Ćwierćfinały Basket Ligi Kobiet

Maciej Piasecki, poniedziałek, 27 marca 2017

Po zeszłotygodniowej niespodziance we Wrocławiu, Ślęza udanie zrewanżowała się drużynie Basketu Gdynia i na wyjeździe dwukrotnie pokonała rywalki. Dzięki temu awansowała do półfinału. Dwa zwycięstwa odniosła także ekipa CCC Polkowice, ale ona o awans zagra w piątym meczu, który już w środę.

Koszykarki Ślęzy Wrocław zablokowały drogę do kolejnej fazy play-off rywalowi z Gdyni (fot. K. Ziółkowski)

Ślęza do spotkań w Gdyni przystępowała z zamiarem zakończenia rywalizacji już w ten weekend. Podopieczne Arkadiusza Rusina w sobotnim starciu udowodniły, że nie bez przyczyny zakończyły sezon zasadniczy na pierwszym miejscu w tabeli. Początek meczu był dla obu ekip nerwowy. Żadna ze stron nie potrafiła wypracować przewagi. Przyjezdnym udało się to dopiero pod koniec kwarty, kiedy zaliczyły serię 8:3. Po pierwszej partii Ślęza prowadziła pięcioma punktami 24:19. Niezwykle wyrównany przebieg miała druga odsłona, w której serie punktowe zaliczały obie strony. Na przerwę do szatni zwycięsko schodziły jednak wrocławianki, które zdołały utrzymać przewagę. Jeszcze lepiej Ślęza grała po przerwie. Szczególnie dobrze w tym okresie gry spisała się Magdalena Koperwas, która zdobyła 5 pkt. Swoje dołożyły Agnieszka Majewska oraz Agnieszka Skobel i przed ostatnią kwartą Ślęza prowadziła już 56:47. Wrocławianki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i dzięki skutecznej grze w ataku pokonały gdynianki 77:60.