CCC Polkowice z mistrzostwem Polski

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Mamy to! CCC Polkowice po raz drugi z rzędu i po raz trzeci w historii zdobyło mistrzostwo Polski. Podopieczne trenera Marosa Kovacika w finałowej rywalizacji do trzech zwycięstw rozgromiło koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego.

CCC Polkowice po raz trzeci w historii i po raz drugi z rzędu wywalczyło mistrzostwo Polski (fot. S.Stankiewicz/CCC Polkowice)

Finałowa rywalizacja rozpoczęła się we wtorek i od początku ekipa z Polkowic pokazywała się z dobrej strony. Wszystko wskazywało, że finał będzie jednostronny i taki rzeczywiście był. Pierwsze punkty w meczu nr 1 zdobyła Styliani Kaltsidou, odpowiedziała bardzo szybko zza linii 675 cm Laura Juskaite. Polkowicka Greczynka była motorem napędowym gry CCC w początkowych fragmentach, ale to rywalki robiły lepsze wrażenie. Imponowała zwłaszcza ich skuteczność z obwodu. To głównie dzięki niej po 10 minutach gorzowianki prowadziły 10 punktami (13:23). Po 4 minutach gry w drugiej kwarcie z 10 punktów przewagi gorzowianek zostały tylko trzy, a chwilę później po celnym lay-upie Jasmine Thomas pomarańczowe traciły do rywalek już tylko jedno „oczko”. Z kolei po celnym rzucie Tiffany Hayes polkowiczanki objęły prowadzenie (31:30). Kwartę nr 2 wygrały 34:11 i po pierwszej połowie prowadziły 13 punktami. Kolejne kwarty były pokazem koszykówki ze strony CCC. Pomarańczowe ostatecznie wygrały 90:70.

CCC POLKOWICE – INWESTINTHEWEST ENEA GORZÓW WIELKOPOLSKI 90:70 (13:23, 34:11, 17:18, 26:18)