Belarus Open: Duży sukces zawodniczek AZS UE Wrocław

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 4 listopada 2019

W sobotę srebrny medal Katarzyny w turnieju U-21, w niedzielę drugie miejsce w seniorskim deblu wraz z siostrą Anną. Bliźniaczki Węgrzyn zawojowały Mińsk podczas Belarus Open, osiągając największy sukces w seniorskiej karierze reprezentacyjnej.

Siostry Węgrzyn osiągnęły kolejny wielki sukces (fot. archiwum)

18-letnie zawodniczki AZS UE Wrocław mają na koncie wiele reprezentacyjnych sukcesów na szczeblu juniorskim, w tym m.in. tytuł mistrzyni Europy wywalczony latem przez Annę Węgrzyn. Medal międzynarodowego turnieju rangi ITTF Challenge w kategorii seniorskiej bliźniaczki zdobyły za to po raz pierwszy. Dodatkowo Katarzyna Węgrzyn osiągnęła jeden z najlepszych życiowych rezultatów na arenie międzynarodowej, zdobywając srebrny medal w turnieju młodzieżowym. Przegrała w finale 1:3 z Shi Xunyao. Chinka ma na koncie tytuł juniorskiej mistrzyni i wicemistrzyni świata. Katarzyna jako jedyna wygrała przeciwko niej seta, a po drodze do medalu w ćwierćfinale 3:1 pokonała… swoją siostrę. Anna z kolei w seniorskim singlu dotarła do 1/16 finału. Nawet gdy bliźniaczki nie grały po przeciwnych stronach stołu, a w deblu, stawały naprzeciw znajomych twarzy.