Cenne zwycięstwo Miedzi Legnica

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 5 marca 2018

Na inaugurację piłkarskiej wiosny w Legnicy po bardzo dobrym meczu Miedź pokonała Odrę Opole 3:1. Wynik otworzył Fabian Piasecki, a dwie bramki dołożył Mateusz Piątkowski, który tym meczem oficjalnie zadebiutował przed legnicką publicznością. – Cieszę się z wygranej Miedzi z trudnym rywalem, a także ze strzelenia dwóch bramek. Trudno było sobie wymarzyć lepszy debiut – mówił nowy napastnik Miedzi.

Mateusz Piątkowski udanie zadebiutował w barwach Miedzi Legnica (fot, archiwum)

Rzeczywiście Mateusz Piątkowski zaliczył w barwach Miedzi wymarzony debiut. – Wygraliśmy, a do tego strzeliłem dwie bramki. Lepszego debiutu chyba nie można sobie wymarzyć. Mam nadzieję, że taka gra zespołu i moja będzie kontynuowana. Fajnie by było wiosną strzelić dwucyfrową liczbę bramek, ale to schodzi na drugi plan. Celem nadrzędnym jest bowiem awans Miedzi do ekstraklasy – mówił Piątkowski. Zwycięstwo nie przyszło jednak gospodarzom łatwo. Wyżej notowana przed tym meczem w tabeli Odra postawiła legniczanom wygórowane warunki. Pierwsze minuty to wysoki pressing opolan, ale kiedy Miedź doszła do głosu, to od razu zrobiło się groźnie pod bramką gości. Jednak najpierw świetnej okazji nie wykorzystał Omar Santana, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył nad poprzeczką. Na pierwszego gola ponad 2,5 tys. kibiców na legnickim stadionie czekało do 24. minuty. Wówczas Marquitos sprytnie zagrał w pole karne do Forsella, ten dośrodkował wzdłuż bramki, a pilkę z impetem wbił do siatki Fabian Piasecki. Goście jeszcze nie otrząsnęli się ze straty bramki, a już było 2:0. Tym razem podawał Santana, piłkę przyjął w polu karnym Mateusz Piątkowski i pewnym strzałem pokonał Kuchtę. Goście przed przerwą zdobyli gola kontaktowego po rzucie wolnym, gdy najlepiej w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Cverna.