Bez problemów

, wtorek, 8 kwietnia 2014

Agnieszka Radwańska pokonała Czeszkę Kristynę Pliskovą 2:0 w meczu pierwszej rundy na katowickim turnieju BNP Paribas. Polka od początku do końca w pełni kontrolowała przebieg tego spotkania.

(Fot. Wrennis98/CC 3.0) Agnieszka Radwańska bardzo łatwo awansowała do drugiej rundy tenisowego turnieju BNP Paribas w Katowicach

Występ naszej najbardziej utytułowanej tenisistki sprawił, że na trybunach katowickiego Spodka pojawiło się wielu widzów. Turniej co prawda trwa od soboty, jednak frekwencja podczas ostatnich dni była nieporównywalna do dzisiejszej. Polka jest postrzegana jako faworytka turnieju i udowodniła to już w swoim pierwszym meczu. Przeciwniczką tenisistki z Krakowa była reprezentantka Czech, Kristyna Pliskova, zajmująca 132. pozycję w rankingu WTA. Dzisiejsza rywalka Radwańskiej awansowała na turniej z „dziką kartą”, ale w początkowych minutach pierwszego seta nie było tego widać. Pliskova starała się nawiązać walkę z Polką, jednak ta bardzo szybko wypracowała sobie przewagę. Gdy to zrobiła, pozwalała sobie na efektowne zagrania, które spotykały się z aplauzem katowickiej publiczności. Drugi set to już absolutna dominacja Radwańskiej, czego dowodem są zaledwie dwa gemy oddane Pliskovej. Nasza zawodniczka nie zna jeszcze rywalki, z jaką przyjdzie się jej zmierzyć w kolejnej rundzie. Wiadomo, że będzie to ktoś z pary Wiera Duszewina – Francesca Schiavone. Mecz pomiędzy Rosjanką i Włoszką rozpocznie się o 20:30.

AGNIESZKA RADWAŃSKA – KRISTYNA PLISKOVA 2:0 (6:3, 6:2)

Proste pytanie: 0 + 3 =