Charytatywne działania dolnośląskich klubów piłkarskich i kibiców

Aleksandra Szumska, poniedziałek, 30 marca 2020

Trwa narodowa kwarantanna, w trakcie której wielu Polaków zmaga się nie tylko z problemami zdrowotnymi, ale i ekonomicznymi. Pracownicy, piłkarze i kibice czołowych klubów w naszym regionie próbują pomóc tym najbardziej potrzebującym. Każdy na swój sposób.

avatar

Pracownicy Zagłębia Lubin aktywnie włączyli się w pomoc w walce z koronawirusem. W piątek w budynku klubowym ruszyła produkcja maseczek ochronnych, które zostaną przekazane osobom narażonym, między innymi kierowcom autobusów KGHM i komunikacji miejskiej, pracownikom marketów oraz osobom starszym. Z uwagi na panującą epidemię  wirusa Covid-19 rozgrywki w PKO Ekstraklasie zostały zawieszone. Zawodnicy Miedziowych trenują indywidualnie poza klubem, jednak nie znaczy to, że w samym budynku nic się nie dzieje. W ubiegłym tygodniu pracownicy działu marketingu wpadli na pomysł uszycia maseczek ochronnych. W tym celu zakupiono specjalne materiały, zabrano z domów maszyny do szycia i tym samym w sali konferencyjnej ruszyła specjalna produkcja. – Jesteśmy klubem, który od wielu lat stara się pomagać lokalnej społeczności, realizując wiele działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym roku mamy sytuację wyjątkową. Widząc to, co się dzieje nie tylko w naszym mieście, wpadliśmy na pomysł uszycia maseczek ochronnych. Chcemy pomóc w ten sposób mieszkańcom regionu miedziowego, którzy w obliczu epidemii są szczególnie narażeni na możliwość zarażenia się wirusem Covid-19. Maseczki, których zrobimy na początek co najmniej kilkaset, są w naszych barwach i będą przekazane lokalnej społeczności – zapewnia Magdalena Berkowska, dyrektor Działu Sprzedaży, Reklamy i Sponsoringu Zagłębia Lubin. Pierwsza partia trafi do potrzebujących już w poniedziałek. W kolejnych dniach pracownicy przygotują kolejne maski, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

Również Śląsk Wrocław nie jest obojętny wobec zaistniałej sytuacji i postanowił przekazać Fundacji Weź Pomóż ok. 700 litrów wody mineralnej. Wezpomoz.pl to fundacja działająca we Wrocławiu. W czasie zagrożenia epidemicznego pomaga blisko 300 seniorom, osobom schorowanym i pozostającym w kwarantannie. Klub, chcąc wesprzeć ich wspaniałe zaangażowanie, przekazał około 700 litrów wody mineralnej, z której korzysta pierwsza drużyna Śląska. W obecnej sytuacji treningi nie mogą się odbywać, ale woda nie pójdzie na zmarnowanie! Otrzymają ją osoby najbardziej potrzebujące, które muszą ograniczać każde wyjście z domu. Potrzeby fundacji są oczywiście dużo większe, dlatego wspólnie z WKS zachęcamy do pomocy wszystkich kibiców i nie tylko. Potrzebna jest żywność z długim terminem przydatności do spożycia, środki dezynfekujące czy maseczki ochronne. Aby przekazać dary, wystarczy zadzwonić pod numer 508 101 016 lub napisać na adres kontaktwezpomoz@gmail.com. Wolontariusze współpracujący z Fundacją przyjadą po datki i przekażą je tym osobom, które najbardziej ich potrzebują. Więcej informacji o fundacji można znaleźć na stronie wezpomoz.pl.

 

 

 

 

Tymczasem kibice Miedzi Legnica pomagają swojemu koledze z trybun w sprowadzeniu z Włoch ciała mamy, która była ratowniczką medyczną. Zbiórka środków na ten cel trwa za pośrednictwem strony pomagam.pl. Kobieta zmarła z przemęczenia na zawał serca. W tym trudnym okresie służyła innym swoją pomocą, pracując jako ratownik medyczny w jednym z włoskich szpitali. Koszty sprowadzenia ciała do Polski są wysokie, dlatego i my przyłączamy się do apelu o pomoc kibicowi zielono-niebiesko-czerwonych w godnym pochowaniu mamy wśród swoich bliskich. Każda złotówka się liczy. Pomóc można za pośrednictwem strony pomagam.pl.

 

ŁH


źródło: własne


Proste pytanie: 9 + 3 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.