Co słychać na Polanie Jakuszyckiej

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 14 stycznia 2019

Zima w pełni. Za niecałe dwa tygodnie w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe, a za nieco ponad miesiąc wystartuje kolejna edycja jednej z największych imprez masowych w naszym regionie – Bieg Piastów. Postanowiliśmy więc sprawdzić, co dzieje się na Polanie Jakuszyckiej.

avatar
43. Bieg Piastów – Festiwal Biegów Narciarskich w tym roku wystartuje pod koniec lutego i potrwa do 3 marca (fot. archiwum Bieg Piastów)

W tym roku stowarzyszenie Bieg Piastów, które organizuje Festiwal Biegów Narciarskich, ale również zarządza trasami wokół Polany Jakuszyckiej z pewnością nie może narzekać na brak śniegu. – Takiej ilości białego puchu nie było u nas od 2012 roku, czyli od momentu, w którym po raz pierwszy organizowaliśmy Puchar Świata w biegach narciarskich – przyznał Leszek Kosiorowski ze stowarzyszenia Bieg Piastów. Obfite opady śniegu i płynące zewsząd wieści, zagrożeniu lawinowym nie powinny jednak przestraszyć miłośników bigówek. Na Polanie i w jej okolicach jest bezpiecznie. – Jest naprawdę bezpiecznie. Nasze dwa ratraki codziennie pracują nad ubijaniem śniegu na trasach i nad odśnieżaniem parkingów. Codziennie biega u nas mnóstwo narciarzy i serdecznie wszystkich zapraszamy – dodaje Leszek Kosiorowski. Na Polanie sporo się też dzieje, jeżeli chodzi o organizację imprez. W zeszłym tygodniu biegacze stanęli na starcie biegu dla kobiet i mężczyzn i Biegu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Docelową imprezą w zimie, w Jakuszycach jest oczywiście Festiwal Biegów Narciarskich – Bieg Piastów. W tym roku pierwsza impreza w ramach cyklu wystartuje 23 lutego i będzie to Rodzinna Jedenastka.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 8 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment