CCC wzięło rewanż, Artego pokonane

Maciej Szumski, środa, 6 lutego 2013

Wyprawa do Bydgoszczy zakończona sukcesem. Podopieczne trenera Jacka Winnickiego zwyciężyły w pojedynku z Artego i tym samym zrobiły bardzo ważny krok w kierunku zajęcie pierwszego miejsca po zasadniczej części obecnego sezonu.

Otwarcie dzisiejszego pojedynku należało do polkowiczanek, które po niespełna minucie prowadziły 5:0. Gospodynie miały w początkowym okresie duże problemy z opanowaniem nerwów i pierwsze punkty rzuciły dopiero po trzech minutach gry. Wówczas do kosza naszej drużyny trafiła Kristen Morris. Po pierwszej kwarcie CCC prowadziło 15:8. W drugiej połowie od samego początku to podopieczne trenera Tomasza Herkta nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Zniwelowały stratę do zaledwie dwóch punktów i nagle w ich grze coś się zacięło. Zaczęły chybiać nawet z łatwych pozycji, a także miały problemy w defensywie. W efekcie polkowiczanki powiększały przewagę i na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy odskoczyły rywalkom na osiem punktom. Ostatnie słowo przed przerwą należało jednak do gospodyń, które odrobiły część strat i do szatni na przerwę schodziły przy dwupunktowej stracie do „pomarańczowych”.

Tuż po zmianie stron bydgoszczanki doprowadziły do remisu i wydawało się, że będą w stanie przejąć kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Nic z tych rzeczy. Polkowiczanki zaczęły kończyć akcje ze strefy podkoszowej i ich przewaga rosła. Gospodynie miały problem zwłaszcza z zatrzymaniem Agnieszki Majewskiej oraz Magdaleny Leciejewskiej. Poniżej oczekiwań spisywała się Charity Szczechowiak, a skuteczność z obwodu gospodyń pozostawiała wiele do życzenia. Dzuewczyny trenera Herkta grały bardzo, ale polkowiczanki cały czas miały kilkupunktową przewagę i kontrolowały przebieg gry. Na ostatnią odsłonę CCC wychodziło przy siedmiopunktowym prowadzeniu. W kończących hitowy pojedynek 10 minutach polkowiczanki powiększyły dystans punktowy nad rywalkami i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 68:57.

- Zmierzyły się dwa zespoły walczące o pierwsze miejsce przed rundą play-off. Oba były przygotowane i skoncentrowane na realizacji swoich założeń taktycznych. Był to mecz walki, który mógł się podobać kibicom. Udało się nam kontrolować spotkanie przez cały czas od początku i Artego musiało nas gonić. Do końca sezonu zasadniczego zostały nam dwa mecze i mam nadzieję, że po tych dwóch meczach nadal będziemy liderem – skomentował po meczu Jacek Winnicki, trener naszego zespołu.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 57:68

(8:15, 20:15, 12:14, 17:21)

Punkty dla CCC: Snell 18, Palau 12, Majewska 12, Leciejewska 12, Ogwumike 10, Skorek 4, Zoll 0, Mistygacz 0.

Proste pytanie: 6 + 5 =