• Trochę zaskakująco, ale na 11 siatkarkach stanął licznik kadry, którą będzie miał do dyspozycji w nowym sezonie trener Marek Solarewicz. Impel Wrocław, zgodnie z sygnałami płynącymi z klubu, musiał zacisnąć pasa. Niewykluczone, że do zespołu dołączy jeszcze jedna siatkarka. Póki co ostatnimi przedstawionymi są Ilona Gierak oraz Anna Łozowska. 
 • Potwierdzają się nasze doniesienia dotyczące nowego sezonu i wyglądu zespołu z Wrocławia w Orlen Lidze. Przede wszystkim kibice mogą być spokojni o byt drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej, pomimo wycofania się ze sponsorowania firmy Impel. Zespół trenera Marka Solarewicza będzie dużo młodszy niż dotychczas. Przynajmniej na to wskazuje kierunek i pierwsze odsłonięte karty co do kadry drużyny.
 • Impel Wrocław bez medalu
  2017-04-24 09:21:46
  To nie był najlepszy tydzień w historii wrocławskiej siatkówki w wydaniu żeńskim. Zaczęło się od środy i zderzenia – bardzo twardego – z marzeniami o brązowym medalu. „Impelki” przegrały z Developresem SkyRes 0:3, pokazując się ze słabej strony. Jakby tego było mało, pod koniec tygodnia firma Impel ogłosiła, że nie będzie już wspierać seniorskiego zespołu.
 • Będzie drugi brąz z rzędu?
  2017-04-18 09:35:53
  To nie był tydzień Impela Wrocław. Podopieczne trenera Marka Solarewicza były blisko awansu do finału Orlen Ligi, przegrały jednak i... poprawiły porażką w meczu o brąz. Trudno jest pozbierać się po utracie marzeń, a o złocie bez wątpienia we Wrocławiu marzono. Trzeba jednak jeszcze raz zebrać w sobie siły i odprawić Developres SkyRes Rzeszów w rewanżu.
 • Impel postraszył Chemika
  2017-03-27 09:48:47
  Nie ulega wątpliwości, że pojedynek Impela Wrocław z Chemikiem Police zadowolił nawet najbardziej wymagającego kibica siatkówki. Starcie na szczycie Orlen Ligi było reklamą, której nie powstydziłaby się PlusLiga. Szkoda, że kamery telewizyjnego magnata nie pojawiły się w ostatni wtorek we Wrocławiu. I pytanie: Czy Impel faktycznie stać na złoto?
 • Po rewanżu czas na rewanż
  2017-02-13 11:00:50
  Wygląda na to, że siatkarki Impela Wrocław na dobre zapomniały o nieudanym wyjeździe na turniej finałowy Pucharu Polski do Zielonej Góry. W sobotę wrocławski zespół zwyciężył na trudnym terenie w Dąbrowie Górniczej – uczestnika Ligi Mistrzyń – Tauron MKS. „Impelki” odrobiły straty z 1:2 w setach i ograły rywalki po tie-breaku. A już w środę wielki hit!
 • Siatkarki Impela Wrocław z pewnością wymazałyby z pamięci to, co wydarzyło się w ostatnią sobotę. Podczas turnieju finałowego o Puchar Polski siatkarek wrocławski klub mimo prowadzenia 2:0 w setach i 22:17 w partii trzeciej nie był w stanie dobić przeciwnika. A jak się nie wygrywa 3:0, kończy się... Choć akurat w tym wypadku dramat był jeszcze większy.
 • Dwie porażki w minionym tygodniu zaliczyły siatkarki wrocławskiego Impela. Rywalki były wymagające, pytanie tylko, czy faktycznie nie dało się wyciągnąć więcej z tego dubletu? We wrocławskim zespole pojawiło się kilka kontuzji, każdy klub ma jednak swoje problemy i trudno tak tłumaczyć ostateczne wyniki. Na szczęście liga jest długa, sporo przed nami.
 • Impel – Atom Trefl 3:0!
  2013-11-04 13:51:30
  To był prawdziwy koncert w wydaniu siatkarek Impela Wrocław. Podopieczne trenera Tore Aleksandersena pokonały po stojącym na niezłym poziomie meczu aktualne mistrzynie Polski z Sopotu. Atom Trefl poległ we Wrocławiu w trzech setach, a samo spotkanie zgromadziło w Hali Orbita komplet publiczności. Pierwszy „egzamin dojrzałości” Impel Wrocław zdał.
 • Wrocław powalczy o złoto!
  2013-09-27 12:37:00
  Dokładnie we środę zaprezentowano drużynę Impela Wrocław na sezon 2013/14. Nasz "rodzynek" na mapie Orlen Ligi personalnie wygląda bardzo mocno i śmiało można wymagać, żeby "Impelki" walczyły o największe laury w rozgrywkach. "Słowo Sportowe" również było obecne na prezentacji, rozmawiając z trzema siatkarkami: Dorotą Medyńską, Katarzyną Mroczkowską i Agnieszką Kąkolewską
 • Impel Wrocław pomyślnie zakończył negocjacje z aktualną wicemistrzynią Polski Frauke Dirickx. Tym samym belgijska siatkarka została oficjalnie nową „Impelówką”, dzięki czemu wrocławscy kibice nie muszą się już martwić o kwestię siatkarki, która zastąpi w klubie odchodzącą Maję Ognjenović.
 • Choć Impel Wrocław nie sprostał stawianym celom, to z pewnością Dorota Medyńska należy do grupy zawodniczek, które ten sezon zapiszą sobie po stronie plusów. Choć, jak sama przyznaje dobro drużyny przedkłada nad indywidualne osiągnięcia, to trudno się nie zgodzić z tezą, że pochodząca z Bolesławca siatkarka wyrosła na jedną z najlepszych libero Orlen Ligi. Na co dzień spokojna i opanowana, a na boisku żywiołowa i pełna energii. Taka jest Dorota Medyńska, która w rozmowie ze „Słowem Sportowym” podsumowuje miniony sezon.
 • Emocje do samego końca zafundowały swoim sympatykom siatkarki Impela Wrocław. Popularne „Impelki” potrzebowały aż trzech spotkań, aby ostatecznie rozstrzygnąć rywalizację w walce o piąte miejsce z PTPS Piła. Wrocławianki w niedzielę wygrały jednak po długiej walce 3:2 i tym samym powtórzyły wynik końcowej klasyfikacji z ubiegłego sezonu. Patrząc przez pryzmat zakończonych rozgrywek, koniec jest zadowalający.  
 • Bez ligowych pojedynków obyły się w minionym tygodniu siatkarki Impela Wrocław. „Impelki” nie marnowały jednak czasu, solidnie przygotowując się do ostatniej odsłony play-off sezonu 2012/13. Zgodnie z oczekiwaniami, wrocławianki w walce o piąte miejsce zmierzą się z drużyną PTPS Piła. Oba zespoły zagrają ze sobą na otwarcie i… zamknięcie tygodnia. Najpierw w hali Orbita, następnie raz, bądź dwukrotnie, już na terenie ziemi wielkopolskiej.
 • Trudno właściwie wyobrazić sobie drużynę Impela Wrocław bez tej siatkarki. Makare Wilson, bo o niej mowa, jest jedną z najlepszych na swojej pozycji w całej Orlen Lidze, wielokrotnie dzieląc i rządząc na środku siatki. Prawdziwa boiskowa „fighterka” w szczerej rozmowie opowiada m.in. o złości po przegranym ćwierćfinale, nieukrywanej słabości do stolicy Dolnego Śląska oraz… nauce języka polskiego.Cofnijmy się dwa tygodnie, do najważniejszego momentu dobiegającego końca sezonu. Porażka w ćwierćfinale z Dąbrową Górniczą ostatecznie pozbawiła Impel medalowych marzeń. Trzeba będzie poczekać przynajmniej do następnego sezonu.
 • Nie tak miało być. To krótkie zdanie może być podsumowaniem nieudanej próby wejścia do najlepszej „czwórki” Orlen Ligi siatkarek Impela Wrocław. Wrocławianki w ćwierćfinale play--off trafiły na Tauron MKS Dąbrowę Górniczą i trudno mieć pretensje, że tę rywalizację przegrały. Walki i zaangażowania nie można bowiem było „Impelkom” odmówić, rywalki były po prostu lepsze o co najmniej kilka piłek, a wrocławski balon marzeń zwyczajnie pękł.
 • Koniec marzeń Impela Wrocław o medalu Orlen Ligi. Wrocławianki, pomimo ambitnej walki, nie sprostały zadaniu i przegrały z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą 1:3 w ćwierćfinałowej rywalizacji. Przedsezonowe apetyty z pewnością były większe, ale patrząc przez pryzmat każdego ze spotkań, dąbrowianki wygrały zasłużenie i trudno zwalać na cokolwiek innego, aniżeli zwyczajną wyższość sportową faworytek tej rywalizacji.
 • Połowicznie zadowoleni mogą być po pierwszym weekendzie rywalizacji play-off kibice Impela Wrocław. Nasz siatkarski rodzynek na mapie Orlen Ligi rozpoczął bowiem wręcz kapitalnie, bo od zwycięstwa w trzech setach, ażeby dzień później zaprezentować się dużo gorzej i oddać to, na co „Impelki” tak ciężko w minioną sobotę pracowały. Remis na tym etapie rywalizacji stawia jednak w bardziej uprzywilejowanej sytuacji wrocławianki.
 • Impel przegrywa z Tauronem
  2013-01-28 19:58:46
  Nie było niespodzianki w ostatnim meczu w 16. kolejce Orlen Ligi pomiędzy Tauronem MKS Dąbrową Górniczą a Impelem Wrocław. Świetny drugi set w wydaniu „Impelek” to było zdecydowanie zbyt mało, żeby urwać jakiekolwiek punkty rywalkom. Wrocławianki tym samym na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej nadal okupują ósme miejsce w tabeli. 
 • Wrocław leży Werblińskiej
  2013-01-21 13:25:11
  Nie było niespodzianki w meczu 15. kolejki Orlen Ligi we Wrocławiu. Pomimo ambitnej postawy i kilku szans na przedłużenie pojedynku przynajmniej do piątego seta (z piłkami setowymi włącznie), Impel Wrocław musiał ostatecznie uznać wyższość liderek z Muszyny. Pierwsze skrzypce wśród przyjezdnych zagrała eks-gwardzistka Anna Werblińska, która zdobyła aż 22 pkt i zakończyła mecz ze statuetką dla najlepszej zawodniczki spotkania.
 • Atom Trefl – Impel 0:3!
  2013-01-14 13:26:20
  Trudno opisać słowami to, co w miniony weekend zrobiły siatkarki Impela Wrocław. Podopieczne trenera Tore Aleksandersena na przekór wszelkim realistom oraz psioczącym na wrocławski zespół „życzliwym” wygrały bowiem na ciężkim terenie w Sopocie z mistrzem Polski Atomem Treflem! I to w niesamowitym stylu, pewnie i szybko, dokładnie w trzech setach. Czyżby na naszych oczach rodził się zespół, o którym tyle mówiono przed sezonem?
 • Norweska opcja najlepszą?
  2013-01-02 17:00:00
  Jedna z najbardziej intrygujących zagadek sportowych ostatnich tygodni dobiegła końca. W środowe popołudnie poznaliśmy oficjalnie nowego trenera siatkarek Impela Wrocław. Włodarze dolnośląskiego rodzynka na mapie Orlen Ligi zdecydowali się na tzw. opcję zagraniczną.  
 • Matlak nadal na czele stawki
  2012-12-27 18:11:41
  Serial p.t. „Nowy trener Impela Wrocław” trwa w najlepsze. Pomimo wieści z kilku źródeł o niemal zaklepanym temacie trenera Jerzego Matlaka we Wrocławiu, ostatecznie przed świętami bożonarodzeniowymi nic w tej kwestii się nie wyjaśniło. Opiekunem Impelek nie będzie również były już selekcjoner reprezentacji Polski Alojzy Świderek. 
 • Jak nieoficjalnie dowiedziało się "Słowo Sportowe", w Impelu Wrocław doszło do zmiany szkoleniowca. Pomimo wczorajszego zwycięstwa z Pałacem Bydgoszcz, trener Rafał Błaszczyk pożegnał się ze stanowiskiem. Nowym opiekunem wrocławskiej ekipy ma być ponoć Jerzy Matlak. 
 • Zwycięstwem zakończyło się poniedziałkowe spotkanie Impela Wrocław z KS Pałacem Bydgoszcz. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka rozprawiły się jednak z przeciwnikiem dopiero w pięciu setach. Impelówki awansowały na siódme miejsce w tabeli, ale czy to faktycznie satysfakcjonuje kibiców? 
 • Kolejny tydzień i kolejna porażka. O ile w poprzednim przypadku Impel Wrocław uratował skórę, przeciągając mecz z Siódemką Legionovią do tie-breaka, tym razem wrocławianki nie pozostawiły nikomu żadnych złudzeń. Przegrana w trzech setach na parkiecie w Pile jest po prostu smutna i właściwie trudno o bardziej wymowną pointę, aniżeli spojrzenie na tabelę Orlen Ligi. Nie tak to miało wyglądać Impelu, oj nie tak!
 • Druga porażka Impela Wrocław
  2012-10-13 09:38:17
  Coraz mniej ciekawie prezentuje się sytuacja siatkarek Impela Wrocław. W drugiej kolejce Orlen Ligi zespół, który ma medalowe aspiracje i apetyty, przegrał w Bydgoszczy z miejscowym Pałacem 1:3. Punktów brak – a co gorsza – gra póki co również nie napawa optymizmem. 
 • Impelówki do poprawki
  2012-10-08 22:15:00
  Szok i niedowierzanie. Takie emocje towarzyszyły kibicom po ostatniej piłce w meczu inaugurującym sezon 2012/13 w wydaniu siatkarek Impela Wrocław. Mimo niesamowitej atmosfery na trybunach, gdzie pojawiło się bardzo dużo kibiców, podopieczne trenera Rafała Błaszczyka przegrały z PTPS Piła 0:3.
 • Szkudlarek we Wrocławiu
  2012-06-15 21:06:00
  Wioletta Szkudlarek podpisała kontrakt z Impel Wrocław na sezon 2012/2013.
 • Już w najbliższy poniedziałek siatkarki Impelu Gwardii Wrocław ponownie zagrają o ligowe punkty. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych trenera Rafała Błaszczyka będzie KS Pałac Bydgoszcz. Do Hali Orbita warto jednak przyjść nieco wcześniej bo już tradycyjnie kibiców naszego zespołu odwiedzi św. Mikołaj!
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.