• Czas na ważny, bo olimpijski sezon w skokach narciarskich. Po raz pierwszy w historii Puchar Świata został zainaugurowany w Wiśle. Polscy skoczkowie w sobotę uplasowali się ex aequo z Austriakami na drugim miejscu w konkursie drużynowym, a w niedzielę na drugim stopniu podium stanął Kamil Stoch. 
 • Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch zostali drużynowymi mistrzami świata w Lahti! Nasi reprezentanci nie dali żadnych szans swoim rywalom i osiągnęli historyczny wynik. Złotego medalu w „drużynówce” jeszcze nigdy nie zdobyliśmy. Dwa dni wcześniej w konkursie indywidualnym na podium stanął Piotr Żyła.
 • Królowa na Polanie!
  2017-03-06 09:52:39
  Doping kilku tysięcy kibiców obstawiających trasę w różnych miejscach, wspaniała, słoneczna pogoda, bezpośrednie relacje radiowe i telewizyjne, bardzo wymagająca trasa licząca 50 kilometrów... W roli głównej Królowa Polskich Nart Justyna Kowalczyk! Tak było w sobotę podczas głównej konkurencji Biegu Piastów – rywalizacji na dystansie 50 km techniką klasyczną w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.
 • Czekamy na Kowalczyk i Sikorę
  2017-02-27 10:11:32
  Spadł śnieg, zaświeciło słońce, dopisała frekwencja – na Rodzinną Dziesiątkę zjechały narciarskie familie z całego kraju i nie tylko! Pobity został rekord frekwencji – do mety dotarło 340 osób. Wygrali Łukasz Bronowicki i Anna Gałek, a wśród rodzin Haniszewscy. To była pierwsza konkurencja 41. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. A już w najbliższy weekend na jakuszyckich trasach zobaczyć będzie można Justynę Kowalczyk i Tomasza Sikorę.
 • 5561 zgłoszeń z 26 krajów z czterech kontynentów. Dziesięć biegów na dystansach od 1 do 50 kilometrów. Konkurencje rodzinne, dziecięce, jedna nocna… Piękna twarz dwukrotnej mistrzyni Polski i drukrotnej olimpijki Pauliny Maciuszek Oficjalną Twarzą 41. Biegu Piastów, a start w imprezie zapowiedziała Justyna Kowalczyk! Tak w wielkim skrócie podsumować można to, co będzie się działo na Polanie Jakuszyckiej już od 25 lutego.
 • Dominacja Kamila Stocha trwa! Lider reprezentacji Polski pewnie zwyciężył w sobotnim i niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Wiśle (HS134), dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu!
 • Kamil Stoch jest drugim w historii Polakiem, który zwyciężył w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. W 2001 w tej wyjątkowej imprezie triumfował Adam Małysz. Tym razem mieliśmy jednak podwójny powód do radości. 6 stycznia 2017 roku na podium klasyfikacji generalnej stanął także Piotr Żyła, a Maciej Kot był czwarty.
 • Ze szwedzkiego Falun, w którym w niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, wracamy z dwoma medalami. Po brązie w biegach narciarskich w sobotę polscy skoczkowie obronili 3. miejsce wywalczone w Predazzo przed dwoma laty. Mistrzami świata zostali Norwegowie.
 • Ostatnie metry zdecydowały o tym kto zwycięży w biegu głównym – FIS Marathon CUP. W końcówce zaatakował Petr Novak i to on po raz piąty triumfował na Polanie. W sumie podczas 39. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego przez 9 dni rozegrano 16 imprez!
 • Podczas mistrzostw świata na razie więcej powodów do zadowolenia mają kibice biegów narciarskich. W niedzielnym sprincie drużynowym stylem dowolnym Polki w składzie: Justyna Kowalczyk oraz Sylwia Jaśkowiec zajęły 3. miejsce. Wygrały Norweżki mimo że w składzie nie było ich największej gwiazdy Marit Bjoergen.
 • To już druga zima, podczas której narciarska Europa cierpi na brak śniegu. Tym razem jednak problem nie dotyczy dolnośląskich Jakuszyc. Mnóstwo śniegu, trasy genialnie przygotowane – wszystko gotowe do Biegu Piastów, który już za niecałe dwa tygodnie.
 • Zwycięstwem na Wielkiej Krokwi Kamila Stocha zakończył się niedzielny konkurs w Zakopanem. Polak w stolicy polskich Tatr wygrał już po raz trzeci w karierze i pokazał, że wraca do wielkiej formy.
 • Sporty zimowe
  2014-11-17 13:57:45
  Chociaż za oknami tego nie widać, zima w sporcie nadciąga coraz szybciej. Już w najbliższy weekend zmagania w Pucharze Świata zaczynają skoczkowie. Tydzień później na starcie staną m.in. biegacze oraz biathloniści. Mimo że w tym sezonie nie ma igrzysk olimpijskich, liczymy, że będzie on równie udany jak poprzedni.
 • Jest pierwszą w historii medalistką zimowych igrzysk olimpijskich pochodzącą i mieszkającą na Dolnym Śląsku. Łyżwiarka szybka Natalia Czerwonka opowiada o walce ze stresem i wielkich emocjach w Soczi, relacjach z koleżankami z drużyny i perspektywach polskiego łyżwiarstwa szybkiego.
 • – To najgorszy, najpaskudniejszy, ale i najwspanialszy Bieg Piastów w historii – tak komentował to, co działo się w ostatni weekend na Polanie Jakuszyckiej Julian Gozdowski. Rzeczywiście, tegoroczny Bieg Piastów był bardzo nietypowy, bo na polanie zamiast śniegu zalegało błoto. To prawdziwy cud, że mimo wszystko udało się zorganizować zawody!
 • Pierwsze miejsce Kamila Stocha w niedzielnych zawodach było już 5. triumfem Polaka w tej edycji Pucharu Świata. Dzięki wygranej powrócił on na pozycję lidera. Słoweniec Peter Prevc jednak nie odpuszcza, przez co końcówka sezonu nabiera rumieńców. Oprócz Stocha na plus tydzień w Skandynawii zaliczyć może Niemiec Severin Freund, zwycięzca dwóch konkursów.
 • – Presja po wygranych pucharach świata jest, ale wcale nie większa. I tak by była, a tak to przynajmniej wiem, że jestem w formie, to na igrzyskach będzie mi łatwiej – mówił przed wyjazdem do Soczi. Rzeczywiście, faworyt nie zawiódł. Kamil Stoch zdeklasował rywali i został mistrzem olimpijskim!
 • Lepszych urodzin nie można sobie było wymarzyć. Justyna Kowalczyk wygrała niedzielny bieg na 10 km stylem klasycznym podczas Pucharu Świata w Jakuszycach. Zrobiła ogromny prezent sobie na 31. urodziny i 5-tysiącom kibiców, którzy przyjechali do Jakuszyc. W sobotnich sprintach dobrze spisała się Sylwia Jaśkowiec, która uplasowała się na 4. lokacie.
 • 5 tys. metrów sześciennych śniegu dowieźć trzeba na Polanę Jakuszycką, żeby odbył się w najbliższy weekend Puchar Świata w Biegach Narciarskich. – Jeżeli decyzja FiS-u będzie na tak, wszystko jesteśmy w stanie zrobić, żeby w Jakuszycych podczas zawodów swoje urodziny mogła świętować Justyna Kowalczyk – mówił w piątkowe przedpołudnie Dariusz Serafin ze Stowarzyszenia Bieg Piastów.
 • Już w lutym oczy całego sportowego świata zwrócone będą w stronę Soczi. To właśnie tam odbędą się XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Z niecierpliwością oczekują ich polscy kibice, gdyż tym razem apetyty na sukcesy mają wyostrzone. O naszych szansach medalowych opowiada Apoloniusz Tajner.
 • Zima… Choć jej nie cierpię, to jednak brzydko mówiąc, nie można było jej olać. Zwłaszcza, że Justyna Kowalczyk wygrywa kolejne puchary świata… Przyszedł więc czas i dla mnie na narty biegowe. Próbowałam na własnej skórze przekonać się o tym, co może być fascynującego w tym sporcie, a pomagał mi to zrozumieć aktor Krystian Wieczorek, który każdą wolną chwilę spędza trenując na Polanie Jakuszyckiej.
 • Zima za pasem, więc postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda sytuacja w sportach zimowych w naszym regionie. Jakie wnioski? „Małyszomania” nam nie grozi, narciarstwo zjazdowe, łyżwiarstwo, nie licząc Natalii Czerwonki praktycznie leżą, podobnie zresztą jak snowboard czy curling. Hokej? Mamy dwa kluby. Znacznie lepiej jest w saneczkarstwie i bobslejach, bo właśnie z Dolnego Śląska wywodzi się sporo reprezentantów Polski. Biegi narciarskie – tu jesteśmy najmocniejsi, przynajmniej jeżeli chodzi o bazę i organizację imprez.
 • Takiego początku sezonu Justyna Kowalczyk nie miała jeszcze nigdy w karierze. Dwie wygrane na starcie rywalizacji nie pozwoliły jej jednak na utrzymanie żółtej koszulki lidera PŚ. Ostatni dzień w Finlandii należał do Norweżki Marit Bjoergen, która dzięki zwycięstwu na trasie 10 km stylem dowolnym wygrała cykl Ruku Triple.
 • Marszałek Rafa Jurkowlaniec, Burmistrz Szklarskiej Poręby i minister Joanna Mucha podpisali list intencyjny dotyczący rozbudowy infrastruktury sportowej na Polanie Jakuszyckiej.
 • Potęgą w sportach zimowych z pewnością jeszcze nie jesteśmy, ale – biorąc pod uwagę zakończony dopiero co sezon – powodów do kompleksów mieć nie powinniśmy. Wyniki, jakie uzyskali Polacy mile zaskoczyły, dlatego z umiarkowanym optymizmem możemy patrzeć na nasze występy podczas najważniejszych imprez w sezonie 2013/14, w tym igrzysk olimpijskich w Soczi.
 • Po raz kolejny na Polanie Jakuszyckiej bez zmian. Organizacja Biegu Piastów, jak zwykle bez zarzutu, trasy przygotowane wręcz idealnie, dopisała nawet pogoda, zwłaszcza w sobotę. Bez zmian też jeżeli chodzi o wynik sportowy. Po raz kolejny już musieliśmy pogodzić się z czeską dominacją. Główny bieg na 50 km stylem klasycznym wygrał Czech Petr Novak – 2:20.25
 • Kamil Stoch został mistrzem świata w skokach narciarskich na dużej skoczni (HS-134) we włoskim Predazzo! Jest szóstym polskim skoczkiem narciarskim, który stanął na podium mistrzostw świata.
 • Gwarki z olimpijczykiem
  2013-02-25 09:53:33
  Obok Mai Włoszczowskiej tak utytułowanego sportowca jak tegoroczny zwycięzca w biegu głównym na 20 km stylem dowolnym na tej imprezie nie było. Tydzień po MŚ w biathlonie pod Andrzejówką zameldował się Krzysztof Pływaczyk. I wygrał swój bieg.
 • W Spalonej odbył się w niedzielę XXVI Ogólnopolski Bieg Narciarski Ziemi Bystrzyckiej. Na starcie stawiło się ponad 150 zawodniczek i zawodników z Polski i Czech, a w śród nich m.in. Agnieszka Cyl, jedna z najlepszych polskich biatlonistek ostatnich lat.
 • Aura zawiodła organizatorów i uczestników Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach-Zdroju. – Nie pamiętam już, kiedy ostatni raz nie było u nas śniegu o tej porze roku – kręciła z niedowierzaniem głową Wiesława Zagaja, prezes Stowarzyszenia „Razem”, które już po raz drugi zorganizowało zawody. Trzydniowa impreza się jednak odbyła, a narciarze pobiegli... bez nart.   TUTAJ można obejrzeć galerię zdjęć z zawodów w Dusznikach-Zdroju
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.