Betard Sparta na nowo

, piątek, 22 listopada 2013

Wiele wskazuje na to, że kolejny sezon żużlowy może być inny od poprzednich. Dawno nie było tak, że zmiany dokonujące się w drużynie Sparty miałyby charakter wzmocnienia. Powrót do Wrocławia Macieja Janowskiego takim właśnie będzie! Może po kilku latach chudych nadszedł czas na te tłustsze?

avatar
(Fot. K. Ziółkowski) Wszystko wskazuje na to, że popularny "Magick" po dwuletniej przerwie wróci do Wrocławia i poważnie wzmocni skład Spartan

Od pewnego czasu chodziły słuchy, że „Magick” nosi się z zamiarem zmiany barw klubowych i jednym z rozwiązań jest opcja powrotu do Wrocławia. Obecnie wszystko wskazuje na to, że właśnie ten wariant jest najbardziej prawdopodobny. Rozmowy Macieja z władzami klubu są na tyle zaawansowane, że prokurent WTS-u Krystyna Kloc jest już przekonana o tym, że ten zawodnik zasili drużynę, a jedyną niewiadomą pozostaje już tylko moment podpisania kontraktu. Na razie Janowski do końca listopada jest związany umową z Zakładami Azotowymi w Tarnowie, które są jego sponsorem. Po tym terminie będzie już można z zawodnikiem finalizować rozmowy.
We Wrocławiu nie trzeba nikogo przekonywać, że to akurat strzał w dziesiątkę! W ostatnich latach zmiany w drużynie Sparty były raczej na niekorzyść. Odchodzili liczący się zawodnicy (Holder, Hancock, Madsen, Crump, Ułamek), a w ich miejsce pojawiali się słabsi zmiennicy (Lindgren, Bjerre, Ljung, Suchecki). Najbardziej dotkliwa była strata właśnie Maćka Janowskiego przed dwoma laty. Jedyny wybijający się miejscowy wychowanek podążył do Tarnowa za trenerem Markiem Cieślakiem. Zawodnik został tam bardzo ciepło przyjęty, miał duży wkład w wywalczenie przez tarnowian mistrzostwa Polski przed rokiem oraz brązowego medalu w tym sezonie. Ale pewnie najbardziej wiernych kibiców będzie miał zawsze w swoim mieście. Dlatego jego powrót do macierzy jest chyba najbardziej pożądanym przez miejscowych fanów, którzy powinni teraz docenić starania władz klubu oraz menedżera Piotra Barona, który mocno optował za takim rozwiązaniem. Miejmy nadzieję, że wszystko pomyślnie się zakończy i na początku grudnia będziemy mogli oficjalnie już potwierdzić powrót Maćka do Sparty. W takim przypadku może zabraknąć miejsca w drużynie dla Zbigniewa Sucheckiego, który albo musiałby się pogodzić z rolą zawodnika oczekującego, albo poszukać sobie nowego klubu. W Tarnowie w każdym razie już zatrudnili Krzysztofa Buczkowskiego, co może świadczyć o tym, że pogodzili się z odejściem Janowskiego.
Na tym mogą się nie skończyć wzmocnienia wrocławskiej drużyny. Wszystko wskazuje na to, że przygodę że Spartą zakończy Peter Ljung. Szwed nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje, a że w tym sezonie jest w kim wybierać (trzy zespoły spadły do I ligi), włodarze klubu rozglądają się za kimś mocniejszym. W rachubę wchodzą zawodnicy zagraniczni, ale kilku z nich jest w kręgu zainteresowania także innych zespołów. Jeszcze niedawno wydawało się, że do Wrocławia przejdzie Daniel Nermark, ten jednak wybrał starty w pierwszoligowym GKM-mie. Teraz do Sparty nieoficjalnie przymierzani są Szwed Fredrik Lindgren oraz Duńczycy Peter Kildemand i Hans Andersen. Najciekawszą opcją byłby jeden z najskuteczniejszych jeźdźców I ligi Kildemand, który jeździ niezwykle widowiskowo, ale z drugiej strony nie wiadomo, jak będzie z jego skutecznością w najwyższej lidze. Powrót do Lindgrena (słabiutki sezon w Lesznie) oraz Andersena (ostatnio w ogóle mu się nie wiedzie) nie wydaje się najszczęśliwszym rozwiązaniem. Jeśli taka zmiana dojdzie do skutku, nie będzie już środków na pozyskanie wartościowego juniora, który wzmocniłby tę kulejącą formację Sparty. To i tak nie zmieniłoby faktu, że po raz pierwszy od kilku lat wrocławianie przed sezonem nie byliby ustawiali w roli dostarczycieli punktów, bo mając w składzie mistrza świata Woffindena, Batchelora, Jędrzejaka, Janowskiego i przykładowo Kildemanda, można już pomyśleć o czymś więcej, niż tylko o walce o utrzymanie.

DARIUSZ
JÓZEFCZAK


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 3 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.