Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego wystartował!

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 25 lutego 2019

Świetna pogoda, imponująca frekwencja oraz znakomita postawa zawodników – taka była sobotnia Rodzinna 11, pierwsza konkurencja 43. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

avatar
W pierwszym biegu tegorocznego festiwalu biegowego wystartowało prawie 500 uczestników (fot. K. Gulbinowicz (fot. K. Gulbinowicz (Bieg Piastów))

Indywidualnie bezkonkurencyjni okazali się Michał Skowron, który wkrótce będzie reprezentował Polskę na uniwersjadzie, oraz Dorota Kuźma, dla której było to pierwsze zwycięstwo w biegu narciarskim (w 2018 wygrała Rowerowy Bieg Piastów na dystansie mega). Oboje chwalili świetnie przygotowane, szybkie trasy. Bardzo dużo działo się za ich plecami – drużyny rodzin składały się z osób z różnych stron Polski i Europy, z dziadków, ojców, matek, kuzynów, dzieci, wnucząt. W pięknej scenerii Gór Izerskich, oświetlanych cudownie przez słońce, wszyscy dali z siebie bardzo wiele. Jak na przykład Tadziu Wójcicki (rocznik 2013), który samodzielnie pokonał całą trasę w dwie godziny i jedenaście minut. O ponad godzinę krócej biegł Walter Judka (rocznik 1943) – legenda Jakuszyc, jedyny uczestnik wszystkich edycji Biegu Piastów. Jak zwykle stawił się na starcie z synami, synową i wnuczkami. Nie zawiodły także inne piastowskie rodziny: Haniszewscy i Skowronowie, których Michał poprowadził do zwycięstwa w klasyfikacji najszybszych rodzin. Najstarszą familią okazała się rodzina Pietruszko, której czternaścioro przedstawicieli żyje w sumie 764 lata. W Rodzinnej Jedenastce pobiegło 476 osób, a w Biegu Zuchów dla uczniów podstawówek na dystansie jednego kilometra – 80 dzieci.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 10 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment