• Miniony sezon na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice był chyba jednym z najbardziej udanych w historii. O sukcesach swoich koni, rozwoju wyścigów we Wrocławiu, historycznym zwycięstwie w Paryżu konia trenowanego przez Polaka opowiada Robert Świątek – zwycięzca czempionatu trenerów na Partynicach.
 • Haad Rin pod wodzą szwedzkiego dżokeja Niklasa Lovena z ogromną łatwością i z bardzo dużą przewagą nad rywalami wygrał Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Właśnie dniem poświęconym naszemu województwu w tym roku zakończył się sezon wyścigowy na Partynicach.
 • Za nami punkt kulminacyjny sezonu, czyli niedziela, podczas której rozegrano dwie najważniejsze gonitwy w roku: przeszkodową Wielką Wrocławską – Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław oraz płotową Wielką Partynicką.
 • Elegancja, wyśmienity styl i sportowe emocje – właśnie tak zapowiada się jeden z najciekawszych dni wyścigowych sezonu na wrocławskich Partynicach – Gentelman’s Day. Do gonitw zgłoszono aż 73 konie z polskich i czeskich stajni, które będą rywalizować m.in. w bardzo widowiskowych wyścigach z przeszkodami. Gentelman’s Day to również święto męskiej elegancji. Dlatego w najbliższą niedzielę panowie na miejscu będą mogli skorzystać z usług eleganckiego salonu fryzjerskiego, podziwiać ekspozycję unikatowych, legendarnych modeli motocykli, przekonać się jak działa symulator lotu Boeingiem 737, a nawet zmierzyć parametry ciała na specjalnie przygotowanym do tego stanowisku. Na 9 dzień wyścigowy sezonu organizatorzy zapraszają w niedzielę 5 sierpnia od godz. 14:15, wstęp wolny.
 • Emocjonujące gonitwy, żywiołowy doping publiczności i żar lejący się z nieba – tak wyglądała ostatnia niedziela na Partynicach i pierwsza po miesięcznej przerwie. Pomimo niemiłosiernych upałów, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych odwiedziło prawie trzy tysiące widzów, którzy byli świadkami zaciętej rywalizacji niemalże w każdej gonitwie.
 • Lotto Strzegom Horse Trials
  2018-07-02 12:37:26
  Reprezentacja Francji w tym roku zwyciężyła w polskiej edycji Pucharu Narodów. Zawody rozgrywane były tradycyjnie na hipodromie w Morawie pod Strzegomiem. Trójkolorowi zwyciężyli we wszystkich trzech próbach: ujeżdżeniu, crossie oraz skokach przez przeszkody i byli bezkonkurencyjni. Dobrze zaprezentowali się reprezentanci Polski, którzy po crossie zajmowali miejsce na ostatnim stopniu podium ostatecznie skończyli na 4 miejscu.
 • Ogromny sukces Natalii Hendzel! Podczas dorocznej gali wręczenia Darley Awards w Hollywood, wrocławska amazonka otrzymała prestiżową nagrodę dla najlepszego jeźdźca zawodowego. HH Sheika Fatima Bint Mubarak Darley (Ladies) International Awards przyznawana jest w ramach HH Sheikh Mansoor Bin Zayed Al Nahyan Global Arabian Horse Flat Racing Festival, stanowi międzynarodowe uznanie dla kobiet związanych z wyścigami koni arabskich.
 • Mistrzostwa Europy w WKKW
  2017-08-21 08:06:57
  Kolejna wielka impreza rozegrana została w Morawie. Po Pucharze Narodów tym razem na hipodrom pod Strzegomiem zawitały mistrzostwa Europy. Tak więc znów na Dolnym Śląsku mogliśmy oglądać plejadę gwiazd światowego WKKW.
 • Drugi mityng w tym sezonie otworzyły kłusaki francuskie. Później przyszła kolej na folbluty i po raz pierwszy w tym roku konie arabskie.
 • W niedzielę na Partynicach miłośnicy wyścigów konnych świętowali koniec sezonu. Po raz ostatni w tym sezonie dopingowali folbluty, araby i kłusaki francuskie. Tym razem oprócz profesjonalistów na torze zmierzyli się również amatorzy a wśród nich wychowankowie Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice.
 • Mocna końcówka sezonu
  2016-10-17 09:02:00
  Zacięta rywalizacja miała miejsce podczas Dnia Województwa Dolnośląskiego – przedostatniego dnia wyścigowego na Partynicach w tym roku.
 • Miting jesienny na Partynicach
  2016-10-10 09:53:50
  Dwulatki pełnej krwi angielskiej, trzylatki czystej krwi arabskiej i kłusaki francuskie zmierzyły się w niedzielę na Partynicach.
 • Koniec sezonu na Partynicach
  2015-10-26 14:14:00
  W niedzielę kibice wyścigów konnych świętowali zakończenie sezonu na Partynicach. Tym razem mieli okazję zobaczyć sześć gonitw, a wyścigom towarzyszyła atmosfera tradycyjnego Hubertusa.
 • Duet trenersko - dżokejski Adam Wyrzyk i Szczepan Mazur po raz drugi wygrali gonitwę Oaks dla najlepszych klaczy i stali się bohaterami rozgrywanego na Partynicach w niedzielę Lady’s Day.
 • Strzegom Horse Trials 2015
  2015-06-29 12:53:00
  Jak co roku w Morawie pod Strzegomiem gościły największe światowe gwiazdy w konkurencji wszechstronnego konkursu konia wierzchowego. Podczas pięciu dni rywalizacji rozegrano m.in. Puchar Narodów oraz bardzo trudny konkurs trzech gwiazdek, w którym zwyciężył stały bywalec Morawy Niemiec Michael Jung.
 • Dwie spore sensacje zanotowano wczoraj podczas Dnia Prezydenckiego na Partynicach. Faworytów pokonały Bachtanka i Monte Christo. Obu rumaków dosiadał najlepszy obecnie polski dżokej Szczepan Mazur.
 • W najbliższą niedzielę, 7 czerwca, konie z Czech, Niemiec i Polski powalczą o Nagrodę Prezydenta Miasta Wrocławia
 • Świetny debiut w dniu rozpoczęcia sezonu na Partynicach zanotował koń znanego aktora Bogusława Lindy. Brego w debiucie nie dał szans rywalom, prowadząc od startu do celownika. Główną gonitwę dnia o Nagrodę Otwarcia Sezonu wygrał czeski Sztorm.Niepewna pogoda od początku dnia mogła nieco zakłócić rozpoczęcie sezonu i znacząco zmniejszyć frekwencję na Partynicach. Jednak nic z tych rzeczy. Pomimo że przed zawodami troszeczkę padało, a w ich trakcie przez kilkanaście minut mieliśmy ulewę, sympatycy wyścigów końskich i miłego spędzenia czasu nie zawiedli. Stawili się podobnie jak w ubiegłym roku w liczbie ponad 10 tysięcy osób i nie narzekali na emocje.
 • W najbliższy weekend w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Morawie odbędą się pierwsze w sezonie 2015 zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.
 • Strzegom Horse Trials to największa impreza jeździecka w tej części Europy we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.  W dniach 25-28 czerwca 2015 Strzegom już po raz trzynasty stanie się światową stolicą jeździecką. Podczas tej niebywałej gali rozgrywanych zostanie siedem konkursów międzynarodowych CIC1*, CIC1*J, CCI1*, CIC2*, CCI2*, CCI3* oraz CICO3* - zaliczany do cyklu Pucharu Narodów. Pula nagród wyniesie 28.000 euro.
 • Pięcioma ciekawymi wyścigami oraz tradycyjnym Hubertusem zakończono w sobotę sezon wyścigów konnych na torze „Partynice”. Dodajmy, że był to sezon pod każdym względem rekordowy.
 • Warszawa niech się schowa
  2014-08-11 13:11:32
  Wrocław w bieżącym roku przejął gonitwę Oaks od służewieckiego toru w Warszawie. I bardzo dobrze. Frekwencja w dniu wyścigowym na Partynicach wręcz porażała. Stawiło się ponad 10 tysięcy fanów wyścigów. A w kapitalnej głównej gonitwie Oaks o Nagrodę Liry w świetnym stylu zwyciężyła klacz Zielona Herbatka.
 • Lipiec to tradycyjnie wakacyjna przerwa na Partynicach. Nie oznacza to wcale, że w kwestiach wyścigowych przez ten czas nic się nie działo. Wrocławscy trenerzy ścigali się m.in. w Sopocie, a także na torach czeskich, gdzie Robert Świątek wygrał w zeszły weekend.
 • Jego konie to objawienie ostatnich miesięcy. 1 czerwca na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice pierwszą gonitwę w swoim debiucie wygrał jego stuprocentowy „arab” El Mahdi. Jako hodowca Witold Szydełko, bo o nim mowa, może pochwalić się również wicemistrzostwem Polski w skokach, które wywalczył jego czterolatek Borneo.
 • Po konkursie Pucharu Narodów na hipodromie w Morawie po raz kolejny zabrzmiał hymn Niemiec. Reprezentacja Niemiec prowadziła już od pierwszego dnia z różnicą ponad 30 punktów do Wielkiej Brytanii. Dla miłośników WKKW z pewnością nie jest to dużym zaskoczeniem, ponieważ w składzie drużyny niemieckiej była „złota trójka” ostatnich Igrzysk Olimpijskich: Michael Jung, Dirk Schrade i Sandra Auffarth.
 • Rumak Ukraińca Konstantina Zgary – Silvaner wygrał gonitwę o nagrodę prezydenta Wrocławia, najważniejszy wyścig podczas minionej niedzieli wyścigowej na wrocławskich Partynicach. To najlepszy koń, jaki dotąd pojawił się na wrocławskim torze.
 • Niesamowicie rozpoczął się sezon wyścigowy na wrocławskich Partynicach. Tłumy widzów, wielkie emocje i piękna pogoda… Czego chcieć więcej?
 • Miniony sezon na Partynicach przyniósł wiele zmian. Ścigać zaczęły się tam konie tylko i wyłącznie takie, które są do tego stworzone. W związku z tym swoje wierzchowce wystawiali trenerzy z Wrocławia, Warszawy, Czech czy Niemiec. Sporo zainwestowano także w promocję wyścigów. Trybuny często wypełnione były do ostatniego miejsca. Sezon niestety się skończył, a my pokusiliśmy się o jego podsumowanie.
 • Przed nami ostatnia wyścigowa niedziela na Partynicach. Głównym wydarzeniem będzie Nagroda Zamknięcia Sezonu, międzynarodowa gonitwa z przeszkodami na dystansie 4500 m.
 • Słońce, ponad 20 stopni, czyli pogoda wymarzona na wyścigi konne. Na trybunach kilka tysięcy ludzi, ale to już nikogo nie dziwi. Taka frekwencja na wrocławskich Partynicach to już standard. Był też nasz akcent, czyli gonitwa o nagrodę „Słowa Sportowego”. Wygrała ją klacz Mahari, która prowadziła od początku dystansu.
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.