Bez goli w meczu Pogoni ze Śląskiem

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 17 lutego 2020

Gdyby nie rzut karny z 5. minuty (dodajmy – niewykorzystany), nie byłoby o czym pisać. Mecz Pogoni Szczecin ze Śląskiem Wrocław był jednym z tych, które czasami się w ekstraklasie zdarzają, a których chcemy oglądać jak najmniej.

avatar
Erik Exposito – antybohater w meczu Śląska z Pogonią (fot. K. Pączkowska/archiwum)

Strzałów jak na lekarstwo, składnych akcji mało, zero goli. Plac budowy, jakim obecnie jest stadion Portowców, stanowił dla tej konfrontacji idealną arenę.

Obił rusztowanie

Spożytkowany rzut karny (ręką w „szesnastce” zagrywał Benedikt Zech) przez Erika Exposito mógł wiele zmienić. Wielce prawdopodobne, że otworzyłby spotkanie, tym bardziej, że Śląsk występował przecież w roli ekipy przyjezdnej. Strata bramki byłaby impulsem dla gospodarzy, czerwoną lampką, kubłem zimnej wody, który szybko mógłby postawić ich na nogi. Napastnik WKS fatalnie jednak przestrzelił, posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką, zapewne w jakiś istotny fragment rusztowania... Pośliznął się? Potknął? Strzelał zdrową, lewą stopą (w grudniu złamał palec w prawej kończynie). Ba, jak powiedział w przerwie kapitan Trójkolorowych Krzysztof Mączyński – skuteczny egzekutor „jedenastki” w starciu z Lechią – to właśnie Hiszpan był pierwszy w kolejce do wykonywania tego stałego fragmentu gry. Czy po tym meczu hierarchia ulegnie zmianie? O swoje miejsce w składzie nie musi obawiać się natomiast Matus Putnocky, najlepszy zawodnik sobotniej rywalizacji, który zanotował tamtego wieczoru co najmniej trzy fantastyczne interwencje. W jednej akcji z 21. minuty zatrzymał strzały Ricardo Nunesa oraz Srdana Spiridonovica, a tuż przed przerwą nie dał się zaskoczyć Sebastianowi Kowalczykowi, który chytrze, z ostrego kąta, uderzył w kierunku bliższego słupka.

ARKADIUSZ BARSKI


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 6 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.