Kilka lat temu pisaliśmy o nim, że jest wielkim talentem, że jak tak dalej pójdzie, to szybko przebije się do polskiej czołówki skoku o tyczce. Minęło kilka lat, a o Robercie Soberze było słychać, ale nie tyle, ile byśmy sobie życzyli.

Bieg po koronę

Można bić rekordy życiowe w maratonach, mając 64 lat? Oczywiście!

200 km w tygodniu

Już jako dziecko wiedział, że ma predyspozycje do biegów długich. Jako młodzik startował na dystansie 2 km, a jako senior zaczął biegać maratony i trzeba przyznać, że z imponującym skutkiem.

Diamentowy Małachowski

Dyskobol Śląska Wrocław, Piotr Małachowski w znakomitym stylu rozpoczął tegoroczne występy w cyklu Diamentowej Ligi. Wicemistrz olimpijski z Pekinu wynikiem 67,34 wygrał konkurs w Szanghaju.

Co za mistrzostwa!

W Toruniu zakończyły się mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Najlepsi sportowcy w tej dyscyplinie rywalizowali przez trzy dni.

Walka z czasem

Okrasą 34. lekkoatletycznego memoriału Feliksa Malanowskiego i Czesława Ząbeckiego był występ Marka Plawgi, wciąż najlepszego w kraju specjalisty w biegu na 400 metrów przez płotki.

I co dalej?

Medale mistrzostw świata, Europy, tytuły mistrza Polski – to bogaty dorobek Marka Plawgi. Mógłby być zdecydowanie większy, gdyby nie kontuzje.

Tylko nie klaskać

Do sportu trafiła przez przypadek. I jak się okazuje, takie przypadki są najlepsze.

Wrocławianie na MŚ

PZLA ogłosił ostateczny skład na Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata. Biało-Czerwoni do Moskwy wyślą 55 zawodników, wśród których znalazło się 11 reprezentantów wrocławskich klubów.

Ozłocony Fajdek!

Paweł Fajdek został mistrzem świata. Złoty medal uzyskał dzięki rzutowi na 81,97 metr.

„Przeklęte” srebro

Po niespodziewanym złocie Fajdka, reprezentacja Polski zdobyła drugi medal. Tym razem srebrny medal wywalczył Piotr Małachowski w konkursie rzutu dyskiem.

Kocham Wrocław, ale…

Piotr Małachowski to postać wyjątkowa w polskiej lekkoatletyce. Utalentowany, niezmordowany w treningach i wiecznie niezadowolony.

Rekordowy Fajdek

Złoty medalista niedawno zakończonych mistrzostwa świata w Moskwie znowu dał o sobie znać. Tym razem wywalczył drugie miejsce na mityngu w Dubnicy (Słowacja).

Sztokholm zdobyty

Piotr Małachowski tym razem wygrał zawody z cyklu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Tym razem naszemu dyskobolowi do zwycięstwa wystarczył rzut na ponad 65 m.

Rywale bez szans

Paweł Fajdek zdobywając złoty medal na igrzyska frankofońskich potwierdził dobrą formę w tym sezonie. Oprócz Dolnoślązaka na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Majewski.

Srebrny skok

Zawodniczka wrocławskiego AZS-u Justyna Kasprzycka wywalczyła w środę srebrny medal w skoku wzwyż. Reprezentacja Polski ma w dorobku już pięć krążków.

Radość i niedosyt

Zajmując czwarte miejsce podczas halowych mistrzostw świata, osiągnęła jak na razie swój największy sukces. To jednak nie jest szczyt jej marzeń.

Pokonali Hartinga

Polscy dyskobole Piotr Małachowski i Robert Urbanek udanie zadebiutowali w konkursie rzutu dyskiem rozgrywanym w hali. Obaj w Berlinie pokonali Roberta Hartinga, mistrza olimpijskiego i trzykrotnego mistrza świata.

Kusy by się ucieszył

Niezwykle udane występy zaliczyli dolnośląscy lekkoatleci podczas jubileuszowego Memoriału Janusza Kusocińskiego na stadionie Wiesława Maniaka w Szczecinie. Szczególnie dobrze zaprezentowały się nasze skoczkinie wzwyż zajmując drugie i trzecie miejsce.

Dwunastka wspaniałych

Niezwykle udane były rozgrywane w Szwajcarii mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Biało-czerwoni przywieźli z Zurychu 12 medali, z czego 2 złote.

Być jak Majewski

Połowa wakacji za nami, a lekkoatletyczny program trwa w najlepsze. Jednak nie we wszystkich gminach zdecydowano się na przeprowadzanie zawodów w okresie wakacyjnym.

Medale rozdane

W minioną sobotę na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się najważniejsze zawody z cyklu Grand Prix w lekkiej atletyce. Wzięło w nim udział ok.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego 8. Mazda Półmaratonu Ślężańskiego.

Najszybsi biegacze

Z rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych dolnośląscy lekkoatleci przywieźli 12 medali. Cieszyć może szczególnie postawa biegaczy, którzy zdobyli ponad połowę medali, wielokrotnie poprawiając rekordy życiowe.