Sporty zimowe

MP w biathlonie

W Dusznikach-Zdroju, a dokładnie na terenie pięknego obiektu Duszniki Arena rozegrane zostały mistrzostwa Polski. Impreza była ostatnią w karierze Weroniki Nowakowskiej.

Skoki w Zakopanem

Są zimowe konkursy w Wiśle oraz Letnie Grand Prix – także w Wiśle, ale to na styczniowe zawody w Zakopanem skoczkowie i fani ich wyczynów czekają najbardziej.

Polska inauguracja

Reprezentacja Polski wygrała konkurs drużynowy w Wiśle podczas pierwszego w nowym sezonie weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W konkursie indywidualnym triumfował Rosjanin Jewgienij Klimow.

Pobiegnij z gwiazdami

Mistrzyni świata i olimpijska Justyna Kowalczyk potwierdziła, że wystartuje na 50 km w 43. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego!

Niemcy trafili z formą

Nie tak miały się zakończyć pierwsze dwa konkursy skoków narciarskich na mistrzostwa świata w Austrii… W rywalizacji indywidualnej Kamil Stoch zajął piąte miejsce. W druzynowce nasza reprezentacja w składzie: Stoch, Żyła, Kubacki, Hula była czwarta.

Ruka nie taka straszna

Zła passa na skoczni Ruka została przełamana! Co prawda naszym reprezentantom nie udało się tam zwyciężyć, ale w sobotę Kamil Stoch stanął na drugim stopniu podium, a Piotr Żyła był trzeci.

Słoneczna Rodzinna...

Świetna pogoda, imponująca frekwencja oraz znakomita postawa zawodników – taka była sobotnia Rodzinna 11, pierwsza konkurencja 43. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Zima w Jakuszycach

Zima w pełni. Za niecałe dwa tygodnie w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe, a za nieco ponad miesiąc wystartuje kolejna edycja jednej z największych imprez masowych w naszym regionie – Bieg Piastów.

Złota Maliszewska!

Natalia Maliszewska kontynuuje kapitalne występy w obecnym sezonie! Po dwóch zwycięstwach na dystansie 500 metrów w zawodach Pucharu Świata, tym razem Polka w holenderskim Dordrechcie sięgnęła po złoto mistrzostw Europy!

Niedziela była dla nas

Dawid Kubacki przełamał genialną passę Ryoyu Kobayashiego i wygrał w niedzielnym, rozgrywanym we włoskim Val di Fiemme, konkursie Pucharu Świata. Na drugim stopniu podium stanął w sobotę.

Historyczny sukces

Natalia Maliszewska zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 metrów. Polka w Turynie zajęła drugie miejsce w finale przed – co było najważniejsze – Holenderką Larą van Ruijven.

Podbiła Jakuszyce!

Świetna atmosfera, genialnie przygotowane trasy sprawiły, że w tegorocznym Biegu Piastów – Festiwalu Biegów Narciarskich wystartowało w sumie ponad 5 tys. zawodników z ponad 30 krajów!

M i s t r z !

Takiego konkursu w historii mistrzostw świata jeszcze nie było! Po pierwszej serii Dawid Kubacki zajmował 27.

Zimowe szaleństwo...

Ledwo zakończył się ostatni sezon w sportach zimowych, a już rozpoczął się kolejny. W Salt Lake City Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce w zawodach PŚ na 500 metrów, a para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew szóste w Grand Prix Francji w łyżwiarstwie figurowym.

Dawid III

Dawid Kubacki wygrywa Turniej Czterech Skoczni! Polak wBischofshofen nie dał szans rywalom i stanął na najwyższym podiumw konkursie, jak i w klasyfikacji generalnej!

Brąz sprinterek

Polska drużyna sprinterek w składzie – Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik zdobyła na łyżwiarskich Mistrzostwach Europy w Heerenveen brązowy medal, bijąc o prawie dwie sekundy rekord kraju. Blisko podium na 500 metrów w indywidualnym starcie był Artur Nogal.

Historyczne złoto!

Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra) został nowym młodzieżowym mistrzem olimpijskim w biathlonowym biegu sprinterskim na 7,5 km! To oficjalnie pierwszy krążek dla biało-czerwonych w historii tej imprezy.

Tworzy historię

Dawid Kubacki wygrał sobotnie i niedzielne zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. To siódmy i ósmy konkurs z rzędu, podczas których Polak stawał na podium.

Niedziela dla Stocha!

Po słabym występie polskich skoczków w sobotnich zawodach drużynowych, chyba niewielu spodziewało się, że niedziela może być polska. Najpierw prowadzenie Dawida Kubackiego, a w rezultacie zwycięstwo Kamila Stocha i Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany przez ponad 25 tysięcy głosów.

Brąz, brąz, brąz!

Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Natalia Czerwonka wywalczyły brązowy medal w sprincie drużynowym podczas mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City! To pierwszy medal rangi mistrz świata dla polskiej reprezentacji po ponad siedmiu latach.

Tydzień biegowych...

Rozpoczął się Bieg Piastów! Za nami pierwsze konkurencje w tym biegi dla dzieci, Memoriał Stanisława Michonia czy Rodzinna 11.

Polskie zwycięstwo!

Po ośmiu latach przerwy, dopiero drugi raz w tym wieku, Polak pierwszy na mecie Biegu Piastów na głównym dystansie. Reprezentant i mistrz Polski Dominik Bury wywalczył zwycięstwo po wspaniałej walce z rywalami z Niemiec i Czech.