Arawak w nagrodzie Prezydenta, Euranus w „Słowa Sportowego”

Emilian Siemsia, środa, 29 czerwca 2011

To był dzień pełen emocji na Partynicach – osiem gonitw, w tym ta najważniejsza w pierwszej części sezonu wyścigowego – o nagrodę Prezydenta Wrocławia. Najwięcej powodów do radości minionej niedzieli miał trener Wiesław Kryszyłowicz. To właśnie trenowany przez niego Arawak okazał się najlepszym ogierem. – Zimą i wiosną osoby, które jeździły na tym koniu, narzekały, że jest leniwy i nie chce pracować. Dzisiaj pokazał, na co go stać – powiedział po gonitwie Kryszyłowicz.

avatar

Walka o zwycięstwo w tym najważniejszym wyścigu była zacięta. Przez większość dystans prowadził Huron pod Natalią Hendzel. – Arawak jest silnym koniem i taktyka była taka, żeby zaatakować przez wyjściem na ostatnią prostą – mówił Kryszyłowicz. Plan się powiódł i wyhodowany w Janowie Podlaskim, a dosiadany przez Małgorzatę Kryszyłowicz (żonę trenera) gniady ogier odniósł czwarte w swojej karierze zwycięstwo i powoli typowany jest na tegorocznego derbistę. – Ja bym poczekał z takimi ocenami. Wszystko się jeszcze może zdarzyć, a moim zdaniem w derbach poważnie zagrażać nam będzie m.in. klacz Fidżi – dodał trener Kryszyłowicz. Drugie miejsce w tej gonitwie zajął Skoczów ze stajni Roberta Świątka, a jako trzeci na metę przybiegł Kastet od Jana Pochwatki. Warto dodać, że para Małgorzata i Wiesław Kryszyłowicz triumfowała tego dnia także w gonitwie nr 5., o nagrodę firmy ADF Auto.

Podczas 9. dnia wyścigowego konie i jeźdźcy po raz drugi rywalizowali o nagrodę naszego tygodnika. Walka o wygraną toczyła się do ostatnich metrów pomiędzy trzema ogierami: Euranusem, Samarkandrem i Pero. Zwyciężył ten pierwszy, a do wygranej doprowadził go początkujący jeździec, 16-letni Szczepan Mazur. Warto dodać, że Euranus trenowany jest przez Tadeusza Dębowskiego.

Kolejną gonitwą, jaka wzbudziła sporo emocji, była ta o nagrodę Rewolty. Wystartowało w niej siedem koni półkrwi. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do trenera Roberta Świątka. Jako pierwsze celownik minęły trenowane przez niego Eskadra i Wystawa. Koń Świątka, Czarczaf zwyciężył także w nagrodzie Rektora Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Ponadto po jednym zwycięstwie tego dnia odnieśli Michał Borkowski i Adam Suchorzewski. Natomiast w rywalizacji kłusaków rywali zdystansowała klacz Obsses Oaks. Ostatni dzień pierwszej części sezonu zdecydowanie należał do koni wyhodowanych w Janowie Podlaskim. Na siedem gonitw w galopie zwyciężały one aż czterokrotnie. Zadowolenia nie krył Marek Trela, dyrektor janowskiej stadniny. – To dla nas duży sukces. Po raz kolejny nasze konie udowodniły, że są nie tylko piękne, ale także szybkie i odważne – mówił Marek Trela. – Cieszymy się, że nasze konie, także półkrwi, mogą ścigać się we Wrocławiu. Partynice to piękne miejsce z niesamowitą atmosferą. Dlatego właśnie postanowiłem tu przyjechać, pomimo tego, że na Służewcu jest dziś wyścig o nagrodę Janowa Podlaskiego – podsumował Trela.

W miniony weekend na Partynicach działo się naprawdę bardzo dużo. Oprócz wyścigów i I Pikniku Olimpijskiego, przez dwa dni można było podziwiać pokazy najpiękniejszych koni arabskich. Teraz czeka nas miesiąc przerwy. Wyścigi powrócą 7 sierpnia. Jeżeli ktoś nie może wytrzymać miesiąca bez gonitw, powinien wybrać się do Sopotu. Tam będzie można zobaczyć wrocławskiej konie.

 

GONITWA NR 1 O NAGRODĘ „SŁOWA SPORTOWEGO”

1.Euranus (Sz. Maur), 2. Samarkand (M. Kryszyłowicz), 3. Pero (A. Stasiak)

GONITWA NR 2 DLA KŁUSAKÓW

1. Obsess Oaks (D. Bińkowska), 2. Rive De Clerlande (H. Miksha), 3. Nitisa Josselyn (P. Żakowska)

GONITWA NR 3 O NAGRODĘ REKTOR AWF WROCŁAW

1. Czarczaf (R. Ganczew-Panczew), 2. Makbars (Sz. Mazur), 3. Agostina (A. Stasiak)

GONITWA NR 4 O NAGRODĘ PREZYDENTA WROCŁAWIA

1. Arak (M. Kryszyłowicz), 2. Skoczów (R. Ganczaw-Panczew), 3. Kastet (B. Zawadzka).

GONITWA NR 5 O NAGRODĘ ADF AUTO

1. Chimeryk (M. Kryszyłowicz), 2. Fermu (B. Żechowski), 3. Eklis (R. Ganczew-Panczew)

GONITWA NR 6 O NAGRODĘ REWOLTY

1. Eskadra (R. Ganczew-Panczew), 2. Wystawa (K. Sławińska), 3. Bella-Brawa (B. Zawadzka)

GONITWA NR 7

1. Zmowita (N. Hendzel), 2. Elgazond (B. Zawadzka), 3. Dębowa Wola (M. Kryszyłowicz)

GONITWA NR 8

1. Hardy (B. Zawadzka), 2. Fabian (A. Stasiak), 3. Gracja (K. Sławińska)

 

OSZ


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 3 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.