Imprezy zagraniczne

Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce Doha 2019

Chłopak z Żarowa, Paweł Fajdek został po raz czwarty z rzędu mistrzem świata w rzucie młotem, stając się legendą w swojej konkurencji. Przed nim jest już tylko tyczkarz Siergiej Bubka, który po złoto sięgał na sześciu kolejnych imprezach.

Historyczne złoto!

Fenomenalny występ naszych lekkoatletów w Bydgoszczy. Po raz pierwszy w historii biało-czerwoni wywalczyli złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, potwierdzając tym samym dominację w tej dyscyplinie na Starym Kontynencie.

Pokazali klasę!

Już pierwszego dnia rozgrywanych halowych mistrzostw Europy w Glasgow mogliśmy się cieszyć z medalu. Złoto w pchnięciu kulą zdobył Michał Haratyk.

Wersja elektroniczna wydania Słowa Sportowego

kupuję pdf

Koszt SMS 3 zł netto (3,69 zł z VAT)

Lekka znów w Berlinie

Rekordowa, bo aż 86-osobowa kadra Polski będzie rywalizować na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. To najliczniejsza reprezentacja w historii startów białoczerwonych w czempionacie Starego Kontynentu.

22 m po raz pierwszy!

Michał Haratyk ustanowił fenomenalny rekord Polski w pchnięciu kulą. Podczas mityngu Zlata Tetra w Ostrawie polski kulomiot pchnął 22,08.

Siła tkwi w zespole

Złoty medal i rekord świata, który ustanowili: Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina i Karol Zalewski to kontynuacja wielkich sukcesów naszych czterystumetrowców. Pamiętać trzeba, że złoto z Birningham nie jest jedynym w tej konkurencji na HMŚ.

Rekordowa sztafeta!

Genialny występ naszych lekkoatletów na mistrzostwach świata! Sztafeta 4x400 m w składzie z wrocławskimi zawodnikami: Rafałem Omelkę, Jakubem Krzewiną oraz Łukaszem Krawczukiem zdobyła złoty medal, a w dodatku pobiła rekord świata.

Dyski daleko od celu

Pierwsze trzy dni zmagań biało-czerwonych na mistrzostwach świata w Londynie upłynęły głównie pod znakiem eliminacji. Szansą medalową dla naszej reprezentacji był występ dwójki dyskoboli, ale zarówno Piotr Małachowski, jak i Robert Urbanek znaleźli się poza podium.

Srebrna Polska

Tylko Niemcy okazali się lepsi od polskich lekkoatletów podczas drużynowych ME, które odbyły się we francuskim Lille. Polacy zgromadzili 295 punktów, a w swoich konkurencjach zwyciężyli chociażby Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Paweł Fajdek (rzut młotem) czy nasza damska sztafeta 4x400 metrów.

Biało-czerwona potęga!

Świetny start polskich lekkoatletów na halowych mistrzostwach Europy! Nasi reprezentanci udowodnili, że są lekkoatletyczną potęgą.

Diamentowy Małachowski

Dyskobol Śląska Wrocław, Piotr Małachowski w znakomitym stylu rozpoczął tegoroczne występy w cyklu Diamentowej Ligi. Wicemistrz olimpijski z Pekinu wynikiem 67,34 wygrał konkurs w Szanghaju.

Mistrzostwa na piątkę

Na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Ostrawie nasi reprezentanci wywalczyli 8 krążków, co dało im 5. pozycję w klasyfikacji medalowej.

Srebro Lewandowskiego

Polski biegacz podczas zawodów Diamentowej Ligi w Lozannie ukończył finał biegu na 800 m ze srebrnym medalem, przegrywając tylko z rekordzistą świata - kenijczykiem Davidem Rudishą. W zawodach pchnięciu kulą trzecie miejsce zajął Tomasz Majewski.

DME w Lekkiej Atletyce

Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce, Polacy podobnie jak przed rokiem - na 6. miejscu.