CCC Polkowice z mistrzostwem Polski

Mamy to! CCC Polkowice po raz drugi z rzędu i po raz trzeci w historii zdobyło mistrzostwo Polski. Podopieczne trenera Marosa Kovacika w finałowej rywalizacji do trzech zwycięstw rozgromiło koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego.

Finałowa rywalizacja rozpoczęła się we wtorek i od początku ekipa z Polkowic pokazywała się z dobrej strony. Wszystko wskazywało, że finał będzie jednostronny i taki rzeczywiście był. Pierwsze punkty w meczu nr 1 zdobyła Styliani Kaltsidou, odpowiedziała bardzo szybko zza linii 675 cm Laura Juskaite. Polkowicka Greczynka była motorem napędowym gry CCC w początkowych fragmentach, ale to rywalki robiły lepsze wrażenie. Imponowała zwłaszcza ich skuteczność z obwodu. To głównie dzięki niej po 10 minutach gorzowianki prowadziły 10 punktami (13:23). Po 4 minutach gry w drugiej kwarcie z 10 punktów przewagi gorzowianek zostały tylko trzy, a chwilę później po celnym lay-upie Jasmine Thomas pomarańczowe traciły do rywalek już tylko jedno „oczko”. Z kolei po celnym rzucie Tiffany Hayes polkowiczanki objęły prowadzenie (31:30). Kwartę nr 2 wygrały 34:11 i po pierwszej połowie prowadziły 13 punktami. Kolejne kwarty były pokazem koszykówki ze strony CCC. Pomarańczowe ostatecznie wygrały 90:70.

CCC POLKOWICE – INWESTINTHEWEST ENEA GORZÓW WIELKOPOLSKI 90:70 (13:23, 34:11, 17:18, 26:18)

CCC: Thomas 21, Kizer 21, Fagbenle 15, Hayes 14, Kaltsidou 11, Tyszkiewicz 0, Leedham 6, Gajda 0, Puss 1, Owczarzak 1.

AZS: Papova 25, Zoll-Norman 11, Rytsikova 9, Atkins 9, Fikiel 4, Prezelj 4, Juskaite 3, Dźwigalska 3, Linskens 2, Keller 0.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Walczą o złoto!

Zakończyły się półfinały Energa Basket Ligi Kobiet. CCC pewnie pokonało Arkę Gdynia, natomiast Gorzów wygrał ze Ślęzą.

Wystartowały półfinały

Za nami pierwsze mecze półfinałowe Energa Basket Ligi Kobiet. CCC we własnej hali pewnie pokonało Arkę Gdynia i do awansu do finału brakuje tylko jednego zwycięstwa.

CCC pewnie po tytuł

Za nami pierwsze mecze play-off Energa Basket Ligi Kobiet. CCC w ćwierćfinałach pewnie pokonało lubelską Pszczółkę i w półfinale spotka się z Arką Gdynia.

Czas na play-offy!

Mistrzynie Polski pokonały Artego Bydgoszcz 61:44 w meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet. Tym samym polkowiczanki zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli po sezonie zasadniczym.