CCC Polkowice mistrzem Polski!

Maciej Szumski, wtorek, 23 kwietnia 2013

Po kapitalnej końcówce koszykarki CCC Polkowice pokonały po raz czwarty Wisłę Can-Pack i po raz pierwszy w historii klubu zdobyły tytuł mistrzyń Polski. – To wielki sukces całego klubu, pracował na niego sztab ludzi. Zwycięstwo to ukoronowanie tej pracy – mówił po meczu szczęśliwy Jacek Winniki, trener koszykarek z Polkowic.

Polkowickie koszykarki przystąpiły do meczu mocno zdeterminowane, by zakończyć rywalizację o tytuł mistrzowski w pojedynku numer cztery. Pierwsza kwarta to było megamocne uderzenie w wykonaniu podopiecznych trenera Winnickiego. Po 10 minutach prowadziły 27:10. W drugiej kwarcie wiślaczki wzięły się za odrabianie strat i częściowo ta sztuka im się udała. Potrafiły bowiem zniwelować je do ośmiu punktów. W dużej mierze dzięki bardzo dobrej postawie Erin Philips oraz Tiny Charles. W drugiej połowie polkowiczanki zgubiły swój rytm grania, a wiślaczki wręcz przeciwnie złapały wiatr w żagle. W połowie trzeciej kwarty po celnym rzucie spod kosza Tiny Charles wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Od tego momentu niemal do końca toczyła się wyrównana walka. Tak było aż do 37. minuty meczu, kiedy to sprawy w swoje ręce wzięła Belinda Snell. W kluczowych momentach trafiła dwukrotnie zza linii 6,75m i doprowadziła do rozpaczy koszykarki z Krakowa. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 78:65 i koszykarki CCC mogły odtańczyć taniec radości, a po chwili wznieść w górę puchar za mistrzostwo Polski.

Dziś o godzinie 18 w polkowickim rynku nasze dziewczyny będą świętować zdobycie historycznego tytułu wraz z fanami, których serdecznie zapraszamy! Podziękujmy naszym koszykarkom za wspaniały sezon, radujmy się z wielkiego sukcesu wspólnie z nimi. Jeszcze raz przypominamy, dziś, polkowicki rynek, godzina 18.

źródło: basket.cccsport.pl/

Proste pytanie: 1 + 7 =