Chrobry – Legionowo 25:22

, poniedziałek, 30 września 2013

Piłkarze ręczni Chrobrego Głogów pokonali na własnym parkiecie beniaminka PGNiG Superligi KPR Legionowo 25:22 i sięgnęli po drugi z rzędu komplet ligowych punktów. W drużynie z Głogowa po raz kolejny z dobrej strony pokazali się Białorusini Anton Prakapenia i Juri Gromyko, którzy rzucili 14 z 25 bramek zespołu.

(Fot. K. Ziółkowski) Biuałorusin Anton Prakapenia stanowi mocny punkt Chrobrego

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania miała miejsce miła uroczystość, kiedy przedstawiciele klubu z Głogowa wręczyli upominki byłemu trenerowi Chrobrego (wywalczył z nim m.in. wicemistrzostwo Polski w 2006 r.), a obecnie KPR Legionowo Jarosławowi Cieślikowskiemu oraz do niedawna bramkarzowi głogowian Sebastianowi Zaporze. Na tym uprzejmości się jednak skończyły, gdyż już w pierwszych minutach meczu goście wypracowali dwubramkową przewagę. Chrobry szybko otrząsnął się z niemocy i doprowadził do remisu 3:3. Po kolejnych, wyrównanych minutach miejscowi narzucili swoje tempo i ostatni fragment wygrali 8:4, schodząc na przerwę z czterema bramkami przewagi (16:12). Duża w tym zasługa świetnego w bramce Rafała Stachery oraz skuteczności Białorusinów Antona Prakapeni i Jurija Gromyki, którzy po raz kolejny potwierdzili dobrą dyspozycję.
Postawa w drugiej połowie z pewnością nie przysporzy splendoru ekipie z Głogowa. Szczypiorniści Chrobrego grali w niej chaotycznie i nierwowo, co stwarzało rywalom wiele szans do odrobienia strat. W szeregach KPR błyszczał kolejny z Białorusinów na parkiecie, doświadczony Witalij Titow, który zdobył tego dnia połowę bramek (11) dla swojego zespołu. Na szczęście do Dolnoślązaków, mimo słabej postawy potrafili oni do końca spotkania utrzymać niewielkie prowadzenie i ostatecznie sięgnęli po cenne punkty, zwyciężając 25:22. – Zagraliśmy w tym meczu dwie różne połowy. W pierwszej zagraliśmy dobrze w ataku i przyzwoicie w obronie. Po przerwie nasza ofensywa była nieporadna, ale na szczęście dobra postawa defensywy i Rafała Stachery w bramce pozwoliła nam wygrać to spotkanie – mówił po meczu trener Chrobrego Krzysztof Przybylski. Na ławce rezerwowych w tym meczu znalazł się rekonwalescent Adam Świątek, który jeśli osiągnie odpowiednią formę sportową, powinien dostać wkrótce szanse gry.