Belarus Open: Duży sukces zawodniczek AZS UE Wrocław

W sobotę srebrny medal Katarzyny w turnieju U-21, w niedzielę drugie miejsce w seniorskim deblu wraz z siostrą Anną. Bliźniaczki Węgrzyn zawojowały Mińsk podczas Belarus Open, osiągając największy sukces w seniorskiej karierze reprezentacyjnej.

18-letnie zawodniczki AZS UE Wrocław mają na koncie wiele reprezentacyjnych sukcesów na szczeblu juniorskim, w tym m.in. tytuł mistrzyni Europy wywalczony latem przez Annę Węgrzyn. Medal międzynarodowego turnieju rangi ITTF Challenge w kategorii seniorskiej bliźniaczki zdobyły za to po raz pierwszy. Dodatkowo Katarzyna Węgrzyn osiągnęła jeden z najlepszych życiowych rezultatów na arenie międzynarodowej, zdobywając srebrny medal w turnieju młodzieżowym. Przegrała w finale 1:3 z Shi Xunyao. Chinka ma na koncie tytuł juniorskiej mistrzyni i wicemistrzyni świata. Katarzyna jako jedyna wygrała przeciwko niej seta, a po drodze do medalu w ćwierćfinale 3:1 pokonała… swoją siostrę. Anna z kolei w seniorskim singlu dotarła do 1/16 finału. Nawet gdy bliźniaczki nie grały po przeciwnych stronach stołu, a w deblu, stawały naprzeciw znajomych twarzy.

DOMINIK MAZUR

Ważna wygrana...

Zwycięstwo 3:1 nad GLKS-em Nadarzyn nie przyszło łatwo zawodniczkom AZS UE Wrocław. Stoczyły cztery bardzo wyrównane pojedynki – dwa z nich wygrała Natalia Bajor.

Siostry ze złota

Wychowały się niedaleko Złotego Stoku, więc nie dziwi jaki kruszec przyciągają. Mistrzynie Europy w tenisie stołowym, które podchodzą do sportu jak do życiowej przygody.

Mistrzyni

Dwukrotna mistrzyni Polski w tenisie stołowym, która lubi sprawiać niespodzianki i udowadniać swoją klasę. Jednocześnie ma świadomość swoich słabszych stron oraz ceny jaką płaci, cały czas żyjąc „na walizkach”.

Srebro sióstr Węgrzyn

Anna i Katarzyna Węgrzyn wicemistrzyniami Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Gondomar. W finale debla uległy 3:0 angielsko – austriackiej parze.