Amerykanie Val Gunn i Richard Wade poprowadzą Devils Wrocław

, wtorek, 4 grudnia 2012

Zarząd klubu sportowego Devils Wrocław ogłosił szkoleniowców zespołu na sezon 2013. Trenerem głównym i koordynatorem ofensywy został Val Gunn a koordynatorem defensywy Richard Wade. Szkoleniowcy pojawią się we Wrocławiu z końcem stycznia.

avatar
Richard Wade popracuje nad defensywą Diabłów

Kierunek poszukiwań sztabu trenerskiego wydawał się klarowny od samego początku. – To musieli być profesjonaliści zza oceanu, znający nie tylko siebie ale także europejskie standardy. Poszukiwaliśmy ludzi, którzy potrafią poświęcić się dla drużyny, dla których uczenie futbolu jest pasją a nie tylko pracą – mówi prezes Devils Wrocław Piotr Duszeńko.

Val Gunn ma 44 lata, w przeszłości był rozgrywającym na elitarnej uczelni Texas A&M a podczas kariery trenerskiej prowadził drużyny zarówno na poziomie szkolnym, uczelnianym jak i profesjonalnym - przez blisko dwie dekady Gunn dorobił się bilansu 117 zwycięstw i 26 porażek. Mocną stroną Amerykanina jest oczywiście ofensywa z naciskiem na pozycje rozgrywających i skrzydłowych. Doświadczenie w Europie szkoleniowiec zdobywał głównie w Norwegii, gdzie w sumie przez 7 lat (1997-1999, 2005-2008) pełnił funkcję pierwszego trenera Oslo Vikings - jednej z czołowych drużyn starego kontynentu. Dzięki wynikom swojej drużyny Gunn doceniony został przez krajową federację, która w 2007 roku powołała go na selekcjonera norweskiej drużyny narodowej.

Podobnie jak w latach poprzednich, Devils poprowadzi dwóch szkoleniowców zza oceanu, jednak tym razem nie będą to osobni trenerzy drużyn A i B. Po rozmowach z zawodnikami zarząd klubu podjął decyzję o połączeniu treningów obu seniorskich zespołów, a co za tym idzie także ich sztabów trenerskich. Dzięki temu na treningach ma być zawsze minimum 80 osób, a drużyny mają grać te same schematy w ataku i obronie.

W sezonie 2013 defensywę Diabłów poprowadzi Richard Wade. Znany z żelaznej dyscypliny szkoleniowiec drużynę w Europie trenować będzie wprawdzie po raz pierwszy, ale realia tutejszego futbolu są mu dobrze znane. Wade to bowiem bliski znajomy Vala Gunna i pierwsza osoba, do której trener zadzwonił gdy miał za zadanie znaleźć sobie asystenta. Richard Wade ostatnie lata spędził w kanadyjskiej CFL czyli drugiej najlepszej lidze świata. Pełnił tam funkcję zarówno trenera jak i scouta, a między sezonami prowadził drużyny szkolne i uniwersyteckie. Wade wychowywał się razem z braćmi Robem i Rexem Ryanem - obecnymi trenerami NFL - gdy ich ojcowie równocześnie trenowali drużyny NCAA.

- Długie rozmowy z trenerem miały utwierdzić obie strony w przekonaniu o wspólnej wizji prowadzenia zespołu. Poprzeczkę postawiliśmy sobie wysoko w sezonie 2013, a trener który zwraca uwagę na szczegóły potrafi stworzyć zorganizowaną całość – mówi Piotr Duszeńko.

Budowę drużyny na nowy sezon Devils rozpoczęli od fundamentów. Obok trenerów amerykańskich drużyny Diabłów prowadzić będzie również sztab polskich szkoleniowców. - W sezonie 2013 stawiamy na jakość, a nowy sztab trenerski jest tego najlepszym dowodem - kończy Duszeńko.


źródło: brak danych


Proste pytanie: 6 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.