Chrobry Głogów – Polonia Bytom 1:0

, poniedziałek, 25 listopada 2013

To był mecz z gatunku tych, które trzeba mocno wybiegać i jeszcze bardziej wywalczyć. Piłkarze Chrobrego Głogów udowodnili jednak, że nieprzypadkowo przewodzą w tabeli II ligi zachodniej. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota wygrali 1:0 z Polonią Bytom i zimę spędzą na fotelu lidera, z czteropunktową przewagą nad drugim Górnikiem Wałbrzych.

avatar
(Fot. K. Ziółkowski) Po ostatnim gwizdku sędziego w szeregach Chrobrego Głogów zapanowała prawdziwa euforia!

Spotkanie rozgrywane było jako jedno z ostatnich w sobotę. Wcześniej z różnych stadionów napływały dla pomarańczowo-czarnych same dobre wiadomości. Punkty potraciły bowiem niemal wszystkie drużyny z czołówki. Aby cieszyć się jednak z dobrego układu wyników, Chrobry musiał zgarnąć trzy „oczka” w meczu z Polonią. Nad Głogowem zawisła bardzo gęsta mgła i to był znamienny zwiastun, że o pełną pulę nie będzie łatwo. – Do tej pory z reguły wygrywaliśmy mecze, w których byliśmy zespołem lepszym. Dziś pojedynek był wyrównany, więc tym bardziej cieszymy się z takiego rozwiązania – mówił już po spotkaniu uśmiechnięty trener Chrobrego. Z przekroju całego meczu trzeba sobie jasno powiedzieć, że jeśli Polonia podniosłaby jakieś punkty z murawy, to nie można byłoby mówić o braku sprawiedliwości. Chrobry pokazał jednak, że ma mentalność prawdziwego zwycięzcy. – Z ławki miałem takie wrażenie, że kto pierwszy strzeli, ten wygra. Do przerwy oba zespoły miały po jednej sytuacji, w dodatku nie stuprocentowej, gra była szarpana… Przyznam, że wtedy to przeciwnik był więcej przy piłce. O bramce zadecydowała indywidualna akcja Mateusza Janeczki. Dziękuję drużynie za charakter. Wiemy też, jak ułożyła się tabela, dlatego te punkty są bardzo ważne – mówił po spotkaniu szkoleniowiec głogowskiej drużyny. Po zwycięstwie pomarańczowo-czarni mogą wybrać się na długo wyczekiwany, ale jak najbardziej zasłużony odpoczynek. Zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami udowodnili, że mają charakter i w każdym meczu grają o pełną pulę. – I za to właśnie chciałem podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do takiej pozycji Chrobrego Głogów, w jakiej jest teraz. Nie będę deklarował, że walczymy o awans do I ligi. Powiem jednak śmiało, że w rundzie wiosennej będziemy grać z takim samym nastawieniem, jak dotychczas – w swoim stylu spointował dyrektor operacyjny Chrobrego Przemysław Bożek.

CHROBRY GŁOGÓW –
POLONIA BYTOM 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Samiec (76-k). Żółte kartki: Sędziak, Janeczko (Chrobry) oraz Laskowski, Zalewski, Setlak (Polonia). Sędziował: Piotr Łęgosz (Włocławek). Widzów: 1500 (w tym 175 gości).
CHROBRY: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec, Szałek, Samiec, B. Machaj, Hałambiec, Ulatowski, Niewieściuk (23 Janeczko (90 Kuczer)), Sędziak (86 Ziemniak), Szczepaniak (86 W. Gancarczyk).
POLONIA: Mika – Banaś, Odrzywolski, Broniewicz, Białkowski, Laskowski, Zalewski, Michalik (57 Walesa), Nowak, Setlak, Jarka (57 Jean Paulista).

MACIEJ
PIASECKI


źródło: własne


Proste pytanie: 2 + 7 =


Komentarze:
  • nickname:
    5 lat temu
  • nickname:
    5 lat temu
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment