Chrobry minimalnie przegrał z Powenem

Maciej Szumski, poniedziałek, 11 marca 2013

Szczypiorniści Chrobrego Głogów po nierównym meczu przegrali na własnym parkiecie z Powenem Zabrze 30:31. Mimo porażki gospodarze zaprezentowali się z niezłej strony i nie są bez szans w kolejnym starciu ze Stalą Mielec.

avatar

Apetyty kibiców w Głogowie przed meczem z Powenem były duże, zwłaszcza że w poprzedniej kolejce Chrobry sensacyjnie wygrał na wyjeździe z Kwidzynem i, co ważniejsze, jak się wydawało zażegnał trwający tygodniami kryzys. Początek meczu to jednak zdecydowana przewaga gości. Naszpikowani byłymi reprezentantami kilku krajów zabrzanie w 10. min prowadzili w Głogowie już 7:1 i trener Krzysztof Przybylski zmuszony był poprosić o czas. Jego uwagi najwyraźniej przyniosły skutek, gdyż m.in. po golach Mariusza Gujskiego i Dominika Płócienniczaka głogowianie odrobili do przerwy większość strat.
Pierwszy kwadrans po zmianie stron należał znów do Chrobrego, który zdobył szybko 3 bramki z rzędu i wyszedł na pierwsze prowadzenie 16:15. W bramce gospodarzy dobrze spisywał się Rafał Stachera, a po golach Gujskiego i Michała Bednarka miejscowi prowadzili już 22:18. Powen nie zamierzał jednak się poddawać, a w jego szeregach błyszczał nie typowany na gwiazdę Mariusz Jurasik, a zdobywca 9 trafień Łukasz Kandora. To właśnie jego bramki doprowadziły do wyrównania na 8 min przed końcem meczu. Na minutę przed końcem zabrzanie prowadzili 31:30. Rzut Płócienniczaka równo z końcową syreną nie znalazł drogi do siatki gości i to Powen cieszył się z ciężko wywalczonych dwóch oczek. Porażka komplikuje plany Chrobrego, którego czekają jeszcze trudne pojedynki ze Stalą Mielec i Vive Kielce. Głogowianie pokazali już jednak w meczu Pucharu Polski, że w pojedynku z mielczanami nie są bez szans.
CHROBRY GŁOGÓW –
NMC POWEN ZABRZE 30:31 (13:15)
CHROBRY: Stachera, Zapora, Kapela – Gujski 6, Ścigaj 5, Bednarek 4, Mochocki 2, Płócienniczak 3, Jankowski 1 Świtała 5, Płaczek 2, Wysokiński 2, Kuta. Kary: 10 min.
POWEN: Kotliński, Banisz – Jurasik 2, Stodtko 4, Kandora 9, Kuchczyński 5, Nat 2, Niedośpiał 2, Adamczak 2, Mokrzki 1, Lasoń 2, Bushkov 2, Garbacz. Kary: 10 min.
ANDRZEJ CZECH


źródło: brak danych


Proste pytanie: 9 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.