• Wielkie szachy we Wrocławiu
  2019-12-02 14:20:07
  „Jeśli dziś wtorek, to jesteśmy w Belgii” – to tytuł filmu sprzed lat. „Jeśli jest grudzień, to turniej Zawadzkich”, to z kolei najlepszy tytuł do fantastycznej imprezy szachowej rozgrywanej we Wrocławiu za sprawą rodziny Zawadzkich.
 • Arcymistrzyni Jolanta Zawadzka i jej tato Wojciech zmienili formułę Arcymistrzowskiego Festiwalu Szachowego kobiet. Zamiast turnieju kołowego z udziałem pięciu zawodniczek krajowych i zagranicznych (plus imprezy towarzyszące) postanowili zorganizować mecz: Polska – Reszta Świata. W ten sposób pragnęli uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą.
 • Od wtorku we Wrocławiu trwa Arcymistrzowski Festiwal Szachów Kobiecych – Memoriał Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Tym razem zawody rozgrywane są w formie meczu Polska – reszta świata. Mecz otworzył, wykonując pierwszy ruch, prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk.
 • Co roku, na początku grudnia do Wrocławia zjeżdżają utytułowane szachistki z całego świata. Przez ponad tydzień panie rywalizują w Arcymistrzowskim Festiwalu Szachów Kobiecych – Memoriale Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. W tym roku turniej będzie miał nową formułę, o czym opowiada jego organizatorka Jolanta Zawadzka.
 • W dniach 18-26.08.2014r. w Polanicy Zdrój odbędzie się najstarszy w Polsce 50. Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina. Spodziewane jest blisko 450 zawodników w głównych grupach turniejowych. Zawody zostaną rozegrane w Teatrze Zdrojowym przy ul. Parkowej.
 • Już w najbliższy wtorek w Hali Stulecia we Wrocławiu rozpoczną się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Na starcie stanie 900 zawodników! Tak licznej szachowej imprezy juniorskiej w Polsce jeszcze nie było! Za organizację mistrzostw odpowiedzialny będzie Dolnośląski Związek Szachowy.
 • Do 6 października we Wrocławiu potrwa turniej szachowych arcymistrzyń. W podwójnej roli podczas zawodów występuje Jolanta Zawadzka (Polonia Wrocław). Wrocławska szachistka przede wszystkim jest organizatorką imprezy, ale także jedną z jej uczestniczek.
 • W najbliższy weekend, 21-22 września w Żarowie odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych.
 • Garri Kimowicz Kasparow (właśc. Garri Weinstein) to jedna z legend światowych szachów. Rosjanin o korzeniach ormiańsko-żydo­wskich już w wieku 17 lat został arcymistrzem, by po kolejnych pięciu (1985) zostać mistrzem świata. W minionym tygodniu gościł on we Wrocławiu.
 • W weekend w ramach Wrocławskiego Festiwalu Szachowego rozegrano XXI Memoriał Adolfa Anderssena, czyli turniej szachów szybkich. Pierwszego dnia eliminacje wyłoniły najlepszą ósemkę graczy, którzy w drugim dniu rywalizowali w widowiskowym systemie pucharowym. W zaciętym finale Gruzin Arutinian pokonał po dogrywce Białorusina Kasparowa.
 • Klub Szachowy Polonia Wrocław po raz czwarty był organizatorem Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet (są rozgrywane od 2008 roku). Ale po raz pierwszy drużyna Polonii stanęła na najwyższym stopniu podium! O złotym medalu zdecydował derbowy pojedynek z Politechniką Wrocław.
 • Szachy zawładną miastem
  2011-06-29 11:10:14
  Każdy może sprawdzić się w królewskiej grze! Już 1 lipca rozpocznie się kolejny Wrocławski Festiwal Szachowy. Będzie to prawdziwe święto szachów, które przez niemal dwa tygodnie zawładną stolicą Dolnego Śląska. Tym razem szachy będą obecne w centrum Wrocławia.
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.