Basket Liga Kobiet: CCC Polkowice – Artego Bydgoszcz 3:0!

Maciej Piasecki, poniedziałek, 24 kwietnia 2017

CCC Polkowice szybko podniosło się po półfinałowej porażce ze Ślęzą Wrocław i od dwóch zwycięstw rozpoczęło rywalizację o brąz z Artego Bydgoszcz. Trzeci mecz rozegrany został w Bydgoszczy. „Pomarańczowe” nie dały szans rywalką i mogły się cieszyć z brązowego medalu mistrzostw Polski.

CCC Polkowice po pewnej wygranej z Artego Bydgoszcz 3:0 może cieszyć się z brązowego medalu mistrzostw Polski (fot. K. Ziółkowski)

Mecz I
Aby zdobyć brązowy medal mistrzostw Polski, trzeba wygrać trzy mecze. Pierwszy padł łupem polkowiczanek, które pokonały we własnej hali Artego 80:63. Do rywalizacji CCC przystąpiło brakiem czołowej rozgrywającej Jamierry Faulkner. Początek rozpoczął się niekorzystnie dla gospodyń, po kilku minutach przegrywał 0:5. Jednak szybko wzięły się do pracy. Po czterech minutach polkowiczanki prowadziły 12:9. Niespełna minutę później było już 16:9. Podopieczne trenera Marosa Kovacika miały wysoką skuteczność i to było decydujące. Niestety, w miarę zbliżania się końca pierwszej kwarty przewaga gospodyń malała. Bydgoszczanki zdobyły 14 punktów z rzędu przy zerowych stratach własnych i po trójce Elżbiety Międzik objęły prowadzenie 23:20. Na szczęście równo z syreną także trójkę zaliczyła kapitan pomarańczowych, starsza z sióstr Musina i po 10 minutach był remis po 23. W drugiej kwarcie oba zespoły grały na zbliżonym wysokim procencie celności rzutów. Do samego końca pierwszej połowy prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. 42 sekundy przed końcową syreną polkowiczanki prowadziły 37:36. Drugą połowę od przechwytu i punktów rozpoczęła Mariona Ortiz. Po czterech minutach polkowiczanki prowadziły 47:40. Potem było 52:45. W ostatniej odsłonie meczu CCC kontrolowało przebieg gry i ostatecznie zwyciężyły 80:63.