Pływanie

Rozmowa z Alicją Tchórz, Kornelią Fiedkiewicz, Dominiką Sztanderą (Juvenia Wrocław) – mistrzyniami Europy w pływaniu oraz ich trenerem Grzegorzem Widanką

Mistrzostwo Europy wywalczyły w poprzednią niedzielę, a na odpoczynek jeszcze nie mogły sobie pozwolić. Z Alicją Tchórz, Dominiką Sztanderą, Kornelią Fiedkiewicz oraz ich trenerem Grzegorzem Widanką spotykamy się zaraz po ich treningu, który rozpoczyna się o 6 rano.

Złoto i brąz dla...

Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) wywalczyła brązowy medal w mistrzostwach Europy w pływaniu, a nasza sztafeta 4x50 w składzie: Tchórz, Kornelia Fiedkiewich, Dominika Sztandera (wszystkie Juvenia Wrocław) oraz Katarzyna Wasicka stanęły na najwyższym podium! W rozrywanych w Glasgow zawodach nasza reprezentacja zdobyła w sumie pięć krążków.

Rekordowy memoriał

30. edycja Memoriału Marka Petrusewicza przeszła do historii.

Wersja elektroniczna wydania Słowa Sportowego

kupuję pdf

Koszt SMS 3 zł netto (3,69 zł z VAT)

Rekord i hipotermia

Choć apetyty był na pobicie rekordu świata w długodystansowym pływaniu bez piany na otwartych wodach, to skończyło się na pobiciu rekordu Polski. Krzysztof Gajewski w 32,5 godziny przepłynął 78,7 km.

Wpław po rekord

W zeszłym roku w siedem dni przepłyną siedem największych polskich jezior, zimą zorganizował także zawody Underground Swim, tym razem przed Krzysztofem Gajewskim jeszcze większe wyzwanie. – Chciałbym pobić rekord świata w ciągłym pływaniu na wodach otwartych w kategorii „the Longest Lake Swim”.

Siła Juvenii

Bardzo udanie zakończyły się mistrzostwa Polski w pływaniu dla wrocławskich drużyn. Najlepszą ekipą okazała się Juvenia Wrocław, której zawodnicy zdobyli 12 medali (10 złotych i 2 srebrne).

Złoty Kawęcki

Tylko jeden krążek zdołali wywalczyć reprezentanci Polski na pływackich mistrzostwach Europy w Chartres.

Dowgiert w Londynie

W węgierskim Debreczynie zakończyły się mistrzostwa Europy w pływaniu na basenie 50-metrowym. Była to ostatnia impreza, podczas której nasi reprezentanci mogli wywalczyć kwalifikację do Londynu i szansę tę wykorzystała pływaczka Śląska Wrocław, Anna Dowgiert.

Popłynęli aż miło

W miniony weekend w Poznaniu o medale mistrzostw Polski rywalizowali najlepsi pływacy. W tym gronie doskonale wypadli przedstawiciele klubów z Dolnego Śląska, którzy nie tylko zdobyli mnóstwo medali, ale też ustanowili nowy rekordy kraju.

Rewelacyjny Czerniak!

Sukcesem naszych reprezentantów zakończyły się rozgrywane w Szczecinie mistrzostwa Europy na basenie 25-metrowym. Polacy ośmiokrotnie stawali na podium tych zawodów i ostatecznie zajęli 4.

Mastersi z medalami

W miniony weekend zakończyły się Mistrzostwa Masters w pływaniu. Zawody odbyły się w Poznaniu.

Sukces Tokarskiego

Pełnym sukcesem zakończyła się 22. już edycja Memoriału Marka Petrusewicza w pływaniu.

Na dobry początek

Rewelacyjnie spisali się dolnośląscy pływacy w pierwszym w tym sezonie Pucharze Polski.

Werner wicemistrzem!

Podczas zawodów rozgrywanych w Limie Paweł Werner zajął 2. miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym.

BCT Gdynia 2011

Pięćdziesięciu długodystansowych pływaków weźmie udział w środę 10 sierpnia w pierwszym wyścigu z cyklu BCT Open Water Marathon – Morskim Maratonie Pływackim BCT Gdynia 2011. Wśród zawodników znajdą się wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski oraz uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy.