• Agnieszka Sypień to nie tylko legenda karate kyokushin, to kawał historii polskiego sportu. Przez 15 lat czynnej kariery dorobiła się worka medali, seryjnie wygrywała najpoważniejsze imprezy, z mistrzostwami świata i Europy włącznie.
  • Wrocławscy karatecy stylu kyokushin przyzwyczaili kibiców do sukcesów. Z tzw. szkoły Lamota wyszli tak wybitni przedstawiciele tej dyscypliny, jak małżeństwo Agnieszka i Sylwester Sypieniowie. Medalistów najpoważniejszych imprez „wyprodukował” zresztą Wrocławski Klub Karate im. Masutatsu Oyamy bez liku.
  • Tego chyba jeszcze nie grali! W mistrzostwach Europy w karate kyokushin zdarzało się już zdobywać medale Agnieszce Sypień oraz jej mężowi Sylwestrowi. Ale na tym samym czempionacie Starego Kontynentu wywalczyć krążki naszej multimedalistce i… jej synowi Patrykowi jeszcze się nie udało. Aż do mistrzostw, które pod koniec drugiej dekady rozegrane zostały na Ukrainie. To wyczyn zasługujący na umieszczenie w Księdze Guinnessa.
  • Przymiarki do tego wydarzenia trwały kilka lat. Sensei Jacek Lamot organizował już wprawdzie wiele prestiżowych, także międzynarodowych,  imprez ale mistrzostwa Europy to jednak coś absolutnie wyjątkowego. 
  • Agata nokautuje w Szwajcarii!
    2011-06-29 11:00:53
    W finale turnieju o mistrzostwo Szwajcarii w karate kyokushin Agata Kaliciak pokonała gospodynię zostając mistrzynią alpejskiego kraju.
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.