• Za nami 63. Halowe Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. W Arenie Toruń chociaż zabrakło wielu gwiazd polskiej królowej sportu, to kibice nie mogli narzekać na nudę. Pierwszego dnia srebro w pięcioboju zdobyła Patrycja Skórzewska (AZS AWF Wrocław).
 • W 100-lecie istnienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rozegrano 95. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce w Radomiu. Polski czempionat był jedną z ostatnich szans dla lekkoatletów na wywalczenie minimów na MŚ w Katarze. Ozdobą mistrzostw był bieg pań na 400 metrów, padło wiele światowych wyników, a także były niespodzianki.
 • Mnóstwo emocji zafundowali kibicom zgromadzonym na jeleniogórskim stadionie finaliści Drużynowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Ostatecznie najlepsi okazali się lekkoatleci AZS-AWF Warszawa. Zespół ze stolicy zaledwie o pół punktu wyprzedził AZS UMCS Lublin. Trzecie miejsce zajęli akademicy z Wrocławia.
 • W czwartek, 1 sierpnia czołowi polscy lekkoatleci pojawią się w Jeleniej Górze, aby walczyć w klubowych barwach o tytuł drużynowych mistrzów kraju. U podnóża Karkonoszy wystąpią m.in. Michał Haratyk, Sofia Ennaoui czy Paulina Guba, a po kontuzji do startów na 400 metrów powraca Jakub Krzewina.
 • Niedzielne zawody przyniosły sporo emocji, głównie za sprawą finałowych biegów na 400 metrów. Mistrzami Polski zostali Iga Baumgart-Witan oraz Karol Zalewski, tuż za nim finiszowali Rafał Omelko oraz Jakub Krzewina.
 • Największe gwiazdy, światowe wyniki i przepiękna pogoda. Takimi akcentami zakończyły się 94. MP w lekkiej atletyce na nowym stadionie w Lublinie. Dla dolnośląskich zawodników były to mistrzostwa raczej bez wielkiego błysku. Niestety z problemami zdrowotnymi borykają się Joanna Linkiewicz, Jakub Krzewina oraz Rafał Omelko. Ich start na najważniejszej imprezie roku, czyli w mistrzostwach Europy w Berlinie jest poważnie zagrożony.
 • W Białymstoku rozegrano mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce seniorów. Było sporo dobrych wyników, była także dobra postawa dolnośląskich lekkoatletów. Reprezentanci AZS AWF Wrocław w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce. Dwa złote medale i jeden srebrny zdobył genialny Rafał Omelko. Martwi natomiast poziom sportowców Śląska Wrocław. Klub słynący z rewelacyjnych 400-metrowców tym razem nie wystawił nawet sztafety 4x400 m.
 • W Toruniu rozegrano halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawodnicy z Dolnego Śląska przywieźli z nich 9 medali, w tym: 4 złote, 3 srebrne, 2 brązowe. Dwa złote krążki zdobył Rafał Omelko w biegu na 200 i 400 m.
 • Lekkoatletyka dla każdego!
  2016-12-05 10:40:00
  Aż 49 zawodników z Dolnego Śląska ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w Halowej Olimpiadzie w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego! w Spale. Rywalizowano w konkurencjach indywidualnych: 500 m, skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz w wieloboju zespołowym, na który składał się bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską oraz sztafeta 8x200 m.
 • W Lwówku Śląskim rozegrano kolejne zawody w ramach programu „Lekkoatletyka na każdego!”. – W sumie zanotowaliśmy ponad 230 osobo-startów – to świetny wyniki – przyznaje Marek Bialic z Lwówka Śląskiego.
 • Już jako dziecko wiedział, że ma predyspozycje do biegów długich. Jako młodzik startował na dystansie 2 km, a jako senior zaczął biegać maratony i trzeba przyznać, że z imponującym skutkiem. Arkadiusz Gardzielewski, zawodnik Śląska Wrocław przed tygodniem, podczas Orlen Warsaw Maraton został mistrzem Polski na dystansie 42 km i 195 m.
 • Kowalska nie do zatrzymania
  2012-01-02 13:26:00
  W minioną sobotę miłośnicy biegania z całej Polski i Europy uczcili rychłe nadejście Nowego Roku startem w 27. Ulicznym Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy na dystansie 10 km. Tegoroczne zawody zgromadziły rekordową liczbę ponad 1100. uczestników, a na mecie obyło się bez niespodzianek, gdyż zwyciężyli faworyci - Arkadiusz Gardzielewski i Katarzyna Kowalska. 
 • Mimo fatalnych warunków pogodowych, w niedzielę na trasie biegu stawiło się 167 osób. Jest on częścią programu przygotowawczego do 29. HASCO-LEK Wrocław Maratonu, który odbędzie się już we wrzesniu.
 • Małachowski zachwyca formą
  2011-06-29 10:40:06
  Już po raz 57. w Szczecinie lekkoatleci spotkali się podczas memoriału Janusza Kusocińskiego.
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.