Betard Sparta Wrocław – Mrgarden GKM Grudziądz 52:38 (102:78)

, poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Betard Sparta Wrocław jest na najlepszej drodze do zwycięstwa w rundzie zasadniczej PGE Ekstraligi. W miniony piątek wrocławianie odprawili z kwitkiem Mrgarden GKM Grudziądz 52:38, a do wygranej poprowadził ich Maksym Drabik. 

avatar
Maksym Drabik (na zdjęciu) poprowadził wrocławian do kolejnego zwycięstwa (fot. K. Ziółkowski)

Rozbudzone apetyty

Przed rozpoczęciem piątkowego spotkania Betard Sparcie Wrocław z góry przypisywano dwa punkty za zwycięstwo i bonus, bo mało kto wierzył, że Mrgarden GKM Grudziądz będzie w stanie nawiązać równorzędną walkę z liderem PGE Ekstraligi. Na trybunach Stadionu Olimpijskiego zjawiło się tym razem znacznie mniej kibiców niż podczas poprzednich spotkań, ale nie warto wyciągać z tego powodu pochopnych wniosków. Wpływ na to miał zapewne termin rozgrywania meczu i prestiż rywala. Zgodnie z oczekiwaniami, wygrana wrocławian nie podlegała dyskusji, a po zakończonym meczu fani żółto-czerwonych zaśpiewali „Sto lat” Maciejowi Janowskiemu, który obchodził w ubiegłą niedzielę rocznicę swoich urodzin. Kibice skandowali również „Mistrz, mistrz, WTS”, czym dali znać swoim ulubieńcom, że w tym sezonie liczą na zdobycie mistrzostwa Polski. O ile nie stanie się nic niespodziewanego, to Betard Sparta Wrocław powinna zakończyć rundę zasadniczą na pierwszym miejscu, a do rozegrania zostało im jeszcze wyjazdowe spotkanie z Włókniarzem Vitroszlif Crossfit Częstochowa oraz przed własną publicznością z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra.

Kompletny Drabik

Kluczem do zwycięstwa wrocławian nad grudziądzanami okazała się wyśmienita postawa Maksyma Drabika. W czterech biegach junior Betard Sparty tylko raz przyjechał za plecami innego żużlowca, ale był to Maciej Janowski. – Chyba tylko on nie ma z niczym kłopotów. Regularne punkty, notuje zwycięstwa biegowe. To na pewno nas cieszy. Przy jego dobrych zdobyczach wyniki zespołu także były bardzo dobre. Tego się trzymamy – powiedział Rafał Dobrucki, szkoleniowiec wrocławskiego zespołu. Formacja juniorów Betard Sparty po raz kolejny zdeklasowała swoich rówieśników. Trzy punkty do dorobku wrocławskiego zespołu dołożył Damian Dróżdż, który zebrał w biegu młodzieżowym największe owacje, gdyż minął na dystansie Kamila Wieczorka i uplasował się tuż za swoim kolegą z drużyny.

DAMIAN ORŁOWICZ

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 7 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.