• Nucąc melodię serialu pt. "Czterdziestolatek", nadal do końca nie mogę w to uwierzyć. Tak się człowiek nastawiał na ten finał, że kiedy biało-czerwoni wygrali, nie łatwo jest przejść z tym do porządku dziennego. "Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień...". Tak, mamy złoto!
 • Wielki dzień polskiego sportu
  2014-09-21 15:17:28
  Jak to dzisiaj będzie – zastanawiają się kibice – już nie tylko siatkarscy. Rzadko się bowiem zdarza, ażeby w sporcie zespołowym reprezentacja Polski dotarła do finału Mistrzostw Świata. Taki wynik osiągnęli jednak siatkarze i dzisiaj stają przed szansą zdobycia złota.
 • Czwarty tie-break z rzędu na Mistrzostwach Świata rozegrała polska reprezentacja i czwarty raz mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Tym razem ważnego z kilku powodów, w tym z tego najważniejszego, czyli awansu do półfinału. Rosja? Mistrzowie IO zagrają o... piąte miejsce.
 • Jeśli ktoś uważał, że emocji z sobotniego spotkania z Iranem nie da się przebić, to we wtorek ta stawka zdecydowanie poszła w górę. W pierwszym meczu trzeciej rundy MŚ Polacy ograli aktualnych obrońców tytułu 3:2, wydostając się z tarapatów, które były co najmniej spore.
 • Niektórzy mówią, że to grupa śmierci. Inni już teraz przekreślają szanse biało-czerwonych. Fakty są takie, że trafiliśmy na najtrudniejszych rywali, jacy mogli się przytrafić już na tym etapie. Jeśli jednak przebrniemy przez Rosję i Brazylię...
 • Połowę drugiej rundy Mistrzostw Świata mamy już za plecami. Nadal nie zawodzą Rosjanie i Brazylijczycy, którzy nic nie robią sobie z potencjału kolejnych rywali. Trudno się zresztą temu dziwić, skoro sami mają takie możliwości, że spokojnie mogliby wystawić dwie reprezentacje.
 • Jeśli Mariusz Wlazły po spotkaniu mówi, że swoje zrobiło przejście z mniejszej Hali Stulecia do większej, łódzkiej Atlas Areny, to coś się dzieje. Niepokojącego, niestety. Daleki jednak jestem od wieszania psów na naszych siatkarzach. Choć martwi jedna opcja. W ataku opcja, o zgrozo.
 • Polscy siatkarze po dwóch dniach przerwy powracają do walki w Mistrzostwach Świata. Podopieczni trenera Stephana Antigi na powitanie zmierzą się z tegorocznymi triumfatorami Ligi Światowej, czyli reprezentacją USA. Biało-czerwoni swoje najbliższe cztery spotkania (czyt. wszystkie w drugiej rundzie MŚ) rozegrają w łódzkiej Atlas Atenie. Czy będzie ona równie szczęśliwa, co wrocławska Hala Stulecia?
 • Brazylia i Polska. Te dwie reprezentacje mogą się pochwalić bilansami bez strat punktowych przed rozpoczęciem drugiej rundy walki o siatkarskie Mistrzostwo Świata. Polacy dodatkowo mają czyste konto po stronie straconych setów, co tym bardziej powinno cieszyć gospodarza.
 • Lepiej teraz, niż później
  2014-09-07 00:43:00
  Spoglądam jeszcze na statystyki po spotkaniu Polaków z Kamerunem. Jak na dłoni widać, że mecz wygrali "rezerwiści", tym samym potwierdzając rozkład akcentów w naszej reprezentacji. Brak jednego lidera okazał się bowiem dzisiaj zbawienny. A Kamerun – pomimo gwizdów przy ich zagrywce – polscy kibice zapamiętają na długo. Ja wręcz do końca życia.
 • Mistrzostwa Świata. Trzeci mecz i trzecia wygrana Polaków. I to dodatkowo w sporcie drużynowym. Czy to żart? – zapytają złośliwi. Nie, to polscy siatkarze, którzy kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Nie należy jednak stawiać w tym wypadku pomników, czy też pakować do kosza przymocowanego przy mocno napompowanym balonie. Dajmy stawiać, ale... dalsze kroki samym biało-czerwonym, którzy najważniejsze ciągle mają przed sobą.
 • Nasi pewni swego
  2014-09-02 23:37:00
  Odcinek drugi, a właściwie pierwszy w wersji "prawie live", czyli na opadających emocjach prosto z Hali Stulecia. Na początek zaserwowałem bowiem rozmowę z włodarzem siatkówki w regionie dolnośląskim, czyli prezesem DZPS Mirosławem Wachowiakiem. Przekonywał, że w przypadku meczów naszej reprezentacji zadziała siatkarski samograj. I rzeczywiście, we wtorkowy wieczór Hala Stulecia wypełniła się prawie do ostatniego miejsca. Właściwie tylko na najwyższych sektorach kartoniki nie znalazły swoich właścicieli. W pozostałych przypadkach białe bądź czerwone prostokąty powędrowały w górę, tworząc piękny obraz serc bijących "na trzy". A może i na więcej? Nie no, na pewno na więcej! 
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.