Brazylia ponownie lepsza

, poniedziałek, 10 czerwca 2013

Drugiej porażki w rozgrywkach tegorocznej Ligi Światowej doznali polscy siatkarze. Podobnie jak w pierwszym przypadku, „biało-czerwoni” przegrali z Brazylią. Tym razem podopieczni trenera Andrei Anastasiego zaprezentowali się lepiej, ale skończyło się na 2:3…

avatar
Ten gest trenera Anastasiego mówi wszystko (@ fot. K. Ziółkowski)

A miało być tak pięknie, chciałoby się napisać. Polscy siatkarze z wiarą podchodzili do pierwszego dwumeczu w tegorocznej „światówce”. Brazylijczycy to rzecz jasna ekipa mocna i zawsze niesamowicie groźna. Wydawało się jednak, że Polacy po ubiegłorocznych wygranych nad „Kanarami”, tym razem także będą górą. Rzeczywistość okazała się jednak bardziej brutalna.

Polacy po piątkowej porażce, w niedzielę zagrali odważniej, choć paradoksalnie, w pewnym momencie wiele wskazywało na to, że i tym razem nie podniosą z parkietu żadnego punktu. Brazylijczycy bowiem, niczym wytrawni bokserzy, w odpowiednich momentach podkręcali tempo, doprowadzając naszą reprezentację niemal do rozpaczy. Kolejny „mocno średni” występ zaliczyli chociażby Bartosz Kurek i Zbigniew Bartman. Ten pierwszy został zresztą zmieniony przez Michała Winiarskiego, który w niedzielnym meczu był naszym motorem napędowym.

Nasi reprezentanci wyciągnęli wynik ze stanu 0:2 w setach i doprowadzili do tie-breaka. W nim Brazylijczycy udowodnili, że w ten weekend byli o te kilka piłek lepsi. Naszym siatkarzom pozostaje szybko wyciągnąć odpowiednie wnioski. Odnosząc dwie porażki „biało-czerwoni” postawili się w kiepskim położeniu przed kolejnymi meczami w LŚ.

POLSKA – BRAZYLIA 2:3 (-26, -22, 23, 20, -10)
Polska: Nowakowski, Kurek, Bartman, Kubiak, Żygadło, Możdżonek, Zatorski (libero) oraz Winiarski, Konarski, Ruciak.
Brazylia: Bruno, Eder, Vissotto, Lucarelli, Lucas, Dante, Mario Jr (libero) oraz Santos, Wallace, William, Fonteles.


źródło: własne


Proste pytanie: 1 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.