pierwszoligową Wartą Poznań, a dzień później z Koroną Kielce. Kolejny dwumecz czeka lubinian 19 i 20 lipca. Pierwszego dnia przeciwnikiem „Miedziowych” ma być rywal zagraniczny, a drugiego Górnik Polkowice. Działacze ustalają jeszcze rywali na 23 i 26 lipca, ponieważ będą to próby generalne przed zaplanowaną na 29 lipca – 1 sierpnia inauguracją rozgrywek o mistrzostwo Polski.

Terminarz ekstraklasy nie jest dla lubinian sprzyjający, ponieważ na dzień dobry czeka ich konfrontacja z faworytami. Na inaugurację Zagłębie zmierzy się w Warszawie z Legią, 5-8 sierpnia będzie podejmowało Lecha Poznań, a 12-15 sierpnia uda się do Krakowa na spotkanie z Wisłą. Potem powinno być trochę łatwiej, bo do Lubina zawita beniaminek z Bielska – Białej (4 kolejka, 19-22 sierpnia) i nieobliczalna Cracovia (5 kolejka, 26-29 sierpnia), po czym nastąpi przerwa w rozgrywkach na potrzeby reprezentacji Polski. A skoro już mowa o drużynie narodowej, to dolnośląscy kibice będą mogli zobaczyć podopiecznych Franciszka Smudy na Dialog Arenie już 10 sierpnia w konfrontacji z Gruzinami. Między innymi dlatego na lubińskim stadionie wymieniana jest murawa, na którą w poprzednim sezonie tak narzekali piłkarze Zagłębia.

Tymczasem już dziś (w poniedziałek) rozpoczyna się sprzedaż karnetów i wymiana voucherów dla kibiców, którzy chcą zachować swoje miejsce z poprzedniego sezonu (sklep klubowy w Cuprum Arena, w godz. 10 – 21 przez 7 dni w tygodniu oraz w CK Muza, w godz. 10 – 18 od poniedziałku do piątku). Tylko w CK Muza będzie można dokonać dopłaty do karnetu rodzinnego oraz dopłaty do droższego miejsca dla posiadaczy voucherów, np. posiadacze voucherów na sektory B, G i H będą mogli za dopłatą kupić karnet na sektorze E lub F lub karnet rodzinny. Plan sprzedaży karnetów: 27 czerwiec – 20 lipiec: sprzedaż karnetów dla kibiców chcących zachować swoje miejsce na sektorach B, E, F, G, H oraz VIP1, VIP2, Super VIP; od 21 lipca: otwarta sprzedaż karnetów w punktach przedsprzedaży oraz online na wszystkie sektory dostępne w sprzedaży karnetowej, które nie zostały wykupione przez dotychczasowych ich posiadaczy oraz sprzedaż karnetów z oferty rodzinnej.

 

ROBERT RADCZAK


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 9 + 10 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.