• Młodzi polscy ciężarowcy z mistrzostw Europy do lat 15 i 17 w sumie przywieźli 12 medali. Dodatkowo Monika Marach w swojej kategorii pobiła rekord Starego Kontynentu i została najlepszą zawodniczką mistrzostw U-15. Z sukcesów swoich podopiecznych dumny jest prezes PZPC Mariusz Jędra.
 • Tak się pisze historię! Siedem medali w mistrzostwach Europy dla polskich ciężarów, tak było tylko raz! W roku 1957! Jednak 61 lat temu w Katowicach było tylko jedno złoto, a teraz w Bukareszcie są aż trzy! W ostatnim dniu w pięknym stylu po tytuły sięgnęli – Arkadiusz Michalski w kat. 105 kg oraz Aleksandra Mierzejewska w kat., +90 kg. Wcześniej ze złotem rywalizację zakończyła Joanna Łochowska. W sumie nasi reprezentanci wywalczyli trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe krążki!
 • Wielka afera dopingowa jak się okazuje dotyczy nie tylko Rosjan, ale także Polaków, a konkretnie mówiąc polskich ciężarowców. W Rio na stosowaniu niedozwolonych środków przyłapany został Tomasz Zieliński, obecny mistrz Europy i mistrz Polski w kategorii 94 kg. W Polsce natomiast również na nandrolonie wpadł reprezentujący dolnośląski klub Krzysztof Szramiak. Nieoficjalnie też mówi się o tym, że również w krwi Adriana Zielińskiego wykryto niedozwolony środek i że wraca on z Rio do Polski.
 • Choć karierę sportową z powodu kontuzji kolana musiał przerwać po igrzyskach w Pekinie wciąż nie może żyć bez sportowej rywalizacji. Raz do roku startuje w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc. O swoich treningach, diecie opowiada jeden z najlepszych polskich sztangistów, a obecnie prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów – Szymon Kołecki.
 • Czy na największej w tym roku w Polsce imprezie w jego dyscyplinie, a w dodatku organizowanej w mieście, w którym sportowy związek ma siedzibę, może zabraknąć prezesa tegoż związku? To nieprawdopodobne, ale tak! Prezes Dolnośląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Leszek Rabórski, ani na chwilę nie pojawił się na trwających przez 8 dni, zakończonych w sobotę, 13 czerwca mistrzostwach świata juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów…
 • Choć bez medali Polaków, to jednak rozgrywane we Wrocławiu mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów można uznać za udane. Organizacyjnie Polski Związek Podnoszenia Ciężarów jak zwykle wypadł świetnie, o czym otwarcie mówił prezes międzynarodowej federacji Tamas Ajan. – Nie ma drugiego takiego kraju, takiego związku, który tak przygotowałby zawody – stwierdził Ajan.
 • W sobotę, 6 czerwca w hali Orbita rozpoczęły się mistrzostwa świata juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów, które potrwają do 13 czerwca. Pierwsze złoto, w kategorii do 56 kg, wywalczył Chińczyk Cheng Meng. Startujący w tej wadze zawodnik Polwicy Wierzbno Adrian Franczyk był ostatnim sklasyfikowanym zawodnikiem.
 • Po mistrzostwach świata seniorów czas na mistrzostwa świata juniorów w podnoszeniu ciężarów. Najlepsi juniorzy rywalizować będą we wrocławskiej hali Orbita od 6 do 13 czerwca. Jak mówi prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, emocji nie zabraknie, bo często młodzi zawodnicy potrafią atakować rekordy świata seniorów.
 • Rozpiera Cię energia, a Twoim hobby jest sport? To coś dla Ciebie! Zostań wolontariuszem podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów. Impreza rozgrywana będzie w Stolicy Dolnego Śląska od 6 do 13 czerwca.
 • Po mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów w 2013 roku mamy kolejną wielką imprezę w tej dyscyplinie we Wrocławiu. Od 6 do 13 czerwca w stolicy Dolnego Śląska o medale mistrzostw globu powalczą juniorzy. – Na Dolnym Śląsku jest bardzo przychylny klimat dla ciężarów. Mamy bardzo dobre wspomnienia po organizacji we Wrocławiu mistrzostw świata seniorów, dlatego też i tym razem wybraliśmy to miasto – mówi Szymon Kołecki – Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.
 • Jest! Nowa sala dla ciężarowców Polwicy Wierzbno, ale także uczniów szkoły w Wierzbnie i wszystkich mieszkańców. – Budowa tego kompleksu była wspólną inicjatywą ciężarowców i władz gminy. Hali sportowej w Wierzbnie po prostu wszystkim brakowało – mówi Wojciech Głogulski wójt gminy Domaniów.
 • Już w najbliższy wtorek w kazachskiej Astanie rozpoczną się mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. Nasz kraj reprezentować będzie łącznie 13 zawodników i zawodniczek, wśród których nie zabraknie przedstawicieli dolnośląskich klubów. Tradycyjnie liczymy na medalowe sukcesy Adriana Zielińskiego i Bartłomieja Bonka, niespodziankę może jednak sprawić polkowiczanin Arkadiusz Michalski.
 • Sześć medali – po trzy brązowe i srebrne zajęli przedstawiciele naszego regionu na mistrzostwach Polski U-20 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w miniony weekend w Zamościu. Dolny Śląsk zajął też trzecią lokatę w klasyfikacji województw.
 • W Tel Awiwie zakończyły się mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów. Polski dorobek medalowy na tych zawodach to cztery krążki: złoty, dwa srebrne i brązowy.
 • W miniony weekend zainaugurowano Drużynowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Zawody I i II ligi rozegrane zostały w ośmiu miastach. Równych sobie podczas rywalizacji w Polkowicach nie miał tamtejszy KPC Górnik.
 • Ładna, drobna dziewczyna, na pierwszy rzut oka nikt nie powiedziałby, że potrafi podrzucić 116 kg! A jednak Kasia Ostapska (MAKS Tytan Oława) łamie panujące stereotypy, że kobieta dźwigająca ciężary musi być mało kobieca i masywna. Nam opowiedziała o relacjach ze swoim tatą i trenerem w jeden osobie, ukochanej pracy, wrocławskich mistrzostwach świata, planach na nowy rok i … świątecznym bigosie.
 • Miniony weekend na Dolnym Śląsku stał pod znakiem podnoszenia ciężarów. We Wrocławiu rozegrano ostatnie zawody II ligi, a w Polkowicach miała miejsce ostateczna rozgrywka w walce o tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. Zwyciężyła drużyna Budowlanych Opole na czele z Bartłomiejem Bonkiem, a za nią uplasował się Górnik Polkowice oraz Tarpan Mrocza.
 • W Oławie poznaliśmy tegoroczne rozstrzygnięcia drużynowych mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów kobiet. Przed ostatnią rundą ligi prowadziły reprezentantki miejscowego MAKS Tytan Oława, ale wszystko przecież mogło się zdarzyć. Nie tym razem! Zawodniczki z Dolnego Śląska pokazały swoją waleczności i zostały mistrzyniami Polski.
 • W końcu października Wrocław stał się na nieco ponad tydzień nie tylko polską, ale i światową stolicą podnoszenia ciężarów. Duży udział w organizacji mistrzostw globu w stolicy Dolnego Śląska mieli znakomici przed laty sztangiści Burzy oraz Śląska Wrocław Mirosław i Władysław Chleboszowie. Związani od dziecka z podnoszeniem ciężarów bracia opowiedzieli „Słowu Sportowemu” o swojej ukochanej dyscyplinie, największych sukcesach, sytuacji Śląska Wrocław oraz zakończonych niedawno mistrzostwach świata.
 • Zakończyły się mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów, które przez cały ubiegły tydzień rozgrywane były we wrocławskiej Hali Stulecia. Zakończyły się ogromnym sukcesem organizacyjnym za co wielkie gratulacje należą się Polskiemu Związkowi Podnoszenia Ciężarów na czele z prezesem Szymonem Kołeckim, ale i niedosytem. Niestety nasi reprezentanci wywalczyli tylko jeden medal. Honor obronił Bartłomiej Bonk, który ostatniego dnia stanął na 3. stopniu podium.
 • Na tę chwilę czekaliśmy ładnych parę miesięcy. W minioną niedzielę we Wrocławiu rozpoczęły się mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. Za nim jednak Tomas Ajan – prezydent Światowej Federacji Podnoszenia Ciężarów dokonał oficjalnego otwarcia, rozdano już pierwsze medale.
 • Podczas specjalnie zwołanej, wtorkowej konferencji prasowej we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia uroczyście odsłonięto figurę pierwszego uczestnika zbliżających się mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów, czyli krasnala-sztangistę.
 • Gdzie diabeł nie może…
  2013-10-14 11:34:04
  Już w najbliższą niedzielę we Wrocławiu rozpoczynają się mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów w Hali Stulecia. Za nim jednak obserwować będziemy zmagania najlepszych, postanowiliśmy sprawdzić, jak rzeczywiście wygląda trening ciężarowca. W świat tej dyscypliny wprowadził nas dwukrotny medalista mistrzostw olimpijskich, a obecnie prezes PZPC – Szymon Kołecki.
 • Już tylko niecałe 20 dni dzieli nas od najważniejszej w tym roku imprezy w podnoszeniu ciężarów. Od 20 października przez tydzień, we Wrocławiu, śledzić będziemy zmagania najlepszych ciężarowców na świecie. Jak na ich tle wypadają nasi reprezentanci?
 • Zwarycz złotym medalistą
  2013-09-26 16:21:29
  W odbywających się w Tallinie mistrzostwach Europy do lat 23, złoty medal wywalczył Krzysztof Zwarycz (KPC Górnik Polkowice). Nasz reprezentant w dwuboju udźwignął 356 kg. W odbywających się w Tallinie mistrzostwach Europy do lat 23, złoty medal wywalczył Krzysztof Zwarycz (KPC Górnik Polkowice). Nasz reprezentant w dwuboju udźwignął 356 kg.
 • Dużym sukcesem Dolnoślązaków zakończyły się rozgrywane w weekend w Ciechanowie mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. W będącym ostatnim testem przed wrocławskimi MŚ turnieju nasi zawodnicy i zawodniczki wywalczyli 9 krążków, a mistrzami Polski zostali Malwina Chodor i Krzysztof Zwarycz.
 • Już w najbliższy czwartek, 12 września, w Ciechanowie startują mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w podnoszeniu ciężarów, które będą ostatnim poważnym sprawdzianem przed październikowymi MŚ we Wrocławiu. W imprezie tej weźmie udział spora grupa reprezentantów z naszego regionu, z których co najmniej kilkoro może śmiało liczyć na medal.
 • Trenerzy podali kadrę na zbliżające się mistrzostwa świata (20-27.10.) w podnoszeniu ciężarów. W składach na turniej we Wrocławiu nie ma większych niespodzianek.
 • Srebrna medalistka europejskiego czempionatu z Tirany (Albania) zmieniła barwy klubowe. Od nowego sezonu będzie reprezentować dolnośląską drużynę.
 • Dwukrotny wicemistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, a obecnie najmłodszy prezes związku sportowego w Polsce – Szymon Kołecki – opowiada o organizacji mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w Polsce i o swoich planach rozwoju dyscypliny na najbliższe cztery lata.Wrocław zorganizuje mistrzostwa świata w 2013?
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.