AZ Supra Brokers zaczyna zmagania w Krajowej Lidze Zapaśniczej

, poniedziałek, 25 września 2017

W ubiegłym tygodniu wystartował drugi sezon Krajowej Ligi Zapaśniczej. Tytułu mistrzowskiego broni drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego, która na inaugurację pokonała debiutanta Borutę-Olimpijczyka Wrestling Team Zgierz&Radom. W środę po raz pierwszy na matę wyjdą zapaśnicy z Wrocławia, AZ Supra Brokers zmierzy się w wyjazdowym meczu z Unią Racibórz.

avatar
Zapaśnicy z Wrocławia (w niebieskim) i Raciborza zmierzyli się także na inaugurację poprzedniego sezonu. Górą była Unia (fot. materiały prasowe klz-zapasy.pl)

Poprzednia, premierowa kampania była w dużym stopniu badawcza, miała dać odpowiedzi na pytania – czy warto, czy taka formuła się sprawdzi, kto to będzie oglądał i czy wróci, by śledzić kolejne walki? Odpowiedzi, nie dość, że przyszły błyskawicznie, to zaskoczyły całe wrestlingowe środowisko w kraju. Znakomita obsada (medaliści mistrzostw Polski, świata, Europy, a nawet igrzysk olimpijskich), rosnące zainteresowanie, wypełnione hale, widowiskowa oprawa, poszerzające się grono partnerów – pełen sukces. Zmaganiom od początku towarzyszyła telewizja, która tydzień po tygodniu transmitowała efektowne i szybkie pojedynki, których teraz ma być jeszcze więcej. W drugim sezonie wystartuje bowiem osiem drużyn (dwie więcej niż przed rokiem) podzielonych na dwie grupy. W zestawianiu A znalazły się AKS Wrestling Piotrków Trybunalski, WZS WKS Grunwald Poznań, Lotto Zapasy Bydgoszcz oraz wspomniany zespół ze Zgierza i Radomia. W grupie B rywalizować będą KS Budowlani Łódź, MKS Unia Racibórz, KS AZS AWF Warszawa oraz wrocławski AZ Supra Brokers. 

O wzrost popularności 

W składzie drużyny z Wrocławia, która swoje mecze rozgrywać będzie w hali sportowej AWF przy ul. Paderewskiego, są zawodnicy znani z poprzednich zmagań, zapaśnicy macierzystego WKS Śląsk – Dawid Kareciński, Michał Tracz, Dawid Klimek, Łukasz Banak, Kamil Kościółek, Eryk Maj czy Erwin Imbierski. Pojawiły się także nowe twarze, kilka z zagranicy. Wszyscy występują we wrocławskim klubie na zasadzie wypożyczenia. Sztab trenerski stanowią Józef Tracz, Julian Kwit oraz Tomasz Kaczmarski. O celach AZ Supra Brokers mówiła niedawno menedżer zespołu Joanna Tracz. – Naszym założeniem jest iść do przodu, wzmacniać drużynę tak, by stworzyć zawodnikom w Polsce świetne pole do rywalizacji na najwyższym poziomie. Oczywiście chcielibyśmy wygrywać, ale na dzień dzisiejszy nie jest to priorytetem. Dzisiaj, dzięki możliwości udziału w rozgrywkach PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, chcemy organizować niezapomniane i emocjonujące spektakle zapaśnicze. Zależy nam na tym, by walki na wysokim poziomie oraz praca nad coraz lepszą organizacją meczów przyczyniły się do wzrostu popularności tego sportu na Dolnym Śląsku i w całym kraju. Jest to szansa na otwarcie wielu nowych perspektyw dla zawodników oraz zachęcenia dzieci i młodzieży do uprawiania tej dyscypliny sportu. Zwycięstwa przyjdą z czasem.

ARKADIUSZ BARSKI 

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego". 


źródło: własne


Proste pytanie: 3 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.