Cuprum Lubin powalczy o 3. miejsce

Maciej Szumski, poniedziałek, 13 maja 2013

Mimo przegranej, półfinałowej rywalizacji z Czarnymi Radom, pierwszoligowy sezon nie zakończył się jeszcze dla siatkarzy Cuprum Mundo Lubin. Po przerwie spowodowanej występami reprezentacji juniorów, już w najbliższy weekend podopieczni Pawła Szabelskiego rozpoczną rywalizację o 3. miejsce z mocnym w tym sezonie Pekpolem Ostrołęka.

avatar

 Lubinianie odpadli w rywalizacji z Czarnymi po meczach na własnym parkiecie, w których w ciągu dwóch dni zaprezentowali się z zupełnie różnej strony. – Nawet na spokojnie, po upływie czasu trudno mi powiedzieć, dlaczego po dobrym, środowym występie w czwartek zaprezentowaliśmy się tak słabo. Czarni okazali się po prostu lepsi. Nie dali nam się rozwinąć w ataku, mieliśmy też problem z ich zagrywką – ocenia prezes Cuprum, Dariusz Biernat. Już w najbliższy weekend lubinianie rozpoczynają jednak rywalizację o 3. miejsce w lidze z trzecim po rundzie zasadniczej Pekpolem Ostrołęka. – Pekpol to drużyna, która opiera swoją siłę ataku na Janku Królu, który jest najlepszym punktującym pierwszej ligi. Ciężko powstrzymać go na bloku, dysponuje również silną zagrywką. Jest to zespół bardzo groźny i poukładany. Przegraliśmy z nimi dwa mecze w fazie zasadniczej, jednak liczę na to, że w play-off to my będziemy górą – podkreśla prezes Cuprum. Po kilku dniach wolnego, w ramach przygotowań do ostatniej w sezonie rywalizacji podopieczni Pawła Szabelskiego rozegrali w sobotę sparingowe spotkanie z szykującym się do walki o awans do 1. ligi KS Milicz. – Mecz przebiegał spokojnie, a obie drużyny ćwiczyły różne rozwiązania taktyczne. Umówiliśmy się na 5 setów i lubinianie wygrali 4:1. Dla nas był to pożyteczny sprawdzian z silniejszym rywalem – mówi II trener KS Milicz, Maciej Pańszczyk. Lubinianie do pojedynków z Pekpolem przystąpią w pełnym składzie, do drużyny powróci bowiem ze zgrupowania kadry juniorów Łukasz Łapszyński. Po pierwszych dwóch meczach rywalizacji w Ostrołęce, 25 maja rywalizacja przeniesie się do Lubina.
O 3. miejsce (do 3 zwycięstw): Pekpol Ostrołęka – Cuprum Mundo Lubin 18.05, godz. 18, 19.05, godz. jeszcze nieustalona (odbędzie się pomiędzy godz. 10 a 17, gospodarze planowali rozegrać ten mecz o godz. 18, jednak jest to niezgodne z przepisami). Kolejne mecze 25.05, godz. 16 i ew. 26.05, godz. 12 (oba spotkania w Lubinie).

ANDRZEJ CZECH


źródło: brak danych


Proste pytanie: 10 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.