CEV EuroVolley 2019 Men

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 16 września 2019

W czwartek rozpoczęły się mistrzostwa Europy siatkarzy. Polacy trafili do grupy D, która swoje mecze rozgrywa w Holandii, a konkretnie w Rotterdamie i Amsterdamie. Nasi siatkarze zagrali dwa spotkania, w których stracili jednego seta. Estonię pokonali 3:1, a Holandię 3:0.

avatar
Polscy kibice po raz kolejny pokazali, że są najlepsi. Zarówno w meczu z Estonią, jak i z Holandią zrobili takie show, że można było odnieść wrażenie, że „gramy u siebie” (fot. CEV Photo Gallery)

W piątek biało-czerwoni rozegrali swój pierwszy mecz po ponad miesięcznej przerwie. Ostatnie spotkanie przed mistrzostwami Europy miało miejsce 11 sierpnia podczas turnieju kwalifikacyjnego do IO w Gdańsku. Polacy pokonali wtedy reprezentację Tunezji. Od tamtego czasu odpoczywali i ciężko trenowali na zgrupowaniach, by podczas CEV EuroVolley zaprezentować jak najwyższą formę. W pierwszym meczu zmierzyli się z kadrą Estonii i było widać, że potrzebują trochę czasu, by wrócić do rytmu meczowego. Przed spotkaniem trener Vital Heynen przyznał, że jest nieco zdenerwowany, jak jego zawodnicy się zaprezentują po tak długiej przerwie. – Na treningach jest bardzo dobrze, ale zobaczymy, jak to będzie w meczu – mówił Heynen. – Michał Kubiak powiedział, że przyjechał tu po złoto. To przerasta nawet moje oczekiwania. Ja powiedziałem chłopakom tylko: medal. Ale jeśli Kubiak chce złota, to ja oczywiście będę go w tym wspierał – żartował selekcjoner naszych siatkarzy.

ALEKSANDRA MIELCZAREK


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 8 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.