Brzeźna-Bentkowska krok od podium!!!

Paulina Brzeźna-Bentkowska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła IV miejsce podczas 1 etapu wyścigu Gracia Orlova, rozgrywanego w Czechach.

Ósma zawodniczka ostatnich Igrzysk Olimpijskich sukces ten odniosła po walce na ostatnim kilometrze wyścigu, który przebiegał pod morderczy  podjazd. Polce zabrakło długość jednego roweru na mecie do trzeciej na tym etapie zawodniczki Aleny Amialiusik z klubu BE Pink. Finisz wygrała Stevens Evelyn z klubu Team Specialized Lululemon a druga była Sharon Laws AA Drink-Leontien .

1 etap wyścigu liczył 105km. Kolarki miały do pokonania 4 górskie premie i 3 lotne premie oraz  na pozostałej części trasy falisty teren po czeskich drogach.  Wyścig pełen był akcji ucieczkowych, mocnego tempa i prób ataków. – Poradziłyśmy sobie z tym zadaniem i dojechałyśmy do finałowego podjazdu w głównym peletonie – mówi  Natalia Mielnik, która ostatecznie zajęła 62 miejsce. Zaś jej klubowa koleżanka Karolina Garczyńska zajęła 70 lokatę. Za grupą na 85 miejscu dojechała Paula Guz, która na 15 km do mety złapała gumę i musiała zmieniać koło. Z większą stratą do grupy przyjechała Monika Brzeźna zajmując 91 miejsce. Joanna Dubieniecka była 113.

Warto dodać, że w przed dzień 1 etapu, rozegrany był prolog otwierający etapowy wyścig Gracia Orlova. Dystans liczył 2200 metrów. Najwyżej na 41 miejscu znalazła się Paulina Brzeźna-Bentkowska, dalej na 100 miejscu była Karolina Garczyńska. 101 pozycję zajęła Paula Guz, 113 lokatę zajęła Natalia Mielnik, Monika Brzeźna była 118 a Joanna Dubieniecka zajęła 119 pozycję.

Dziś uczestniczki wyścigu czeka jazda indywidualna na czas na dystansie 26 km oraz pozostałe 2 etapy rozgrywane w wyścigu ze startu wspólnego. IV etap to wyścig po górach liczący 122km i ostatni V etap liczący 100km. Wyścig potrwa do niedzieli.

ŁUKASZ HARAŹNY

Dotarły, mimo awarii

Zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w składzie: Paulina Brzeźna-Bentkowska, Karolina Garczyńska, Natalia Mielnik, Paula Guz, Monika Brzeźna i reprezentująca klub Emdek Bydgoszcz Małgorzata Ziemińska w barwach kadry narodowej walczyły w wyścigu ze startu wspólnego „Omloop Van Bosele” rozgrywanym w Holandii.

Bułgar w CCC

Mistrz Bułgarii w jeździe indywidualnej na czas, Nikolay Mihaylov podpisał jednoroczny kontrakt z ekipą kolarzy szosowych CCC Polkowice.