• W październiku ubiegłego roku nowym trenerem III-ligowego Piasta Żmigród został Kamil Socha – szkoleniowiec związany w przeszłości przede wszystkim z Unią Skierniewice, ale też z Akademią Legii Warszawa i I-ligowym Zagłębiem Sosnowiec. Nigdy wcześniej nie pracował natomiast na Dolnym Śląsku. W związku z tym postanowiliśmy poznać go nieco bliżej, a tym samym przedstawić czytelnikom „Słowa Sportowego”.
 • Po dwóch niespodziewanych porażkach piłkarze Ślęzy Wrocław odzyskali prawidłowy rytm. W sobotę na boisku przy ul. Wróblewskiego rozgromili 4:0 Piasta Karnin. – To co działo się z nami ostatnio, w ogóle nie powinno mieć miejsca. Mimo wszystko cieszę się, że kończymy ten dobry dla nas rok w dobrym stylu – mówi trener IKS Grzegorz Kowalski.
 • Drugi zespół Zagłębia Lubin podejmie dziś w meczu sparingowym reprezentację Libii do lat 19.
 • Lechia Dzierżoniów pokonała w lokalnych derbach Bielawiankę Bielawa 3:2. Wynik spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie, jednak to gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ozdobą meczu była bramka Kamila Śmiałowskiego, który zapewnił gospodarzom trzy punkty.   GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU
 • Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odniosła świdnicka Polonia. Jej sytuacja w tabeli cały czas jest jednak bardzo trudna. W przeciwieństwie do sytuacji Prochowiczanki, która znów zapunktowała, tym razem w Szprotawie i coraz wyraźniej zgłasza akces do walki o podium. Nerwowo było w Bielawie, gdzie padł remis, a na trybunach wylądował trener ząbkowickiego Orła. 
 • Prochowiczanka Prochowice ma już za sobą pierwszy mecz o stawkę. Pozostali III-ligowcy nadal rozgrywają sparingi. We Wrocławiu przy ul. Wróblewskiego Ślęza spotkała się z Bielawianką. Czy w wiosennych bojach o stawkę drużyna Grzegorza Kowalskiego także będzie podejmować swoich rywali na tym obiekcie?
 • – Ludzie do mnie dzwonili, płakali, że tylu chłopaków z Kątów Wrocławskich gra w tej drużynie, że trzeba to ratować. No i się zlitowałem, i uratowałem – mówi Józef Białek, który po pół roku przerwy postanowił znów wyciągnąć pomocną dłoń do III-ligowca znad Bystrzycy.
 • Wielka piłkarska rodzina
  2012-01-24 12:29:00
  Na przedostatnią wyprawę w ramach cyklu reportażowego pt. „Na własne oczy”, Maciej Piasecki wybrał się do najmniejszego dolnośląskiego miasta, mającego ponad siedmiusetletnią historię. W liczących niespełna cztery tysiące mieszkańców Prochowicach jest klub piłkarski, który stał się prawdziwą dumą całego miasteczka. – Każdy mecz jest dla nas dużym przeżyciem i wyzwaniem. Nie mamy jednak kompleksów przez pojedynkami z zespołami, które wywodzą się z większych miast. Jest w nas szacunek do przeciwnika, ale również sportowa złość i ambicja – mówi trener Prochowiczanki Jarosław Pedryc.
 • Solidne piłkarskie kąty
  2012-01-18 13:10:23
  Piłkarze wrócili do treningów, karuzela transferowa powoli się rozkręca, a redaktor Maciej Piasecki pomału dociera do końca cyklu „Na własne oczy”. Ostatnią reportażową trójkę otwiera Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Położona nieopodal Wrocławia, około pięciotysięczna miejscowość, posiada swój niepowtarzalny klimat i potencjał sportowy. – Minęło osiem lat, od kiedy tu wylądowałem. Przywiązałem się do tego miejsca, jest tutaj po prostu fajna atmosfera i ludzie – mówi otwarcie trener drużyny z Kątów Wrocławskich Marcin Foltyn. 
 • Małymi krokami do przodu
  2012-01-11 19:27:00
  To już piąta odsłona cyklu reportażowego redaktora Macieja Piaseckiego pod tytułem „Na własne oczy”. Tym razem nasz dziennikarz odwiedził Ząbkowice Śląskie. Właśnie tam swoją siedzibę ma ósma drużyna ligowej klasyfikacji, dobrze znany dolnośląskim kibicom Orzeł. – Pierwsza szóstka jest takim moim małym marzeniem, a miejsce w ósemce na koniec będzie dobrym fundamentem, żeby w przyszłym sezonie walczyć o coś poważniejszego – opowiada trener ząbkowickiej drużyny Tomasz Stelmach.
 • Z noworocznymi odwiedzinami w ramach cyklu reportażowego „Na własne oczy” redaktor Maciej Piasecki wybrał się na wizytację do Świdnicy. W tym, jakże bogatym w historię mieście, swoją siedzibę ma Polonia, która plasuje się na szóstej pozycji w tabeli III ligi dolnośląsko-lubuskiej. – Jeżeli dzisiaj miałbym się odnieść do naszego miejsca i sytuacji, to nie mamy żadnych szans na awans. Dwie pierwsze kolejki mogą jednak wiele zmienić – bez ogródek mówi trener świdnickiej drużyny Przemysław Malczyk. 
 • Ruchy kadrowe III-ligowca
  2012-01-02 16:26:00
  Świdnicka Polonia nowy rok rozpoczęła z nowym dyrektorem ds. organizacyjnych i prawnych. Został nim nie związany dotychczas ze sportem wałbrzyszanin Jarosław Radomski. - Moje obowiązki nie będą ściśle związane z piłką nożną. Na mojej głowie będzie raczej mnóstwo papierkowej, tak zwanej czarnej roboty - powiedział nam nowy pracownik III-ligowca. 
 • Prawdziwa kopalnia talentów
  2011-12-28 22:28:36
  Na świąteczną odsłonę cyklu reportażowego „Na własne oczy” Maciej Piasecki zaprasza do Dzierżoniowa. Swoją siedzibę ma tam trzecia w ligowej hierarchii Lechia. Klub, który od wielu lat jest niedoścignionym wzorem, w szkoleniu młodzieży. Po dzierżoniowskie talenty sięgają m.in. Zagłębie Lubin czy Lech Poznań. – Ciągłość zostaje zachowana. Bierzemy pod uwagę, że jeden, dwóch najlepszych odejdzie, czy to do Poznania, czy Lubina. To również dodatkowa motywacja dla zawodników, że można się u nas pokazać. Myślę, że dalej tak będzie – mówi trener Lechii Zbigniew Soczewski. 
 • Pieniądze to nie wszystko
  2011-12-08 16:45:00
  W drugiej odsłonie cyklu reportażowego „Na własne oczy” redaktor Maciej Piasecki z wizytacją wybrał się do Trzebnicy. Swoją siedzibę ma tam wicelider III ligi Polonia. Mało kto przed rozpoczęciem sezonu stawiał, że to właśnie trzebniczanie zajmą miejsce na pudle. Oprócz wyniku piłkarzom Polonii pozostali ligowcy mogą zazdrościć jeszcze jednego – infrastruktury. – Jak tu przyszedłem i zobaczyłem taki nowy stadionik, byłem w lekkim szoku (śmiech) – nie ukrywał najlepszy strzelec w szeregach wicelidera III ligi Rafał Miazgowski.
 • Wychowanie to podstawa
  2011-11-30 22:49:00
  Dla piłkarzy III ligi tegoroczne granie już się zakończyło. Przyszedł więc moment na rozpoczęcie nowego cyklu reportażowego pod tytułem. „Na własne oczy”. Co tydzień Maciej Piasecki odwiedzi jeden z dolnośląskich klubów aby przekonać się, co w piłkarskiej trawie piszczy. Wybór pierwszego kursu na trzecioligowej mapie nie mógł być przypadkowy. MKS Oława to zespół, który poprzez swoją grę najbardziej zasłużył sobie na palmę pierwszeństwa w większości klasyfikacji. Zobaczmy więc, co słychać u lidera III ligi!
 • Statystyki strzelców III ligi
  2011-11-28 22:19:01
  Rozpoczął się sezon ogórkowy. Kibice analizują jednak dokładnie grę swoich ulubieńców. Specjalnie dla nich wyniki strzeleckie wszystkich drużyn w trzecioligowej stawce! 
 • Prognozy dla kibiców na najbliższe kilka miesięcy nie są najlepsze. Rozpoczyna się bowiem słynny i wyjątkowo długi sezon ogórkowy. Trzecioligowcy zapadają więc w zimowy sen,  natomiast pozostają wspominki ostatnich ligowych miesiące. Kto może zaliczyć je do udanych a kto nie? Jaki klub najbardziej zawiódł a do kogo miano „czarnego konia” pasuje najlepiej? To wszystko i wiele więcej znaleźć można w analizie dolnośląsko-lubuskiej III ligi przygotowanej przez Macieja Piaseckiego.
 • Dwa światy - jedna liga
  2011-08-02 14:00:00
  Przewidywanie przed sezonem, kto może być kandydatem zarówno do awansu, jak i spadku, jest niczym wróżenie z fusów. W minionych rozgrywkach problem rozwiązywali Chrobry Głogów i Czarni Witnica, rozdzielając między sobą palmę pierwszeństwa oraz tytuł „czerwonej latarni”. Przed zbliżającym się sezonem łatwiej od celnego typowania będzie znaleźć igłę – w tym przypadku – w trawie jednego z trzecioligowych boisk.
 • Jarosław Lato podpisał wczoraj dwuletni kontrakt z trzecioligową Polonią/Spartą Świdnica. Pozyskanie doświadczonego pomocnika stało się tym samym najbardziej gośnym tranferem w przerwie letniej na boiskach III ligi dolnośląsko-lubuskiej.
 • Co tam Panie w naszej lidze?
  2011-07-27 16:15:00
  Do rozpoczęcia ligowych zmagań pozostało niespełna dwa tygodnie. Kto rozegrał najwięcej sparingów? Z którego klubu można się wybić do I ligi? Czy Jarosław Lato powróci do rodzinnych stron i gdzie wyląduje kolejny z braci Gancarczyków. To wszystko znajdziecie w wielkim raporcie klubów III ligi.
 • Święta wojna powraca
  2011-07-22 13:59:00
  Dla jednych są to pojedynki Wisły Kraków z Legią Warszawa. Patrząc na temat bardziej lokalnym okiem, można by przytoczyć rywalizację Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin. Na poziomie trzecioligowym wisienką na torcie będzie natomiast rywalizacja między Bielawianką Bielawa a Lechią Dzierżoniów.
 • Transferowa karuzela trwa w najlepsze. W III lidze na czele wychodzi dzierżoniowska Lechia, która w ostatnich dniach pozyskała trzech zawodników, tracąc przy tym Michała Masłowskiego. Wyróżniający się napastnik znalazł zatrudnienie w Zawiszy Bydgoszcz.
 • W kolejnym sparingu trzecioligowców rozegranym w Ząbkowicach Śląskich piłkarze miejscowego Orła przegrali z 1:3 z Polonią Świdnica. Podopieczni Artura Sary tym samym rozegrali kolejny mecz kontrolny, w którym zaprezentowali się z dobrej strony. 
 • Do ciekawiej zmiany doszło na stanowisku szkoleniowca rezerw III ligowej Lechii Dzierżoniów. Druga drużyna, która jest beniaminkiem ligi okręgowej zatrudniła na stanowisku szkoleniowca Przemysława Malczyka. Trenera dobrze znanego z pracy... w Poloni Świdnica. 
 • Zgodnie ze wcześniejszymi przewidywaniami duże zmiany nastąpiły w składzie Ilanki Rzepin. Drużyna, która zakończyła minione rozgrywki na drugim miejscu w tabeli straciła większość zawodników pierwszego składu (m.in. Christiana Nnamaniego) i w nadchodzących zmaganiach ligowych będzie grała dużo mniej doświadczonym składem. 
 • Bo sport to nie wszystko
  2011-07-10 00:00:00
  Na początku był chaos – tak można rozpocząć opowieść o tym, co przez ostatnie tygodnie działo się wokół rozgrywek III ligi. Wreszcie pojawiły się jednak konkrety, które powinny raz na zawsze wyjaśnić kwestie organizacyjne. W minionym tygodniu poznaliśmy najważniejsze elementy funkcjonowania rozgrywek: ich skład oraz terminarz.
 • Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podał terminarz rozgrywek rundy jesiennej III ligi. Grupa dolnośląsko-lubuska rozpocznie swoje rozgrywki już w pierwszy weekend sierpnia. Warto podkreślić, że w stawce 16 zespołów znajdzie się aż... dziewięć drużyn z naszego województwa. DZPN zaplanował również rozegranie dwóch kolejek awansem jeszcze w tym roku kalendarzowym (odpowiednio 16 i 17 seria spotkań). 
 • Dwóch królów strzelców dorobiły się minione rozgrywki III ligi. Dokładnie po 16 bramek zdobyli Szymon Jaskułowski (Polonia Trzebnica) i Mateusz Machaj (Chrobry Głogów). Taką samą liczbę pytań dwóch dżentelmenów dostało od redaktora Macieja Piaseckiego. Zobaczcie, czy królowie poradzili sobie z odpowiadaniem równie dobrze, jak z wykorzystywaniem okazji podbramkowych.
 • W wolnych chwilach oddaje się rodzinie. Lubi zwiedzać stare zamki, a także jeździć na rowerze oraz nartach. Mowa o Jarosławie Pedrycu, trenerze Prochowiczanki Prochowice, z którą wywalczył awans do III ligi. – Prochowice, kiedyś słynące z pasztetów, dziś najbardziej kojarzone jest z klubem piłkarskim Prochowiczanka – mówi.
 • Piłkarskie abecadło
  2011-06-29 11:33:40
  Były łzy, emocje i walka do samego końca. Sensacyjne wyniki, twarda męska gra i radość po ostatnim gwizdku. To wszystko zamknięte na szesnastu boiskach trzeciej ligi. Wśród nich aż ośmiu reprezentantów naszego regionu. Przeżyjmy to jeszcze raz.
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.